Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.
Hmm ,uśmiech z tego co jest nie świadczy jeszcze o tym że jest dobra zabawa.
WIec zacznijmy kopac ,ja pod sobą a ty nad sobą i się okarze że u podstawy ,na horyzoncie jestesmy tacy sami.:)
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40
falko napisał(a):W tych czasach to nie ludzie są odpowiedzialni za ogólną biedotę, a system który wyklucza wartość jednostki i jej potencjał. Dlatego nie ma nic nie wporządku zbuntować się przeciw temu i żyć na koszt Matrixa czy innymi słowy Babilonu.
I to jest najlżejsza forma korupcji bo korupcji światopoglądowej ,a nawet to postawa niezależności względem niekompletnego ,niedoskonałego ,okrojonego na ludzką miarę systemu.

He... 'na koszt Matrixa czy innymi słowy Babilonu'...
Czyli na koszt tych ludzi którzy faktycznie pracują, wytwarzają produkty i usługi, zarabiają za swoją ciężką pracę pieniądze z których odciągane są podatki.
Zastanów się przez chwilę skąd się bierze ta renta. Ja osobiście jako osoba która będzie pracować do 67 roku życia (albo i później, bo wybrałem zawód który mi się podoba - będę robić to co lubię, nie to co muszę, w przeciwieństwie do znacznej większości populacji która nie podjęła tego trudu żeby osiągnąć swój cel), jestem wpieniony wszelkimi rentami, zapomogami, KRUSami i tym podobnymi na które JA będę zarabiać razem z innymi ludźmi pracującymi po to żeby ktoś kto wykombinował sobie że może okraść system, albo ktoś kto np. pracuje tylko tyle żeby załapać się na następne pieniądze a potem wpada w ciąg alkoholowy, albo w ogóle ktoś kto nigdy nie pracował i pracował nie będzie a tylko się ciągle spija za wyżebrane czy wydobyte ze śmieci grosze mógł mieć darmową opiekę medyczną... Mimo że uznaję potrzebę pomagania ludziom którzy np. mieli pecha urodzić się niepełnosprawnymi, czy są chorzy ze względów nie zawinionych przez nich, wpieniają mnie ludzie którzy są otyli, palą papierosy i są na rencie z powodu choroby naczyniowo-sercowej czy cukrzycy które zrobiły z nich inwalidów, dlatego że nie byli w stanie posłuchać lekarza żeby rzucić palenie i zastosować dietę - mimo obcięcia nogi przez powikłania naczyniowe, nadal, nawet w szpitalu palą, a w domu jedzą golonki i inne takie...

A prawda jest taka, że każdy może mieć ogromne ilości pieniędzy. Tyle że ludzie koncentrują się na tym jaki to pracodawca niedobry że mało płaci, jakie to państwo niedobre że tyle zabiera, zamiast zastanowić się 'co JA mogę zrobić żeby mieć więcej pieniędzy?' Większość ludzi wpada w długi wydając więcej niż zarabiają, wydając większość pieniędzy na dobra konsumpcyjne których często tak na prawdę nie potrzebują. Zamiast zainwestować pieniądze - bo inwestycja jest ryzykowna i można pieniądze stracić (jakby nie traciło się ich wydając je)...
Trzeba się uczyć o finansach, ekonomii, zarządzaniu, a nie kombinować jak oszukać system przez co oszukuje się innych ludzi z których te podatki są ściągane, a nie system...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: Nazcain
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Oksymoron
"Darmowa opieka medycza."
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27
Kto kocha to co robi ten się w zyciu zbytnio nie napracuje,Tylko takich wybranców z pasją są znikome ilości.
A ci bez celu i pasji łapią się jakiegoś byle jakiego,obojętnego zajęcie które pozawala wyżyć jemu i jego (jesli ma) rodzinie. Bo ludzie w większosci nie okreslają swoich celów a dzieci mają z naturalnego przypadku,I żebżą socjalne pieniądze na utrzymanie rodziny.
Te perspektywy o nieokreslonych mozliwosciach są optymistyczne ale wybujałe.Bo ludziska po nie dającej satysfakcji pracy popadają w alkoholizm aby zrekompensować sobie nastrój,nie tej drogi jaką by chcieli podążać w życiu.
Sytuacja pożałowania godna jest taka że rodzina np posiada 10 cioro dzieci i żyje tylko z pomocy społecznej przyznawanej na kązde dziecko ,Tak to życie utrzymuje się hehe naturalnie.
Takie aspekty jak mistyka ,filozofia ,sztuka,ezoteryka,okultyzm są tylko traktowane jako zainteresowania a z których nie mozna formalnie wyżyć.
Wielkie ilości ludzi mją jakiś specyficzny potencjał i uzdolnienie które nie ma swego ujscia bo raz nie uczy się tego na akademiach dwa nie mieli warunków do kształcenia.
Ogólnie mówiąc ci sprawniejsi mószą wpłacać do budżetu podatki aby ci słabsi,poszkodowani nie chorobą a środowisko mogli miec szansę na godziwe życie.
Ja nie rozumiem czemu wymagać ambicji od przeciętnego obywatela?
System ma się troszczyć o człowieka jako takiego a nie o jego wyjątkowość.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron