Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Witam.
Forum zainteresowało mnie już jakiś czas temu, ale dopiero dziś postanowiłem sie zarejestrować, ponieważ mam pewne nurtujące mnie pytanie.

1. Praca z czakrami (otwieraniem) jest efektywniejsza w stanie medytacji czy relaskacjii ?
Wytłumaczę od razu że uczyłem się w dwóch różnych szkołach ale nie pracy nad czakrami. W jednej uczono mnie technik relaksacyjnych (Joga + tehcniki relaksacji polegające na odczuwaniu ciężaru mięśni), zaś w drugiej Medytacji.

Oczywiście rozumiem że nie można medytować bez relaksacji ale w moim przypadku odczucia obu są różne.

2. Medytuje z reguły w pozycji martwego człowieka, tak samo ze stanem relaksacji. Pytam więc czy z doświadczenia ktoś mógłby polecić czy ta pozycja ma inne możliwości skupienia od np. pozycji siedzącej.

3. Pracowałem niedawno z otwieraniem czakr w stanie relaksacji, nie jestem pewny czasu jaki mi to zajęło ale przy otwieraniu czakry gardła poczułem dość znaczny wzrost temperatury w okolicach czerwonej czakry. Pytanie moje brzmi: Czy to oznaczało poprawne otwarcie czakry, czy być może było dość subiektywne odczucie wynikające z konkretnych czynności??
Hyudoga
 
Imię: Bartosz
Posty: 1
Dołączył(a): 02 wrz 2012, 10:06
Droga życia: 8
Typ: 9w8
Zodiak: Byk, Wąż

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron