Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Dusza na Ziemi

Post 14 lut 2013, 16:52

Zastanawialiście się kiedyś czemu dusza oddaliła się od Boga, wszechświata itp ?
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Dusza na Ziemi

Post 15 lut 2013, 07:34

A oddaliła się? Mnie się wydaje, że jest wręcz przeciwnie.
Przedtem była ślepa wiara w to, co nam narzucają księża / i nadal to trwa/ A zwykle tak działali, by strachem podporządkować sobie owieczki. Po co? Dla władzy, dla własnych korzyści. Rzadko były to działania, służące dobru tych owieczek.

Dziś nawet fizyka uznaje, że musi być jakiś boski element, bo wiedza materialna nie jest w stanie wyjaśnić ostatnich odkryć na temat materii, atomów.
Czyli dziś, następuje tylko większe zrozumienie.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Dusza na Ziemi

Post 15 lut 2013, 11:13

Własnie dlaczego tak sie stalo skoro wszystko bylo na poczatku nieskonczona miloscia i tylo tym. Moze wlasnie dlatego, ze to "tylko" nie wystarczylo i pierwotna dusza chciala poznac siebie bardziej dzielac sie nieskonczenie?
Ten przyklad jest podany w "Rozmowach z bogiem" i jest tez na pewno lepiej opisany :D

Dzieki temu istniejemy tu w tym pieknym, a zarazem niebezpiecznym swiecie. Bo gdybysmy nie widzieli "zla" jakze moglibysmy poznac "dobro"?

Nie wiem czy boga w tym kontekscie masz na mysli jako zrodlo wszelkiego istnienia. Bo jesli tak to znaczy, ze tak naprawde dusza ktora sie oddalila i bog to jedno i to samo.

Mozna rowniez podejsc do tematu z religijnego punktu widzenia i napisac, ze dusza, ktora oddalila sie od boga jest zbuntowanym aniolem - szatanem, ktory sprowadza ludzi na zla droge... Osobiscie wole pierwsza teorie, gdyz jest ona bardziej jakas... pozytywna ;)
Krzyzak Mężczyzna
 
Imię: Bartlomiej
Posty: 93
Dołączył(a): 22 cze 2010, 22:50
Droga życia: 7
Zodiak: lew

Re: Dusza na Ziemi

Post 19 lut 2013, 14:00

Skoro jest twierdzenie, że dusza musiała wstąpić na ziemie żeby docenić piękno i miłość jaką opuściła, to rzecz jasna jak wróci w końcu zapomni o przeciwnościach jakie doświadczyła i zaś upadnie...

Może nowo stworzone dusze wędrują na ziemie, zdobyć wykształcenie tak jak w szkole i gdy dorosną opuszczą, lecąc w wszechświat doświadczać i się wbijać na wyższe poziomy.

Ile ludzi tyle teorii :) Ale każda teoria ma coś wspólnego z innymi, gdyby tą wspólność połączyć może sens odkrylibyśmy.
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Dusza na Ziemi

Post 20 lut 2013, 10:11

Jaka dusza i od ktogo Boga?
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15

Re: Dusza na Ziemi

Post 20 lut 2013, 15:50

Ten świat jest dla nas czymś w rodzaju szkołą, rzeczywiście uczymy się, kształtujemy umysły podążając ku Bogu.
W świecie dualizmów oczywiście, bo prawda jest taka, że nie ma żadnego Boga. A jeśli już jest to TY nim właśnie jesteś!
DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec

Re: Dusza na Ziemi

Post 20 lut 2013, 16:55

Miałam na myśli Boga czyli generalnie siłę wyższą. Każdy to słowo inaczej interpretuje, ale wiemy wszyscy o co chodzi :)
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Dusza na Ziemi

Post 20 lut 2013, 18:14

Tak, to właśnie siła wyższa napędza ten wszechświat. Jedni powiedzą rdzeń tego wszystkiego. To On utrzymuje porządek we wszechświecie, od najmniejszego atomu, po największą galaktykę. Ma od tego swoich "ludzi" :) Choć podobno reżyserujemy wszyscy wspólnie.
Czasami naprawdę tego nie czuję, co aktor ma niby do gadania,?:) Więc w wolną wolę już dawno przestałem wierzyć.
DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec

Re: Dusza na Ziemi

Post 20 lut 2013, 18:37

Wolną wole masz w przeciwieństwach. Wybierzesz co dobre lub złe. Przecież możesz w każdej chwili zabić człowieka :D
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Dusza na Ziemi

Post 20 lut 2013, 19:46

A co jeśli wszechświat się już wydarzył, a wszystko jedynie czeka na swoją kolej? Gdzie tu miejsce na wolną wolę?:)
DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec

Re: Dusza na Ziemi

Post 20 lut 2013, 19:53

W pewnym sensie tak właśnie jest. Kosmos nie podlega naszej sferze czasu. Wiadomo, że nie zabijesz człowieka, bo jesteś tak skonstruowany, że byś po prostu nie był w stanie tego zrobić.

Tak więc może `wolną wole` przydzielimy do bardziej błahych rzeczy np czy masz teraz wstać i coś zrobić czy jednak nie...

xD
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Dusza na Ziemi

Post 20 lut 2013, 20:11

Na większość rzeczy na tym świecie nie mamy żadnego wpływu, a na te które myślimy że mamy, wydają się takimi:)
Oczywiście można powiedzieć; teraz wstanę i pójdę tam i tam, zrobię to czy to, jednak śmiem twierdzić, co także nie należy do mojej wolnej woli:) , że i to jest ustawione. Nawet jeśli ktoś się z tym nie zgodzi, to niech wie, że to również nie będzie jego wola. Żadnej możliwości odstępstw!:)
DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec

Re: Dusza na Ziemi

Post 21 lut 2013, 14:19

A przeszkadza Ci to? Mi w sumie nie. Egzystencja wie lepiej co dla mnie lepsze niż ja takie małe stworzonko nieświadome wielu rzeczy :)
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Dusza na Ziemi

Post 18 mar 2013, 19:38

Pewna koncepcja.

Chcę to jakoś zobrazować za pomocą słów, które rzecz jasna nie wyrażą w całości moich odczuć, ale ukarzą w pewny sposób zarys myśli.

Wyobraźmy sobie wymiar istot wyższych, który na czele ich stoi Bóg. Nie, wróćmy wstecz… Wkroczmy głębiej w naszą świadomość

Jest nicość. Czyste bycie. Wokół niego czarna przestrzeń, nieskończenie wielka.

…coś spowodowało, że została zakłócona.

Może plan wyższego istnienia, niż tylko nicość?

Człowiek został stworzony na podobiznę Boga, tak więc poznaj siebie samego, a poznasz wszechświat. Jacy jesteśmy? Dualistyczni - mamy dwie ręce, uszy, oczy, nasze ciało jest podzielone na pół. Mamy wolną wole, możemy wybrać między dobrem czyli wyzbycia się pożądań, ambicji, instynktów i stać się oświeconymi lub złem zjednoczyć się z iluzja świata ziemskiego.

Czemu tacy jesteśmy? Czemu wszystko na Ziemi toczy się wokół pragnień, które pochodzą z umysłu. Mamy ciało, które przypomina robota. Sterowane jest za pomocą mózgu. W środku niego znajduje się dusza. Ona patrzy, obserwuje, doświadcza. Ona dostała dar odczuwania, gdyby nie ten srebrny sznur, który jest połączony z nią, nie miałaby takiej możliwości.

Po co doświadcza? Mówi się, że ból oczyszcza duszę. Tak więc wyobraźmy sobie kolumnę przepełnioną pragnieniem, który staje się destrukcyjny dla otoczenia. Według prawa karmy wszystkie krzywdy, które wyrządziłeś wracają do ciebie i w taki sposób maleje ten stopień pożądania. Czemu te wszystkie ziemskie pragnienia są złe? Bo dusza ma inne zadanie na Ziemi, a ten ból nawraca ją do początku.

Co na tym początku znajduje się? Nicość. Przecież wtedy nie czujemy, jesteśmy puści, bo oczyszczeni. Taki stan utrzymać jest trudno.

Hmm. Myślę, że jesteśmy na Ziemi z powodu kary. Coś nas owładnęło i dlatego zesłano na ten wymiar, jak przez wielu nazywany ‘niższym’.

Czym jest dla mnie Bóg?

Bóg jest całością. Nie ma postaci, ale może je przybierać, bo jest wszechmocny. Jesteśmy cząsteczkami we wszechświecie. Razem połączone tworzymy Egzystencje.

Spójrzmy na palce u naszej ręki, jest połączona z dłonią, a dłoń z tułowiem itd. Jesteśmy jak te palce, czujemy każdy jeden. I w taki sposób Bóg czuje nas wszystkich.

Podczas naszej wędrówki na Ziemię, zapomnieliśmy o prawdziwym istnieniu, życiu jakie mieliśmy po drugiej stronie. Stwierdzono, że to nie będzie potrzebne. Tak więc, żeby odkryć po co jesteśmy tutaj, musimy spojrzeć na naturę człowieczą.

Jaka ona jest?

Wszystko ma swoje powiązanie. Żeby dojść do sedna sprawy, musiałabym napisać wademekum o życiu. Nie można od razu przeskoczyć z narodzin do śmierci, skoro nie wiadomo co jest między nimi. A jeżeli dowiemy się, to co oznacza to. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie.

Pytanie do was:
Jaka jest natura człowieka na Ziemi?
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Dusza na Ziemi

Post 19 mar 2013, 04:27

Na początku było słowo
A słowo stało się ciałem.

Czyli była myśl, jakaś energia, która zmaterializowała się.
A co to oznacza?
Tylko to, że nadal jesteśmy energią, która daje iluzję materii.

Jesteśmy tu dobrowolnie, bo to materialne życie pozwala na przeżycie emocji, których nie ma w energetycznej postaci.
To te emocje są tak fascynujące, że energie godzą się na zapomnienie o swej prawdziwej postaci /bo taki jest warunek przejścia/ i zaczynają ziemskie życie.

" Bóg jest w każdym z nas" - mówią, - a mnie się śniło "Bóg jest częścią nas" i jeszcze było -zapisz to, to ważne!
Zapisałam, choć bardzo nie chciało mi się zwlekać z łóżka.
Czyli ta energia, to źródło życia wysyła część swej energii, która po śmierci materialnego ciała, wraca tam na górę i łączy się w całość.

Tak ja ten sen zrozumiałam.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości