Informacje o organizowanych zlotach, spotkaniach, kursach, warsztatach, targach ezoterycznych; dyskusje o doświadczeniach z nimi związanych; prywatne ogłoszenia użytkowników.
Uwaga: nie akceptujemy komercyjnych ogłoszeń. Więcej informacji w regulaminie działu.
Witam Wszystkich,

Postanowiłem stworzyć wspólną przestrzeń do odosobnień medytacyjnych.
Zapraszam chętnych wszystkich tradycji medytacyjnych do wspólnej praktyki. To co mam na myśli to jednodniowe odosobnienia, podczas których dziesięć godzin spędzonych jest na praktyce medytacyjnej. Czas praktyki i przerw jest tak podzielony żeby każdy mógł wziąć w takim odosobnieniu udział.

Chcę stworzyć miejsce otwarte i gościnne by wszystkie tradycje buddyjskie i jogiczne mogły znaleźć wspólną przestrzeń do praktyki . Miejsce otwarte na dialog i wzajemne wsparcie.

Praktykuję medytację od 6 lat. Zaczynałem w Zen, po czym miałem kontakt z buddyzmem tybetańskim jak i praktyką jogiczną. Zajmuję się również psychoterapią w nurcie Gestalt. Samotne odosobnienia przeprowadzam od 2 lat, wcześniej praktykowałem w sandze Zen, stąd doświadczenie w organizacji odosobnień.

Możliwa liczba uczestników to 10 osób, tak żeby każdy miał podstawową przestrzeń dla siebie.

Jeśli sam/a nie jesteś w stanie wziąć udziału w takim pomyśle to daj znać o tej inicjatywie znajomym.

W perspektywie chciałby okresowo organizować dłuższe, nawet pięciodniowe odosobnienia.

Zapraszam wszystkich,

Praktycy wszystkich tradycji łączmy się !! :)

Miejsce: Warszawa, Praga Północ
Kiedy: weekendy każdego tygodnia, soboty lub niedziele
Kto: wszyscy :)
Koszt: symboliczne 1zł + tyle co na jedzenie (ile dokładnie nie wiem, ale mało, np. 5zł, kuchnia jest, można przynieść własne jedzenie)


Kontakt: otwarte.om@gmail.com
KrzysiekOM
 
Posty: 2
Dołączył(a): 07 lip 2012, 13:18
Bardzo piękna inicjatywa przyjacielu, życzę przyjemnych spotkań, być może pewnego dnia sam się zjawię :)

Choć warto uważać by nie paść ofiarą własnego umysłu.
Trzeba wówczas zdać sprawę, czy faktycznie spotykamy się ponieważ chcemy wspólnie oddać się medytacji, czy porywa nas aura tajemniczości, zwłaszcza magiczne słowo "odosobnienie".
Pociąga nas to, co na pierwszy rzut oka przeciwne. W tym przypadku ascetyzm. I tu pojawia się ciekawostka: spotkam się w celu wzmocnienia moich iluzji, czy oczyszczenia z tych iluzji?
Z tą refleksją zostawiam ciekawsze istoty.
Wszystkiego dobrego :)
Obecny.
Tu i teraz.
Wszędzie i zawsze.
Pan Faun
 
Posty: 91
Dołączył(a): 30 lip 2011, 06:36
Cieszę się, że o tym napisałeś,

To ważna informacja do ogłoszenia.

Zapraszam osoby, które mają już ustaloną praktykę i wiedzą jaki jest przedmiot ich medytacji. Nie jestem nauczycielem i byłoby wielkim nadużyciem z mojej strony, gdybym próbował kogoś prowadzić.

Pisząc o otwartości na dialog, nie mam na myśli dywagowania o naszej praktyce. To by przynosiło tylko pomieszanie. Mam na myśli życzliwość i wzajemną akceptację. Serce mi rośnie na myśl, że może powstać miejsce gdzie ludzie różnych tradycji będą mogli wspólnie medytować :).

Używam słowa "odosobnienie", ponieważ tego słowa używano w Zen (poza formalnym "sesshin"). Jest to po prostu dzień poświęcony medytacji.

Wszystkiego dobrego :)
KrzysiekOM
 
Posty: 2
Dołączył(a): 07 lip 2012, 13:18

Powrót do działu „Ogłoszenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron