OBE, pionierzy świata astralnego i ich odkrycia, techniki eksploracji Astralu i nasze przeżycia.
Witam. :)
Chciałbym was przywitać bardzo ciekawym pomysłem jest nim projekt UTM - Ultimate Theta Method 8) . Jak wiemy by osiągnąć LD, OOBE, lub trans musimy wejść w stan theta (przynajmniej tak mi się wydaje - bo nic tutaj nie jest pewne). Są różne metody osiągania tego stanu jedne bardziej inne mniej skuteczne, jedne wymagają mniej doświadczenia inne więcej. Niestety żadna z nich nie jest doskonała. Chodzi o to, że żadna metoda nie działa szybko i na każdym. Szczerze mówiąc mam tego dość :evil:. Chcę znać i umieć stosować metodę, która zawsze działa i działa na każdym i głęboko wierzę, że taka metoda istnieje.

Drodzy przyjaciele mamy dziś ogromne możliwości mówię tutaj o tym, że mamy dostęp do internetu oraz możemy się wzajemnie komunikować, jak i wymieniać doświadczeniami. Dlatego wpadłem na pomysł projektu UTM. Na razie jest to tylko pusta nazwa doskonałej metody na osiąganie stanu theta. Ale wierzę, że razem wypracujemy zespół reguł, który ją określi. Do projektu UTM zapraszam wszystkich zainteresowanych jestem przekonany, że wasze dotychczasowe doświadczenia, badania w zakresie fal theta, czy też informacje które znaleźliście w necie pomogą opracować najlepszą metodę osiągania tego stanu.

By temat był uporządkowany i spójny chciałbym określić pewne reguły dyskusji:
- nie podajemy całych metod by dyskutować, która z nich jest lepsza lecz staramy się z "kawałków złożyć całą układankę", czyli połączyć strzępy różnych metod w metodę UTM
- każda sugestia jest pomocna jeśli jest dla ciebie skuteczna.
- podajemy tylko sprawdzone informacje
- dyskutujemy o wszystkim co może okazać się pomocne (np. hemi-sync, wspomaganie farmakologiczne itp.)
- w naszej dyskusji dużą rolę będą odgrywały ankiety by móc statystycznie sprawdzić dla ilu osób coś działa dobrze lub szybko, więc jeśli któryś dyskutant uzna że jakiś wątek naszego "śledztwa" :wink: wymaga dokładnej weryfikacji założę ankietę.

W naszym temacie będziemy poszukiwać algorytmu metody UTM - czyli kolejnych kroków uzyskiwania stanu theta. Ten algorytm będzie widoczny w pierwszym (czyli w tym) poście i wraz z napływem nowych informacji będzie aktualizowany.

Tak jak już wspomniałem metoda UTM powinna być szybka i skuteczna by tak było musi
ona spełniać pewne założenia oto one:
- pozwala osiągnąć stan theta w co najwyżej 30 min
- działa na każdym
- nie jest jakoś finezyjnie :wink: skomplikowana
- ćwiczenia na relaksacje są proste
- pozwala łatwo utrzymać świadomość gdy już osiągnie się thete

Jeszcze raz wszystkich zapraszam do dyskusji. J. Silvie udało się opracować dobrą metodę ale on był jeden, nas jest rzesza i w tym nasza siła !!
Avatar użytkownikaRaniel Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sie 2008, 21:17
Lokalizacja: Kraków
Zodiak: byk
Proponuję by najpierw opracować reguły rozluźniania mięśni bo od tego zaczyna się każda poważna metoda wprowadzania w trans. Wydaje mi się że dobrym pomysłem mogło by być zastosowanie jakichś środków zwiotczających mięśnie (nie żebym był jakimś lekomanem z góry mówię :D ), ale jakiś czas temu lekarka przepisała mi lek o nazwie Polmesilat, Po dwóch tabletkach miałem tak niesamowicie rozluźnione mięśnie, że myślałem, że się rozpłynę. Więc się położyłem włączyłem hemi-sync i zrelaksowałem po około 20 min odliczania w tył świadomość była tak bardzo wyłączona że nie umiałem odliczyć czterech kolejnych liczb. Parę razy pojawiły się bardzo kolorowe imaginacje bloku mieszkalnego który mam za oknem :lol: Niestety lek ten jest na receptę, ale może ktoś z was zna jakiś lek o podobnym działaniu nie na receptę może jakieś zioła czy coś o podobnym działaniu. Chciałbym też dodać, że nie namawiam nikogo do eksperymentowania z lekami bo może to być niebezpieczne, jeśli się na coś takiego piszesz to na swoją odpowiedzialność
Avatar użytkownikaRaniel Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sie 2008, 21:17
Lokalizacja: Kraków
Zodiak: byk
Ja proponuję zdobyć aparaturę do badania czynności elektrycznej mózgu - EEG - jeśli planujesz badać cokolwiek związanego z falami mózgowymi, inaczej możesz tylko domyślać się czy osiągasz efekt czy nie ;P
Z resztą, biofeedback jest jedną z najskuteczniejszych metod trenowania ciała i umysłu do rozmaitych rzeczy, więc całkiem prawdopodobne że i do tego...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Posiadanie aparatu EEG to moje mażenie :D niestety jest on tak drogi, że praktycznie nie jest on osiągalny dla zwykłego śmiertelnika :? , twój pomysł natchnął mnie jednak do tego by spytać wujka gogla co ma na ten temat do powiedzenia =D> i tu o dziwo okazuje się, że jest coś takiego jak BWView jest to oprogramowanie służące do przeglądania zapisów EEG (FREEWARE!!) jest też podany manual(http://openeeg.sourceforge.net/buildeeg/index.php) jak zrobić elektrody. Szczerze mówiąc nie myślałem, że można w domu zrobić taką aparaturę i gdyby nie twój post :thumbright: nawet nie śmiałbym przypuszczać, że w necie może być podany sposób konstrukcji takiej aparatury.
Wezmę się za to na poważnie i spróbuję skonstruować EEG jeśli będzie działać to będziemy na nim testować nasze pomysły :D. A co do relaksacji macie jakieś pomysły -najlepiej bazujące na waszych doświadczeniach? Jakie są według was najlepsze metody relaksacji mięśni?
Avatar użytkownikaRaniel Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sie 2008, 21:17
Lokalizacja: Kraków
Zodiak: byk
Witaj szlachetny Ranielu

Masz w sobie wiele ciekawości ale też dziecinnej ambicji.
Dlaczego UTM?. Czy angielskojęzyczna nazwa brzmi lepiej?
Fale theta - czy aby na pewno?. A może delta, co z aktywnością alfa?.
Istnieje wiele "poważnych" instytucji badających "matematycznie" podobne zjawiska i wiele w tym temacie nadal nic nie wie.
Nie chcę zgasić w tobie tej "iskry". Ciekawość to Logos :D
Jeżeli interesuje cie "naukowe" podejście do tematu odmiennych stanów świadomości przedstaw mi swoje przemyślenia. Może jakąś teorię, wyjątkową, ciekawą, będącą punktem wyjścia, nietuzinkową?
Nie powielaj teorii. Zainteresuj mnie. Co ty o tym myślisz, jak to widzisz i dlaczego?
Bądź naukowcem, nie asystentem. :wink:
Ps. Co do relaksacji, proponuje technikę mentalną
Jeżeli chcesz "wyjść" zastosuj jej wersje skróconą. Nie marnuj energii.

Heyka
Avatar użytkownikaHoso Mężczyzna
 
Imię: Krystian
Posty: 5
Dołączył(a): 07 cze 2012, 12:52
Zodiak: Taurus
Nic nie musicie kupowac.Wszystko jest na internecie za darmo.Musisz miec tylko slochwki ktore pracuja do 4Hz.Sony robi takie
model MDR-XB500. Bezplatny program bWgen.aday.net.au/bwg .
Program jest w jezyku ang,prosty w uzytku,pracuje po 30 dniach.
Kazdy potrafi slyszec ponizej 20Hz .Kto jest zainteresowany synchronizaja mozgu!
Prosze nie mieszac pojec.
Delta (0.5 do 4Hz)
Theta (4 do 8Hz)
Alpha (8 do13Hz)
Beta (13 do 30Hz)
Cos dla zainteresowanych,ustaw fale miedzy 6-7Hz 20db i sluchaj cala noc.Przyjemnych lotow.

Pozdrawiam
Jasnowidz
 
Imię: Jack
Posty: 11
Dołączył(a): 11 lut 2012, 04:59
Roboty do roboty!:P
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40
bwgen ? nic za darmo :)
Avatar użytkownikasosnowiczanin Mężczyzna
patrzy w horyzont wydarzeń
 
Imię: Bartosz
Posty: 167
Dołączył(a): 04 wrz 2011, 02:55
Lokalizacja: Sosnowieś
Zodiak: Ognisty Tygrys
Witaj.
Zajmuję się od jakiegoś czasu tematem, który Cię interesuje. Osiąganie stanu Theta w 10 min i mniej też jest możliwe, co ciekawe niektórzy ludzie przebywają w nim większość czasu jednak nie mają wiedzy jak to wykorzystać, są zablokowani najczęściej poprzez swoje przekonania, które nabyli lub zapożyczyli od innych. w swojej pracy wykorzystuję aparaturę firmy Thought Technology do EEG i BIO Feedbacku. Pozwala ona na dużą swobodę w projektowaniu ekranów, właściwie wszystko można ustawić jak się chce. Generatorem fal theta w mózgu jest przegroda, która poprzez połączenia synaptyczne wysyła impulsy elektryczne do hipokampa, który jest odpowiedzialny za pamięć i wyobrażenia. Impulsy elektryczne które rejestruje aparatura EEG pochodzi z kory mózgowej, a więc z wyższych i młodszych warstw mózgu. Stan Hipnagogiczny (Theta) występuje kiedy fale Alfa przy zamkniętych oczach przejdą na korzyść fal Theta. Czas potrzebny do uzyskania takiego przejścia jest uzależniony od wielu czynników. Umiejętność relaksacji jest pierwszym, następnym pogłębienie tego stanu przy jednoczesnym zachowaniu świadomości i myślę ,że to stanowi wyzwanie, by po prostu nie odpłynąć w nieświadomość. Istotnym jest też określenie celu w jakim chcemy być w tym stanie. Po co to wszystko? Kiedy pracuję z ludźmi jest to najważniejszy aspekt, ponieważ można wtedy właściwie wykorzystać ten czas. Więcej na www.hipnoterapiadynamiczna.pl . Jeśli będziesz miał jakieś pytania lub propozycje, napisz. To moja pasja :) Pozdrawiam Hubert
goodlife.com.pl
Rozwój
 
Imię: Hubert
Posty: 1
Dołączył(a): 05 sie 2012, 10:32
Droga życia: 9
Typ: 9
Zodiak: smok

Powrót do działu „Eksterioryzacja”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości