Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Ezoteryk :)

Post 18 maja 2006, 17:01

Ekhm.. Mam do was pytanie nastepujące. Jak byście zobrazowali komuś jakby się was pytał: Kto to ezoteryk?? Chodzi głownie o cechy charakteru i zainteresowania poszczególnymi działami jakby ezoteryki, którymi większość się interesuje i praktykuje:):) No więc czekam na OdPoWiEdZi :D
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 18 maja 2006, 17:32

Nie lubię takiego podejścia... Traktowanie ezoteryki jak jakiegoś specjalnego zajęcia nie jest imho czymś słusznym, tak jak mylenie przez niemal wszystkich definicji ezoteryki z zakresem rzeczy znacznie ją przekraczającymi i typowymi dla New Age. Dla mnie ezoteryk jest mistykiem i raczej nic wiele ponad to - wg tej definicji ezoteryki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ezoteryka.
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 18 maja 2006, 17:40

Szczerze to nie rozumiem o co Ci chodzi, po czesci sam sobie odpowiedziales ze to osoba ktora sie interesuje tymi poszczegolnymi dzialami ezoteryki (i tu conajwyzej podac te dziedziny) a cechy charakteru raczej nie maja w tym wypadku nic wspolnego z tym ze ktos sie interesuje ezoteryka...
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 18 maja 2006, 22:03

Nie jest to ścisłe określenie i jest zrobione jest raczej z wymuszeniem.
Pojęcie ezoteryki jest pojęciem samym w sobie, nie nazwą zajęcia czy poglądu. Ezoteryk to osoba zajmująca się ezoteryka. Można by więc powiedzieć, że ezoterykiem jest osoba interesująca się tym, ale tez osoba mogąca być wrogiem ezoteryki, która właśnie pisze krytykę na jego temat.

Nie wiem co ma znaczyć Gothic "zainteresowania poszczególnymi działami jakby ezoteryki". Jeżeli ktos zajmuje się jakimkolwiek "jakby" działem, to jest on w tym momencie ezoterykiem. To co próbujesz osiągnąć swoim pytaniem, to jedynie stworzyć kolejny stereotyp.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 19 maja 2006, 13:52

Nightwalker napisał(a):To co próbujesz osiągnąć swoim pytaniem, to jedynie stworzyć kolejny stereotyp.

Nie chce stworzyc zadnych stereotypow, broń boze! :)
Ale chcialem tylko zobaczyc czy osoby ktore zajmuja sie ezoteryka maja jakies szczegolne cechy charakteru ktore naprowadzily ich na ezoteryke, albo wogole cechy charakteru nie maja znaczenia... O to mi chodzilo, nie chcialem tworzyc jakis stereotypow;p
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 19 maja 2006, 18:23

Nightwalker napisał(a):ezoterykiem jest osoba interesująca się tym, ale tez osoba mogąca być wrogiem ezoteryki, która właśnie pisze krytykę na jego temat.

nie rozumiem tego :| brzmi jakos dziwnie ale napewno mi to wytlumaczysz


Nightwalker napisał(a):To co próbujesz osiągnąć swoim pytaniem, to jedynie stworzyć kolejny stereotyp.

sadze ze jego pytanie jest dobre sterotyp tworzy sie jesli nie rozumie sie tego o czym mowi. jesli wie mozna miec swoje jakies podejscie do tego :D

ezoterykiem mozna byc tak samo jak rowerzysta, sportowcem itd Jesli sie tym interesuje rozwijam ciekawi mnie to to jestem ezoterykiem :D niema sensu sie klocic czy to tylko slowo czy nie bo to przeciez bez sensu Jesli ktos bedzie chcial sie na sile do tego lgnac to zawsze mu nie bedzie pasowac jakies slowo
czasem wchodzimy w ciemność by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei
Karo Kobieta
śniąca na jawie
 
Imię: Karolina
Posty: 8
Dołączył(a): 17 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: wlkp

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość