Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Rezonans Schumanna - oddech Ziemi

Post 29 maja 2013, 14:05

Zmiany częstotliwości rezonansu Schumanna mogą wpływać na pracę ludzkiego mózgu.

W roku 1952 Otto Schumann zauważył, że jonosfera i powierzchnia Ziemi tworzą układ dwóch przewodzących sfer, które zachowują się jak falowód. Zmieniające się pole elektryczne wytwarza pole magnetyczne a zmieniające się pole magnetyczne wytwarza pole elektryczne. Źródłem pola EM jest drgający albo przyśpieszony ładunek elektryczny.

Promieniowanie elektromagnetyczne rozchodząc się objawia właściwości falowe, zachowuje się jak fala. Rozchodząca się fala pobudza do drgań cząsteczki: atomy i elektrony zawarte w ośrodku, które są źródłami fal wtórnych. Naukowcy zauważyli podobieństwo częstotliwości fal wytwarzanych w wyniku rezonansu Schumanna do spektrum uzyskiwanego w badaniu fal ludzkiego mózgu za pomocą elektroencefalografu (EEG). Człowiek jest bardzo wrażliwy na odbiór fal radiowych o niskich częstotliwościach. Naukowcy, aczkolwiek nie zostało to naukowo udowodnione nie zaprzeczają, że rezonans Schumanna może mieć wpływ na ewolucję człowieka.

Naturalne wibracje mózgu:

1. Delta - od O do 3Hz
2. Theta - 3 - 7,5 Hz
3. Alpha - 7,5 - 13 Hz
4. Beta - 13 - 30 HZ
5. Gamma - 30 - 40 Hz

Już w 1986 roku, naukowcy zaobserwowali wzrost częstotliwości drgań otaczającego nas świata. Od tego czasu częstotliwość ta wciąż wzrasta od trochę ponad 7 Hz poprzez stany pośrednie aż do 40 Hz uważanych za limit. Naukowcy twierdzą, że aby przetrwać w tym zmieniającym się środowisku ludzie muszą się nauczyć jak dostosować swój mózg do pracy przy wyższych częstotliwościach.

Większość nowonarodzonych dzieci pojawia sie na tym świecie ze zdolnością dostosowania. To tak zwane dzieci nowej cywilizacji. W języku medycyny, ich inność często bywa brana za oznaki schizofrenii. Począwszy od lat 80-tych, liczba narodzin dzieci indygo na Ziemi wzrasta i dziś prawie 100% noworodków to indygo lub tak zwane dzieci kryształowe. Ponadto, różne źródła wskazują, że większość z nich rodzi się z małą dysfunkcją mózgu. Nie mają praktycznie żadnych fal alfa o niskiej częstotliwości. Rytm mózg funkcjonuje u nich za to przy wyższych częstotliwościach.

Rosnąca częstotliwość rezonansu Schumanna oznacza stały wpływ wywierany na ludzki mózg. Obecnie wynosi ona podobno już 14-15 Hz. W związku z tym, większość ludzi miewa zawroty głowy, ponieważ mózg jest zmuszony do pracy z coraz większą prędkością. Przypomina to trochę overclocking procesorów. Wraz z dalszym wzrostem częstotliwości, mózg osiągnie 30 Hz lub więcej i dojdzie do rytmu, który jest odpowiedzialny za inspirację i kreatywność. Częstotliwość drgań 50 Hz to mózg zen, poziom oświecenia dostępny ponoć tylko dla buddystów.

Zwiększenie „częstotliwości Ziemi” powoduje, że nasz mózg wychodzi z trybu hibernacji i pracuje bardziej wydajnie. Być moze dlatego konieczne jest wprowadzenie chemicznych substancji, które stopują nowe postrzeganie świata. Ponadto, wzrost pulsu Ziemi prowadzi również do przyspieszenia procesów zachodzących w niej samej, co może powodować globalne klęski żywiołowe. Czy nie to właśnie obserwujemy w ostatniej dekadzie pełnej spektakularnych katastrof i globalnych zmian?

A jeśli chcecie aktualny pomiar rezonansu Schumana na każdy dzień to wrzucam ten link
http://www.glcoherence.org/monitoring-system/live-data.html

Nieco encyklopedycznie o rezonansie Schumana
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonans_Schumanna
calaripayat Mężczyzna
 
Posty: 61
Dołączył(a): 03 maja 2013, 22:58
Czyli w chmurkach tworzą się pioruny, te walą w ziemię, dostarczając jej energii do wytworzenia pola magnetycznego ziemi.
To pole jest pełne życia, drga, wibruje. Zwiększa się częstotliwość tych drgań, czyli zwiększona jest wibracja.
Zwiększona wibracja dotyczy wszystkiego co żyje na ziemi, nas też.
I wtedy mówimy o wzroście świadomości, bo przy większej wibracji mózg lepiej pracuje.
Dobrze to zrozumiałam?

Wszystko wiruje, nic nie stoi w miejscu. Ziemia i jonosfera wymienia się energią.
Prądy w oceanach działają na podobnej zasadzie, w jednym miejscu się ocieplają, w innym oddają to ciepło, to powoduje ich ruch.
To ta wymiana energii, ta wibracja pozwala atomom tworzyć złudzenie materii.
Czyli materia jest ruchem drgających cząstek.
Jak coś jest błędne, proszę sprostować.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
Raczej nie było wspominane nic o polu magnetycznym ziemi które jak wiadomo jest generowane prze metaliczne jądro.
Chodziło raczej o zależność między polem magnetycznym a polem elektrycznym wytwarzającym się w pasie przestrzeni między jonosferą a powierzchnią ziemi. Gdyż jednym ze źródeł zasilających rezonans Schumana (oprócz głównego źródła jakim są wyładowania atmosferyczne) jest sieć energetyczna, której częstotliwość według standardów amerykańskich (60 Hz) pokrywa się z jedną z harmonicznych.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
calaripayat Mężczyzna
 
Posty: 61
Dołączył(a): 03 maja 2013, 22:58
calaripayat Mężczyzna
 
Posty: 61
Dołączył(a): 03 maja 2013, 22:58
Że pioruny walą w ziemię wiedziałam od dawna, nawet dziwiło mnie to. Po co? I to nieomal bez przerwy?
Teraz uzyskałam informacje, że pomagają w wytworzeniu pola magnetycznego ziemi
To pole jest faktem i jądro ziemi ma w tym udział.
Jak jądro wytwarza to pole?
Gdzie jest miejsce dla tych tych piorunów?
Jak to wszystko połączyć?
Wybacz naiwne pytania, ale jestem kompletnym laikiem, a mimo to chciałabym coś z tego pojąć.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
Teraz uzyskałam informacje, że pomagają w wytworzeniu pola magnetycznego ziemi


To pole jest faktem i jądro ziemi ma w tym udział.


Ziemski magnetyzm czyli taki który pokazuje igła kompasu jest czymś innym niż to czego dotyczy temat postu.
A jak wiadomo chodzi o fale elektromagnetyczne nie o sam magnetyzm.

http://www.youtube.com/watch?v=LbMVPkMoxro
calaripayat Mężczyzna
 
Posty: 61
Dołączył(a): 03 maja 2013, 22:58
oddech Ziemi, rytm Ziemi. Bardzo wyraziscie rysujaca sie relacja zwrotna- czesc duchowa jako emiter, energetyczna jako przetwornik i materialna jako odtwarzacz czy rejestrator. Rytm ktory jest naszym rytmem a od ktorego jestesmy zalezni. Jak powracajaca fala...
ayalen
 
Cyba tak . Choć używasz bardzo elektrotechnicznych pojęć, ciekawe czy masz z tym coś wspólnego ? :)

Wszystko jest ze sobą zależne aby trwało życie a my jak te robaczki mamy po prostu żyć :) i odgrywać swoje role w tym teatrze życia i się doskonalić. ;p
calaripayat Mężczyzna
 
Posty: 61
Dołączył(a): 03 maja 2013, 22:58
oj Krystian, jak robaczki? A ktoz emituje w takim razie te sygnaly, powracajace do materii? Cialo zawsze podaza za duchem, a bez ducha nie istnialoby- w istocie sa jednym.W tym teatrze to my jestesmy kreatorem, aktorem i widzem .
Nie mam nic wspolnego z elektrotechnika, juz faks przekracza moje zdolnosci umyslowe, poza tym ze sama bywam jak pierun jasnisty. Swoja droga- piorun od prania czy pranie od pioruna? Pioruny piora atmosfere? Z chmur.
ayalen
 
Odpowiedź Ani całkowicie mnie satysfakcjonuje, poczułam to, zobaczyłam... i chyba uzmysłowiłam sobie że od dawna wiem, że tak to jest. / a i tak tak pięknie tego nie opiszę/
'jak powracająca fala" mnie skojarzyło się to 'jak oddech"

Cala... Wiem, że to nie chodzi o ten kompas, że użyłam złych pojęć, więc je sobie już daruję.
Ważne że choć nadal nie umiem tego wysłowić, to zaczęłam to rozumieć. Dzięki.

----Pioruny piorą atmosferę? Dla mnie te wszystkie powodzie, ulewy, tajfuny---to wszystko to służy oczyszczeniu planety.
Jest chora i broni się tak, jak umie.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
oj Krystian, jak robaczki?


spokojnie :) tak jak i one tak i my bez porównania choć nas też jest niemało około 7 miliardów.

A może nasza planeta też wzrasta i podnosi swoje wibracje, przechodzi w nowy etap. Stąd te efekty przejściowe zawirowań pogody.


To może coś o etymologi tego słowa :)

http://fronsac.republika.pl/mitologiaslowianska/naczelne.htm

http://www.bogowiepolscy.net/piorun.html
calaripayat Mężczyzna
 
Posty: 61
Dołączył(a): 03 maja 2013, 22:58
Ziemia, żyjąca planeta..
Wszystko jest w ruchu. Jedno tornado zawiera w sobie tyle energii, ile wytwarzają wszystkie elektrownie na świecie.
Do tego działają jak wentylator, oczyszczają powietrze.
Pioruny walące w ziemię, też dostarczają energii.
Energią są także prądy morskie. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak ważne są dla nas, dla ziemi. Bez nich umarłoby całe życie w morzu.
To są podmorskie rzeki, które ochładzają się i opadają na dno, lub ocieplają i wypływają na powierzchnię.
I krążą po wszystkich morzach i oceanach.
Mieszają wodę, równoważą temperaturę, oczyszczają ją...
Ruch ..wieczny ruch..to życie. Nie tylko w morzach i oceanach, ale także te prądy mają wpływ na klimat.
Ziemia obraca się dookoła osi, księżyc ma wpływ. Są przypływy i odpływy..
RUCH, WIECZNY RUCH..
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
Droga Basiu
wiem że nie bardzo pojmujesz te rezonansy fale stojące itd. od strony technicznej, ale ponieważ widzę u Ciebie zainteresowanie mam dla Ciebie kilka ciekawostek :)

http://www.youtube.com/watch?v=6wmFAwqQB0g

http://www.youtube.com/watch?v=lRFysSAxWxI

http://www.youtube.com/watch?v=eT35SDCxMYY
calaripayat Mężczyzna
 
Posty: 61
Dołączył(a): 03 maja 2013, 22:58
Niesamowite było jak dźwięk smyczek tworzył różne kompozycje tego pyłu, na płytkach.
Co może dźwięk?
Wszystko.
Zależy od tego, na co trafia, czyli pewnie coś z rezonansem..
Słowo, jest dźwiękiem.
Człowiek, odbiornikiem.
To samo słowo może wywołać różne reakcje. Zależy, jak je odbieramy.

Wir /ruch/ - istota życia. Kiedyś widziałam fantastyczne przedstawienie / w formie graficznej/ wszystkiego, w postaci wiru.
No, kwiatki utkwiły mi w pamięci , ale praktycznie wszystko co żyje, było tak przedstawione i miało to głęboki sens.

Cala... stawiając te naiwne pytania miałam nadzieję, że jak dziecku wytłumaczysz wszystko prostymi słowami.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
Chociaż dualizm korpuskularno-falowy jest znany od dawna, to fizycy coraz bardziej dostrzegają, że wszechświat to energia i to w postaci falowej (upraszczając).
Fala tworzy, fala rządzi. W zjawiskach falowych, być może, kryją się wszystkie tajemnice istnienia.
To nie tylko fizyka, bo zjawiska falowe to obszerna dziedzina w matematyce.
Było już wielu i naukowców i pasjonatów z ambicją stworzenia teorii wszystkiego, objaśnienia świata prostą, pierwotną formułą.
Nie sądzę aby takowa istniała, ale do "prawdy" możemy się zbliżać.

taka mała sentencja wypatrzona gdzieś w sieci :)

Basiu pytać nie grzech :) jeśli masz jakieś pytania to pytaj, jeśli zrozumiem istotę pytania i będę znał odpowiedź to postaram się odpowiedzieć a może do dyskusji włączą się inni.
calaripayat Mężczyzna
 
Posty: 61
Dołączył(a): 03 maja 2013, 22:58

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość