Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Okultyzm kontra chsześcijaństwo

Post 27 paź 2012, 11:40

Znalazłem dwa filmiki osoba była głęboko w temacie:

droga:

http://www.youtube.com/watch?v=nwuxVWT3 ... re=related

odp na pytania:

http://www.youtube.com/watch?v=jTyjYMGMELs

I co wy o tym myślicie?
Avatar użytkownikakis-kos Mężczyzna
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 maja 2011, 22:47
zajrzałem pobieżnie na podane linki więc tylko domyślam się o czym mowa .

Rozważ czy picie krwi i jedzenie zwłok jest rytuałem okultystycznym czy świętym- to tak na początek.
easy russian
 
chrześcijanie nie krytykują okultu ale skupiają się na innej drodze,niech każdy robi co ma każe sumienie,ja jestem zadowolony z okultystycznej drogi :)
genotix
 
A co niby robi się na mszy w kościele, jak nie inwokacje?
Słowa wypowiadane po łacinie, okadzanie, modły, klęczki, itd... i różnego typu rytuały.
Co religia to inne rytuały. Jedni padają na kolana, inni skaczą, jeszcze inni bujają się.
Ogólnie te czy inne zbiory praktyk religijnych i nie tylko mają na celu wprowadzenie ścieżek neuronów synaps mózgu w daną częstotliwość (pola kwantowe i wszystkie cząstki elementarne wibrują). Co za tym idzie mózgi osób danych spotkań religijnych emitują fale elektromagnetyczne o podobnej częstotliwości tym samym wprowadzając uczestników w oczekiwany rodzaj transu.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15
Okultyzm kojarzył mi się z czarną magią, więc temat mnie nie zainteresował. Ale wzięłam do ręki książkę - wiedza tajemna i piszą o okultyzmie. Sprawdziłam, faktycznie okultyzm nazywany jest inaczej wiedzą tajemną.
Czyli to jest wszystko to, o czym na tym forum piszemy.
Czy wszystko rozumiemy? Nie, próbujemy to zrozumieć, uczymy się i rozwijamy.
Czy wszystko rozumiemy z chrześcijaństwa?
Nie. Większość spraw przyjmujemy na wiarę, bez chwili zastanowienia.
Bóg zamienił wodę w wino - to jest czysta magia, czyli wiedza tajemna .
Rozstąpiło się morze - też magia.
Bardziej zadziwiające jest, że Bóg stworzył Adama i Ewę, mieli synów Kaina i Abla...a jednocześnie piszą, że na ziemi żyli ludzie. To jak jest z tym pierwszym człowiekiem?
Jak z dwóch synów mógł powstać ród ludzki? Do tego jeden zabił drugiego..
Każda religia, to jest przyjmowanie czegoś na wiarę, okultyzm, to jest próba szukania odpowiedzi. Oczywiście, jest to ogromne uproszczenie.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości