Informacje o organizowanych zlotach, spotkaniach, kursach, warsztatach, targach ezoterycznych; dyskusje o doświadczeniach z nimi związanych; prywatne ogłoszenia użytkowników.
Uwaga: nie akceptujemy komercyjnych ogłoszeń. Więcej informacji w regulaminie działu.
ROZWOJOWNIA ANIMA
2 gratisowe sesje JOGI kundalini
szczegóły: http://rozwojowniaanima.pl/

JOGA
24 czerwca, w niedzielę, Jacek Blauth, instruktor Kundalini Jogi, poprowadzi w Animie gratisowe sesje. Zapraszamy!
Pomiędzy sesjami Jacek będzie odpowiadał na pytania oraz pokazywał asany, techniki oddechowe i medytacje, które można będzie samodzielnie wykonać w domu. Od września Jacek Blauth będzie w Animie prowadził cykliczne sesje jogi dla dzieci i dorosłych.

Kiedy?
24 czerwca, niedziela
1 sesja - godz. 10 -11.30
2 sesja godz. 13 - 14.30

Gdzie?
Rozwojownia Anima
ul. Myśliborska 53
03- 183 Warszawa – Białołęka
Lokalizacja - http://mapa.targeo.pl/Nasza-Szkola-Niep ... wowa/adres

CZYM JEST JOGA KUNDALINI?
„Tak jak wszystkie rzeki docierają do oceanu, tak na koniec wszelka joga dochodzi do podnoszenia Kundalini. Czym jest ta Kundalini? Jest twórczym potencjałem istoty ludzkiej.”
„Moc Kundalini Jogi tkwi w rzeczywistym doświadczeniu. Trafia ono wprost do Waszego serca i poszerza Waszą świadomość tak, że możecie mieć szerszy horyzont łaski i poznania prawdy. Możecie promieniować kreatywnością i nieskończonością we wszystkich aspektach Waszego codziennego życia. - Yogi Bhajan, nauczyciel duchowy i mistrz Kundalini Jogi
Kundalini Joga została przystosowana przez Yogi Bhajana dla ludzi Zachodu, dzielących czas pomiędzy rodzinę, dom i pracę, dlatego też większość ćwiczeń posiada kilka wariantów wykonania, dostosowanych do osób w każdym wieku i każdej kondycji fizycznej. Technika ta zawiera wszystkie elementy klasycznej jogi, jak pozycje ciała (asany), ćwiczenia oddechowe (pranayamy), medytacje w ciszy lub z dźwiękiem (mantra), układy dłoni i palców (mudry). Asany pogrupowane są w określone sekwencje (kriya) i mogą być wykonywane dynamicznie lub w bezruchu. Na każdych zajęciach stosuje się rozgrzewkę ze szczególną dbałością o kręgosłup oraz kilkuminutowy relaks przed medytacją. W wykonywaniu ćwiczeń pomaga hinduska muzyka.

WYBRANE KORZYŚCI:
- wzrost świadomości ciała, poprawa sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej,
- uwolnienia napięć ciała, zmniejszenie stresu i przemęczenia,
- regeneracja układu gruczołów, wzmocnienie sytemu nerwowego i odpornościowego,
- poprawa metabolizmu i oczyszczenie ciała z toksyn,
- wewnętrzny spokój, wyciszenie umysłu i oczyszczenie go z negatywnych myśli i wzorców zachowania,
- równowaga półkul mózgowych i rozwinięcie intuicji,
- smukła sylwetka dzięki odciążeniu i uelastycznieniu kręgosłupa.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Zajęcia trwają 90 minut. Ćwiczymy boso, by wykorzystać dobroczynny kontakt receptorów na stopach z podłożem. Potrzebna jest mata do ćwiczeń i koc do okrycia się podczas relaksu i medytacji. Zalecane jest zabranie ze sobą wody do picia. Jeśli masz problem z dłuższym utrzymaniem prostego kręgosłupa podczas siedzenia, przydatna może być poduszka do medytacji (może ją zastąpić zwinięty koc).

O PROWADZĄCYM:
Jacek Blauth, instruktor Kundalini Jogi według przekazu Yogi Bhajana, swoją przygodę z jogą zaczynał od Hatha Jogi w szkole Adama Bielewicza. Ukończył trening instruktorski Kundalini Jogi, prowadzony przez nauczycieli z Polski, Niemiec, Kanady i otrzymał certyfikat sygnowany przez Kundalini Research Institute (USA), uznany także przez Yoga Alliance Association (USA). W Hamburgu brał udział w międzynarodowym warsztacie medytacyjnym - Jodze Białej Tantry. Prowadzi regularne zajęcia dla dorosłych i młodzieży, dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla rodziców, którzy chcą ćwiczyć wspólnie ze swoimi dziećmi.

Zapisy na gratisowe sesje jogi z Jackiem:
tel. 0501 133 703
e-mail: aleksandra.nowakowska7@gmail.com
http://rozwojowniaanima.pl/2-sesje-jogi-w-prezencie/
swissjazz Mężczyzna
 
Imię: Paweł
Posty: 2
Dołączył(a): 28 sty 2011, 14:24

Powrót do działu „Ogłoszenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości