Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.

Re: Yerba Mate

Post 06 gru 2012, 16:04

Warto kupować mate bezpośrednio od importera (np. sklep yer-vita). Nie dość, że daje to nam duży wybór towarów, dodatkowo ceny są niskie:).
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Yerba Mate

Post 13 gru 2012, 12:14

zamawiam yerba przez internet u producenta :) wychodzi taniej.... zwykle kupuje trzy kilo miesięcznie, a potem rozdaje część znajomym :P
Najlepsze wybielanie zębów gdańsk ? Proszę o pomoc.
adamina80
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 gru 2012, 12:08

Re: Yerba Mate

Post 13 gru 2012, 16:45

BobBlunt napisał(a):a dla początkujących co byście polecili?

ja proponuję nie zaczynać :D
easy russian
 

Re: Yerba Mate

Post 13 gru 2012, 17:35

easy russian napisał(a):
BobBlunt napisał(a):a dla początkujących co byście polecili?

ja proponuję nie zaczynać :D


Dlaczego nie...?


Pamiętam tę herbatę z czasów studenckich, polecili mi ją jako cudowny zamiennik kawy w trakcie sesji. Być może wynikało to z nieprawidłowego zaparzenia ale- nie polubiłam smaku yerba mate. Podobnie zresztą sprawa wygląda z czerwoną i zieloną herbatą, raz na jakiś czas w dobrym towarzystwie mogę wypić ale regularnie- dziękuję bardzo. Moja była współlokatorka (studentka medycyny) powiedziała, że na intensywną naukę najlepsza jest czysta woda i świeże powietrze no i tak mi zostało, jeśli się uczę to stoi obok mnie butelka wody mineralnej (czasami dodaję odrobinę miodu) i...otwarte okno :-)
Avatar użytkownikaIsabellaSempere Kobieta
...
 
Imię: Isabella
Posty: 86
Dołączył(a): 23 lis 2012, 00:12
Droga życia: 5
Zodiak: Lew

Re: Yerba Mate

Post 14 gru 2012, 03:57

Isabello mysle ze niezrozumialas Easyiego .Czasem pewne rzeczy bierze sie mnej doslownie .
Kwestia wyczucia i czegos tam jeszcze. :)
mak123
 
Imię: Maciek
Posty: 387
Dołączył(a): 24 lip 2012, 15:01
Typ: 9
Zodiak: strzelec

Re: Yerba Mate

Post 14 gru 2012, 11:44

IsabellaSempere napisał(a):.................


Pamiętam tę herbatę z czasów studenckich, polecili mi ją jako cudowny zamiennik kawy w trakcie sesji. ...............:-)

aaaaa........... :D no jak ktoś już jest narkomanem to wtedy wszystko jedno. Może nawet yerba będzie lepsza bo póki co są to prochy lepszej jakości .

Może być pomocna przy wychodzeniu z uzależnienia . Żeby było jasne - mam to spraktykowane , ale ja ćpałem zieloną przez kilka lat.
easy russian
 

Re: Yerba Mate

Post 14 gru 2012, 16:52

kingaxx20 napisał(a):widać herbata ma różne zastosowanie, tzn yerba :)

ma jedno i tylko jedno zastosowanie = ma dać kopa. Poprawić nastrój. Kosztem czego to się dzieje ? Nikt nie wnika ani nie tłumaczy. Jak każdy NARKOTYK ( bo wszelkie herbaty czarne , zielone , yerby, nadto kawa i oczywiście alkohol są legalnymi narkotykami ) .jak każdy narkotyk uruchamia ona rezerwy energetyczne organizmu. Pomija naturalne zabezpieczenia.
easy russian
 

Re: Yerba Mate

Post 16 gru 2012, 17:05

A co z drugim działaniem mate? Bo oprócz dawania kopa, jeszcze osłabia łaknienie. Można pić mate, a jeść się chce o wiele mniej :D
"Miłość którą powstrzymujesz jest bólem, który nosisz w sobie, z życia na kolejne życie” - Vissaseus do Alexa Colliera http://www.alexcollier.pl
Avatar użytkownikaKot Wasyl Mężczyzna
 
Imię: Kot Wasyl
Posty: 33
Dołączył(a): 11 mar 2011, 01:17
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 11
Typ: 4w5
Zodiak: byk/wąż

Re: Yerba Mate

Post 18 gru 2012, 00:36

Ja tam bronie mate, czuje się po niej dobrze, dodaje energii i rzeczywiście osłabia łaknienie. Efektem ubocznym jest lekkie przeczyszczenie, chociaż to zależy tez, dla niektórych może to być plus.

A co do bycia lub niebycia narkotykiem ... Ja tam myślę ze wszystko z umiarem jest dobre :)
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: Yerba Mate

Post 18 gru 2012, 01:26

Zgadzam się, yerba mate z narkomanią zbyt wiele wspólnego nie ma. Oczywiście, jak od wszystkiego, można się uzależnić i od picia jej, ale bez przesady, nie zakładajmy że wszyscy ludzie nie znają umiaru w spożywaniu herbaty. Sama pijam ją sporadycznie, dla orzeźwienia, czy uspokojenia. Jak dla mnie jest to po prostu smaczny napój z Argentyny, ot ususzone liście ostrokrzewu. Nie wiedziałam też, że przypisuje im się tyle magicznych właściwości. Jak dla mnie są one słabe, zbyt nieznacznie wyczuwalne, by miały znaczenie "dopingowe" jak np. kawa, radykalnie podnosząca ciśnienie, ze sporym ładunkiem kofeiny.

Btw. Jeśli napar powoduje biegunkę, raczej nie jest to dobry znak... Biegunka jest sposobem na szybkie usunięcie substancji toksycznej z organizmu, przy jednoczesnym odwodnieniu organizmu i zaburzeniu jego gospodarki elektrolitowej. Dlatego np. herbatki odchudzające są szkodliwe, gdyż zawierają toksyny. Np. nadużywana przez kobiety kora kruszyny zawiera toksyczne glikozydy, które wytrwale stosowane m.in. nieodwracalnie uszkadzają nerki...
Ogólnie... w jakim celu kobiety się odchudzają?
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Yerba Mate

Post 18 gru 2012, 15:16

Aletheia napisał(a):Btw. Jeśli napar powoduje biegunkę, raczej nie jest to dobry znak... Biegunka jest sposobem na szybkie usunięcie substancji toksycznej z organizmu, przy jednoczesnym odwodnieniu organizmu i zaburzeniu jego gospodarki elektrolitowej.


Hmm ... może zacznę pic słabszą Yerbe ;) Pije na maksa mocna bo lubię ten intensywny, gorzki tytoniowy smak.
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: Yerba Mate

Post 18 gru 2012, 22:08

Jeżynna napisał(a):Hmm ... może zacznę pic słabszą Yerbe ;)

Jups. To co napisałam nie dotyczyło Twego przypadku, czy przypadku lekkich przeczyszczeń, nawiązałam jedynie do stwierdzenia, że niektóre kobiety, odchudzając się, piją zioła by wywołać biegunkę i nie są najczęściej świadome, iż działają sobie na szkodę. Szczególnie, iż reklamuje się trujące substancje, jako "wspomagające organizm w pozbywaniu się toksyn", co jest po części prawdziwym, ale dziwnie sformułowanym spojrzeniem na sprawę. W tym kontekście zrobiłam offtop i trochę namieszałam. Wybacz.

Tymczasem co może oznaczać lekkie przeczyszczenie? Hmm... zależy co ktoś ma na myśli używając tego stwierdzenia. Może chodzić po prostu o zwykłe, lekkie pobudzenie perystaltyki jelit, co raczej jest pożądanym zjawiskiem:). Yerba mate nie zawiera substancji toksycznych, więc prawdopodobnie chodziło raczej o coś tego rodzaju. Przepraszam, że bezsensownie postraszyłam.
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Yerba Mate

Post 18 gru 2012, 22:41

Haha, nie no luzik luzik ;) W sumie to może być to zamiennik leków na zaparcia. W sumie gruszki toksyczne nie sa, a po nich ma się to samo. W ogóle na totalne przeczyszczenie jelit polecam 6 dojrzałych, zmiksowanych gruszek. Efekt murowany ;)
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: Yerba Mate

Post 19 gru 2012, 03:54

Jeżynna napisał(a):Ja tam bronie mate, czuje się po niej dobrze, dodaje energii i rzeczywiście osłabia łaknienie. Efektem ubocznym jest lekkie przeczyszczenie, chociaż to zależy tez, dla niektórych może to być plus.

A co do bycia lub niebycia narkotykiem ... Ja tam myślę ze wszystko z umiarem jest dobre :)


i dobrze robisz ze nie stosujesz sie do mysli zafascynowanego powolnego russiana lub jego mysli wyhodowanych z pochodnych :lol:

po za tym... mate zawsze broni sie sama 8)
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1

Re: Yerba Mate

Post 19 gru 2012, 15:39

po za tym... mate zawsze broni sie sama 8)


:thumbright: Z kawy mogę zrezygnować bez problemu, ale nie z mate ... ;)

Z drugiej strony tez rozumiem tok myślowy easy russiana, kofeina to jednak trochę narkotyk, jest jej trochę w mate. Jednak myślę ze wszystko jest dla ludzi, byle w umiarkowanych ilościach :)

Russian - skad masz te info ze wszystkie herbaty to narkotyki ? Zielona jest bardzo wychwalana.
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron