Informacje o organizowanych zlotach, spotkaniach, kursach, warsztatach, targach ezoterycznych; dyskusje o doświadczeniach z nimi związanych; prywatne ogłoszenia użytkowników.
Uwaga: nie akceptujemy komercyjnych ogłoszeń. Więcej informacji w regulaminie działu.
OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
W NOWYM KAWKOWIE oraz SZKOŁA TANTRY SARITY
„TANTRA ESSENCE” FILIA W POLSCE
www.tuiteraz.eu

ZAPRASZAJĄ 13 WRZEŚNIA 2012 godz. 19 - 21
NA BEZPŁATNY WYKŁAD NAUCZYCIELI TRANCE DANCE
I TANTRY – SUTY I SASHI
„CZYM JEST ECSTATIC TRANCE DANCE?”

MIEJSCE: BIOSFEERA Al. Niepodległości 80, Warszawa

Czy chciałbyś poczuć się naprawdę wolny? Czy chciałbyś uzyskać wgląd do odpowiedzi na swoje kluczowe pytania? A co powiesz na podróż w głąb siebie i połączenie się z wyższymi energiami i energią przodków?
Trancedance jest skorzystaniem z tańca jako praktyki uzdrawiającej, przynoszącej moc i doświadczenie natury duchowej. W tańcu tym każdy ruch uwalnia od napięć, wyzwala ekspresję i odkrywa emocje – po to byśmy przypomnieli sobie stan bycia całością, jednością, pełnią, także ze swoimi zmysłami i ich odczuciami. Uwalnia nas od blokad, a zatem pozwala na powrót osiągnąć stan wolności i ekstazy.
W tym tańcu nie ma ułożonej i narzuconej choreografii, nie ma warunków wstępnych, mówiących jak masz się czuć i jaki masz być. Wykonujesz go z zakrytymi oczami, co pomaga skierować swa uwagę do wewnątrz. Często zdarza się, że tańczący otrzymuje jakąś specjalna wiadomość – przekaz ze swojego wnętrza, czasem wyrażony w słowach, a czasem jako obraz lub odczucie.

PROWADZĄCY:

SUTA
Suta został przygotowany do prowadzenia Trancedance przez Leo Rutherford z Wielkiej Brytanii oraz Wilberta Alix ze Stanów Zjedn. I prowadzi Trancedance już od ośmiu lat.
Posiada także ponad 20-letnie doświadczenia w sztukach uzdrawiania (różne formy masażu, pracy z oddechem i energią, medytacje i taniec transowy) i naucza tantry na całym świecie razem ze swoim zespołem ChooseBlissNow oraz z Saritą, z którą współtworzy 7-stopniowy Trening "Sex to Superconsciousness".
Znany jest ze swojej życzliwości i realistycznego, trzeźwego podejścia, jak również ze swojej głębokiej wiedzy na temat Tantry. Dzięki wrażliwości i współczuciu, jakie charakteryzuję Sutę, ludzie czują się przy nim zauważeni i zrozumiani, zarówno w swoich rozterkach, jak i wspaniałym potencjale. Suta wspiera innych w pełniejszym przeżywaniu życia oraz w tworzeniu intymności, która pozostawia poczucie spełnienia.
"Odnajduję wielką radość w inspirowaniu ludzi do odkrywania i badania nowych wymiarów zmysłowości oraz w byciu ich przewodnikiem w tworzeniu miłości życia, o jakiej marzą."
Suta najbardziej pokochał trzy rzeczy, a są to: dźwięk, ruch i medytacja. Sięga do tych pasji, by z wyczuciem tworzyć zapraszająca przestrzeń, w której dzieli się swoim doświadczeniem. Jego przekaz pełen jest mądrości i empatii. Znany jest z podejścia, które łączy dynamikę, pasję i życzliwość z mocnym stąpaniem po ziemi, a także ze swej ogromnej wiedzy na temat Tantry, energii, ludzkiego ciała i sposobów pogłębiania zdolności odczuwania i okazywania miłości. Warsztaty wspólnie z Saritą prowadzi od 10 lat, w Wielkiej Brytanii i całej Europie.
"Istotą mojej pracy jest dawanie ludziom, którzy czują, że "musi istnieć coś więcej", uzdrawiającego doświadczenia ciszy, bezczasowości i ekstazy, które rodzi się z ponownego połączenia energii seksualnej, miłości i Ducha."

www.chooseblissnow.co.uk
www.trancedance.com

SHASHI SOLLUNA
Shashi jest międzynarodową nauczycielką Tantry i Świętej Taoistycznej Seksualności (Taoist Sacred Sexuality). Jej podróż w poszukiwaniu Uniwersalnej Prawdy rozpoczęła się podczas studiów na kierunku Psychologii Eksperymentalnej (Uniwersytet w Oxfordzie), a następnie była kontynuowana w czasie dugiego pobytu w Indiach. Poszukiwanie prawdy prowadziło Sashi od ashramów przez świątynie i groty skalne do górskich szczytów... od sesji uzdrawiania do medytacji, jogi i satsangów. Po rozpoznaniu Prawdy w obecności mistrza Zen, Shashi zaczęła zadawać nowe pytania: w jaki sposób możemy pozwolić aby ta prawda, nasza prawdziwa natura, rozwinęła się w twórczość (kreatywność)? Jak sprawić, aby każde słowo, każde działanie, każdy aspekt naszego życia rezonował z wibracją najwyższej prawdy? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania doprowadziło ją do Tantry i Taoizmu. Od 2000 Sashi była uczennicą (Sanyassin) Osho, praktykowała również pod okiem Mistrza Mantak Chia. To, czego naucza, jest kombinacją ćwiczeń energetycznych, medytacji, tańca, terapii i quigong.
Doskonale pasują do niej słowa Osho "Mów życiu TAK!" ("Say Yes to life"), bo wybiera zawsze to, co wnosi do jej życia więcej życiowej energii.
W ciągu ostatnich10 lat Sashi spędziła większość czasu w Tajlandii, żyjąc w cudownej wspólnocie związanej z Tajską Świątynią na wyspie Koh Phangan. W miejscu tym odbywa się bardzo dużo różnych warsztatów, kursów i odosobnień, których celem jest ekspansja życia. Poza dziejącymi się tam wydarzeniami, sama dzika natura tego miejsca stwarza idealne warunki dla transformacji.

www.shasisolluna.com
www.taospiral.com

Szczegółowe informacje: www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu, Jacek Towalski 0602219382, , biuro: 0662759576, Maja Wołosiewicz - Towalska 0606994366


Więcej o TRANCE DANCE:


Duchowy taniec jest zjawiskiem międzykulturowym. Kultury wszystkich kontynentów na naszej planecie stworzyły unikalne formy tańca oparte na kontakcie ze światem zwierząt i elementami natury obecnymi w ich otoczeniu. Celem takiego tańca było połączenie się z duchem słońca, księżyca, duchami różnych zwierząt i roślin. Ludzie wierzyli, że poprzez taneczne rytuały, duchy mieszkające wewnątrz natury mogą wzmocnić w nich jakości takie jak odwaga, współczucie, a także przynieść wglądy dotyczące przyszłości.

Taniec Transowy jest unikalnym połączeniem fizycznego ruchu, uzdrawiających dźwięków, dynamicznych perkusyjnych rytmów, transformujących technik oddechowych oraz innowacyjnego zastosowania przepaski na oczy. Wszystko to pomaga wejść w stan 'transu', który sprzyja duchowym przebudzeniom, wspiera jasność umysłu, fizyczną wytrzymałość i dobre samopoczucie.

Za pomocą unikalnej muzyki, która została stworzona specjalnie dla tej metody uzdrawiania, Taniec Transowy zabiera uczestników w 'wewnętrzną podróż', która odbywa się poza ograniczeniami naszego zwyczajnego postrzegania przestrzeni i czasu. Rytualne podróże transowe zawsze były żywą częścią szamańskich i wschodnich kultur istniejących od tysięcy lat. Nasze współczesne podejście do Tańca Transowego łączy bogactwo dawnych rytuałów ze współczesnymi, niezwykle efektywnymi technikami.


Taniec Transowy jest ukierunkowany przede wszystkim na proces uzdrawiania i duchowy rozwój. Poprzez taniec w ciemności uczestnicy odkrywają równoległe światy, w których odnajdują rozwiązania dla problemów doświadczanych wcześniej jako nierozwiązywalne. W czasie Tańca Transowego znikamy, stajemy się jak duchy i jednocześnie stajemy się mniej przywiązani do trudności spotykanych w codziennym życiu, co powoduje, że możemy się od nich uwolnić.

Od samych początków zapisanej historii znajdujemy świadectwa tańca. Wygląda na to, że nasz pierwotny stosunek do tańca wiązał się z kultem i uzdrawianiem. Animistyczne kultury postrzegały naturę i wszystkie jej przejawy jako wyraz Ducha. Kopiowanie lub imitowanie natury poprzez ruch i dźwięk było potężnym i skutecznym narzędziem pomagającym połączyć się z duchem. Takie były początki tańca. Przez tysiące lat duchowe tańce służyły podtrzymywaniu i ulepszaniu naszej relacji z Ziemią. Imitacja natury w tańcu pomagała zestroić się z wibracją stwórcy. Taniec był synonimem tego, co nazywamy modlitwą, oddawaniem czci, a praktykowany regularnie zapewniał fizyczne zdrowie i witalność.

"Tancerz przynależy do Ducha"

Dodatkowo, taniec był bramą prowadzącą do duszy lub 'wewnętrznego ducha', dlatego tańczyć w stanie transu oznaczało wejść kontakt z duchowymi siłami, które uzdrawiają. Taka jest 'szamańska' perspektywa spojrzenia na doświadczenie Transowego Tańca.

Istnieje 7 etapów Tańca Transowego:

• Przygotowanie
• Intencja
• Oddech
• Trans (w ruchu)
• Trans (w bezruchu)
• Cisza
• Ponowna Integracja

Ruch ciała jest po prostu jedną z form pozawerbalnego języka. Jest wyrazem inteligencji istniejącej poza słowami. Intencjonalny ruch ciała (taniec) jest pozawerbalnym językiem, który opowiada o znanej nam rzeczywistości.
Intuicyjny (nieintencjonalny) ruch jest natomiast formą tańca kierowaną przez niewidzialne siły bez udziału naszej woli i kontroli umysłu.

„Kiedy myśl i doświadczenie wydarzają się jednocześnie, świadomość ulega transformacji. Taniec Transowy jest idealnym katalalizatorem dla tego procesu.”

Taniec intuicyjny jest ekspresją pozbawioną rozumienia. Jest głębokim aktem kreacji. Ruch intuicyjny stwarza nowe formy języka. Intuicja nie jest jednak absolutna, ma stopnie. Pewne osoby są bardziej intuicyjne niż inne. Ważną kwestią jest to "w jaki sposób rozwinąć intuicję aby mieć dostęp do duchowych światów?" Odpowiedź jest prosta... musisz być zdolny do tego, aby oddzielić siebie od każdego zmysłu, za pomocą którego zwykle nawiązujesz kontakt ze światem, od każdego wspomnienia, które posiadasz, od tego, co nazywamy 'rzeczywistością'. Chodzi o to, żeby uwolnić się od wszystkiego, co widzisz, słyszysz i czujesz. Zrobienie tego otworzy ci dostęp do takich przestrzeni wewnątrz ciebie, o których nie wiesz NIC. To jest właśnie trans.

„Jeśli chcesz prowadzić autentycznie duchowe życie wybierz drzwi z napisem 'Nie wiem'. Innym słowem dla 'Nie wiem' jest 'Tajemnica”.

Doświadczenie Tańca Transowego jest bramą do nieliniowego (non-linear) świata tajemnicy. Ten świat jest nie tyle miejscem, co rozbudowaną relacją z czasem.
Aby wejść do tego nieliniowego świata, w Tańcu Transowym używa się różnych technik, jedną z nich jest rytm. Czasem ten rytm jest tak prosty i delikatny jak bicie twojego serca. Innym razem rytmy są tak przytłaczająco skomplikowane i mocne, że stają się wyzwaniem dla naszej zdolności rozumienia. Nie mamy wówczas innej możliwości, jak tylko wycofać się w takie miejsce w sobie, które jest bezczasowe... to jest właściwe nie-miejsce (poza-miejsce) którym rządzą nie znane nam fizyczne prawa. W tym miejscu nasze postrzeganie i odczuwanie jest dużo bardziej przejrzyste. Czas nie ma tu znaczenia, więc stajemy się zdolni do tego, aby podróżować zarówno w przeszłość, jak i przyszłość. To czego doświadczamy w tych momentach przekracza zdolność ludzkiego rozumienia. Rozumienie nie jest tu potrzebne, bo wszystkie próby zrozumienia głęboko zniekształcają przekaz. Osiągamy jedyną w swoim rodzaju relację ze swoim duchem ... manifestującą się w sposób, który może zostać doceniony jedynie przez tego, który tańczy swój taniec.

"Jak wszystkie dynamiczne elementy natury, ludzkie istoty rosną w świetle i ULEGAJĄ TRANSFORMACJI W CIEMNOŚCI"

Ludzie posiadają 5 zmysłów, głównych kanałów percepcji: wizualny, słuchowy, kinestetyczny, zapachowy i dotykowy. Zazwyczaj pierwszy z tych zmysłów.... zmysł wzroku, jest tym, który dominuje i przytłacza cztery pozostałe. Jedynym wyjątkiem od tej zasady są ludzie niewidomi, u których cztery pozostałe zmysły są dużo bardziej przebudzone. W rzeczywistości niewidomi rozwijają w sobie 'szósty' zmysł, nazywany intuicją, który niesamowicie poszerza ich zdolność do widzenia prawdy i autentyczności.
Taniec Transowy dąży do rozwinięcia tej samej zdolności jasnego widzenia za pomocą prostego narzędzia, jakim jest stworzenie warunków chwilowej, absolutnej ciemności. Z szamańskiego punktu widzenia ciemność jest cieniem.
Metaforycznie cień reprezentuje wszystkie niespełnione (nie zrealizowane) aspekty jaźni. Podążanie szamańską ścieżką oznacza, że naszym najważniejszym celem jest ponowne przebudzenie naszego cienia... albo rozwój duszy.

„Poprzez taniec w ciemności odkrywamy równoległe światy, w których rozwiązanie nierozwiązywalnych wcześniej problemów staje się możliwe.”

Inną techniką Tańca Transowego jest użycie przepaski na oczy. W dawnych czasach 'rytualne tańce transowe' były wykonywane przede wszystkim nocą ponieważ ciemność tworzyła niezbędny kontekst pomagający uczestnikom skupić się na swoim wewnętrznym doświadczeniu albo pojawiających się 'wizjach'. Ciemność sama w sobie stwarza stan zawieszenia czy też 'zatrzymania czasu', odmienny stan lub 'stan transu', gdzie nie ma nikogo, tylko ja. To właśnie podczas wewnętrznej podróży łączymy się z duchem i objawia się nam prawda. Przepaska na oczy staje się duchowym narzędziem pozwalającym każdemu z uczestników odciąć się od tego, co rozprasza uwagę i stać się świadkiem bogactwa własnego doświadczenia.

Z naukowego punku widzenia ludzkie oczy są jedynym posiadanym przez nas organem zmysłowym, który wyrasta bezpośrednio z mózgu. Nie jest możliwe aby w pełni używać innych zmysłów w obecności tak przytłaczającej, wizualnej siły. Dopiero kiedy pozbawiamy się zdolności widzenia, możemy naprawdę 'widzieć'. Jeśli wszystkie ludzkie zmysły działałyby tak sprawnie jak nasz zmysł wzroku, bylibyśmy zdolni do jasnowidzenia.. Stajemy się duchowo kalecy kiedy polegamy całkowicie tylko na jednym z naszych zmysłów. Jeśli mamy się rozwijać, potrzebujemy, przynajmniej przez jakiś czas, eksplorować głębię naszego wnętrza bez tej potężnej siły, która rozprasza naszą uwagę.

Zródło: www.trancedance.com
tuiteraz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 mar 2010, 14:38

Powrót do działu „Ogłoszenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości