Psychologia, działanie mózgu.

Moc słowa

Post 16 maja 2012, 20:54

Wszystko co powiem staje się odwrotnie np:

-Nie jadam CZEGOŚ już, a za jakiś czas okazuje się, że mam taką ogromną chęć na to, że po prostu normalnie funkcjonować nie mogę, puki nie zjem Tego.

-Nie byłam już TAM od paru miesięcy, a za jakiś czas okazuje się, że muszę tam iść pod przymusem.

-Ktoś za chwile do mnie przyjdzie, a tu nagle okazuje się, że coś wypadło mu.

-Powiem komuś, że codziennie JAKĄŚ czynność wykonuje po 2 razy, a tu nagle okazja do wykonania trzeciej.

...lecz gdy powiem, że coś spieprzyłam to faktycznie tak stało się.

Nie wiem czemu tak jest, ale chciałabym żebyście mi doradzili jak obsługiwać mój umysł w tej kwestii. ; )
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Moc słowa

Post 17 maja 2012, 17:46

hehe ;P - to dowód na to, że tak naprawdę na nic nie mamy wpływu.
Jesteśmy z góry sterowani, a to, że robimy coś zgodnie z naszą wolą to tylko iluzja ;)
“Duchowe nazywa się to co nigdy nie zniknie”
Avatar użytkownikaHasesis Kobieta
Naprawę zacznij od siebie
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 maja 2012, 12:34

Re: Moc słowa

Post 17 maja 2012, 19:23

Jest to nie prawda. Możemy sterować myślami innymi i zmieniać co nieco bieg wydarzeń jeżeli chodzi o nas.
Nie rozumiem czemu gdy coś chcę to idzie na przekór. Owszem dzieje się, ale odwrotnie... Jak to zrobić, żeby poszło po mojej myśli. Jak za sterować, tu czegoś brakuje...

A skoro mówisz, że na nic nie mamy wpływu to czemu Jezus powiedział "Proście, a będzie wam dane". Jest w tym sens.
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Moc słowa

Post 17 maja 2012, 20:49

Fantasstka napisał(a):Jak to zrobić, żeby poszło po mojej myśli.


Mysli mysli mysli.. a moze liczy sie tylko sama wola a mysli wszystko psuja? ;)
Eruanis
 

Re: Moc słowa

Post 18 maja 2012, 08:07

A czy można kierować się samą wolą, bez myślenia... Żeby stworzyć wolę trzeba wytworzyć ją myślami.
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Moc słowa

Post 18 maja 2012, 11:13

Fantasstka napisał(a):A czy można kierować się samą wolą, bez myślenia... Żeby stworzyć wolę trzeba wytworzyć ją myślami.


Według mnie Wola jest stałym, nieporuszającym się aspektem każdego człowieka. Myśli będą natomiast aspektem, który ciągle się porusza. Wola jest niepodmiotowa, myśl posiada zawsze podmiot. Nie można myśleć o "niczym", mimo, że być może słyszeliśmy takie powiedzenie. Umysł opiera się wyłącznie na obiektach, myślenie o "niczym" o zjawisku bez-stanowym jest więc niemożliwe.

Nie zgodzę się, że to myśli tworzą Wolę. Myśli mogą tworzyć pragnienie, być może i szczytne i piękne. Pragnienie również jest podmiotowe, ponieważ jest wytworem myśli. Nie ma więc nic wspólnego z Wolą. Pragnienie wymaga przyszłości, aby "stało się coś" co według nas nie jest obecne teraz. Pragnienie wprowadza istnienie w stan oczekiwania, zawieszenia, pracy, przygody.

Ten świat jest w ruchu, bo wiele ludzi Pragnie. "Wszyscy czegoś pragną" dlatego też wykonują wiele, a często nawet zbyt wiele czynności, które stały się w pewnym stopniu automatyczne, pomijane. Bo ciągle patrzą na obserwowany w umyśle cel napędzany swoim własnym pragnieniem. Nie ważne czy pragnienie jest wynikiem ich świadomego lub nie - wyboru, albo czy koncept, idea została im podsunięta w takiej czy innej wierze...

RUCH ODDZIELA NAS OD TEGO CO JEST.

Nie jest to nic nagannego, choć przytłoczeni przez docierające nas bodźce możemy doprowadzić do różnych przykrości. Zapędzeni nie widzimy tego co nas otacza, nie widzimy barw, twarzy, Siebie, swojego wnętrza. Bo wszystko traci znaczenie, kiedy istnienie przybiera mentalny kształt "Ja i mój cel".

Widzę jednak to tak, że dano nam dwie równoważące się siły: Myśli - aspekt ruchomy, oraz Wolę - aspekt stały. Istnieją one w harmonii, balansie.
Dlatego nie sądzę, że powinniśmy walczyć z tymi możliwościami, ani z wyobrażeniem nas samych spowodowanym przyjęciem jakiejś skrajnej postawy wobec któregoś z tych aspektów.
Wolę uważam za nasze przejawianie się tutaj. Jest ona ściśle związana z naszą egzystencją. I śmiem twierdzić, że...

PUKI ISTNIEJEMY BĘDZIEMY MYŚLEĆ.

Nie można od tego uciec, bo gdy stworzyliśmy w umyśle jedno - pojawia się też i drugie. Nie zmienia to jednak faktu, że to rozbicie wynika tylko i wyłącznie z tego, że umysł nie potrafi działać inaczej. Zdobywa wiedzę poprzez rozbijanie i łączenie zjawisk, obiektów. Wszelkie słowa powstały poprzez rozbicie obecnej chwili przez pryzmat istnienia, które go doświadczało.

Dlatego można nie przywiązywać wagi do myśli, pozwolić aby działy się jako naturalny proces dziejący się "gdzieś tam" w tle. Mimo, że może wydawać się to trudne, bo myśli kreowane, gdy umysł jest nastawiony na "tryb przetrwania" dostają ogromny priorytet. "Tryb przetrwania" może się w nas odpalić w każdej nawet najbardziej błahej sytuacji. Ktoś nas potrąci na ulicy, nazwie w jakiś obraźliwy dla nas sposób, będzie zachowywał się tajemniczo, najdrobniejsze rzeczy mogą sprawić, że przyjmiemy postawę agresywną - obronną.

Jest jednak w nas Przestrzeń, nie jest to miejsce ucieczki od myśli. To miejsce nie jest możliwe do określenia, nie jest geograficzne. Nie posiada żadnych cech. Nie można o nim nawet powiedzieć "nie posiada cech", bo tych słów też tam nie ma.

Harmonia pomiędzy Wolą a myślami jakoby "wymusza" powstawanie myśli. Tym jest każdy aspekt życia, egzystencji, Boga, nas samych - PRZESTRZENIĄ (W tym wypadku Wolą), w której dokonuje się RUCH (myśli). Niemożliwym jest, wytłumaczyć to inaczej za pomocą słów, które same w sobie są dualne.

A skoro o słowach to nawiązanie do "Mocy słów".

Napiszę słowo, proszę kto chętny niech zobrazuje sobie.
Słowo to "Światło".
Przywołujemy oraz, który nam się najbardziej kojarzy.

Jest?

Gdy napisałem "Światło" czy zobaczycie światło?
A czy był tam mrok, poświata, tło?
A odnotowaliście ten fakt, czy patrzyliście w środek przywołanego źródła światła?

No i tym jest właśnie Pragnienie. Dążeniem do celu. "Szukaj Światła" - wszystko inne jest pomijane, mimo, że jest. : )

Pozdrawiam.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Moc słowa

Post 19 maja 2012, 14:32

Zgadzam się, że wola jest stałą sferą życia. Zawsze człowiek podejmował decyzje. Lecz bez myśli nie ma woli (można stwierdzić, że myśli uruchamiają wolę). Po co uruchomić maszynę skoro nie ma surowca...
Nikt kto nie wysili wyobraźni nie myśli. Wytworem jej może być wszystko, związane z każdym aspektem.

Hasesis napisał(a):hehe ;P - to dowód na to, że tak naprawdę na nic nie mamy wpływu.
Jesteśmy z góry sterowani, a to, że robimy coś zgodnie z naszą wolą to tylko iluzja ;)

Bóg stwarzając człowieka dał mu przywilej spełniania woli Bożej z własnego wyboru. Zależy od nas samych czy chcemy żyć w sposób prawny czy błądzić.

Uważam, że mój problem leży w moich emocjach. Moje powiedziane słowa mają wysoką wartość i powinnam inaczej je formułować. Jest wielką różnica pomiędzy:
-Ja chcę być zdrowa, Ja nie chcę być zdrowa.
-Ja chcę być zdrowa, Ja chcę być chora (poprawne)
Myśląc o „nie zdrowiu” wyobrażam sobie co to w ogóle zdrowie, potem dodaje temu przeciw. Tutaj następuje przejaw zakłócenia.
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Moc słowa

Post 19 maja 2012, 18:47

Oj, a mi sie wydaje ze to wola generuje mysli ;)

Przypomnialo mi sie rownierz - moze jestes poprostu osoba polarna? (nie myslic z BIpolarem). W tym wypadku rozwiazanie 'problemu' masz podane na tacy ;)
Eruanis
 

Re: Moc słowa

Post 20 maja 2012, 12:41

Wolna wola oraz wola to tylko złudzenia, zniekształcenia rzeczywistości. Wolna wola jest wynikiem wól wielu istot.

Siedlisko woli znajduje się w pępku, splocie słonecznym - tam gdzie słońce woli przebywa. Szamani Mezoameryki wykorzystywali "promienie" słoneczne (wychodzące z pępka) do "trzymania" się obiektów (które są wiązkami energii).

Wola także utrzymuje Twoje ciało w jednym kawałku, podczas śmierci Pani Śmierć, jej obecność, rozrywa siedlisko woli / czakrę w splocie słonecznym (przybliżony opis tego zjawiska).

I teraz:
1) myśli są myślami
2) wola jest zależna i niezależna od myśli i vice versa (trzeba pamiętać, że ten świat to świat DUALIZMU, tutaj wszystko może być zależne, niezależne, lub w tym samym czasie zależne i niezależne, i w tym samym czasie nie-niezależne i nie-zależne)

Twój problem wydaje się polegać na tym, że używasz osobistej mocy by sobie zaszkodzić, a myśli w ogóle fruwają bez żadnego połączenia z Twoją wolą. Po prostu robisz sobie na złość wolą. ;-)

Umysł i myśli powinny być wyciszone. Wtedy dopiero możesz nimi coś pomyśleć. Pomyśleć z ciszy umysłu zamiast z hałasu umysłu.
Avatar użytkownikasolprinc
the corrupt one
 
Posty: 35
Dołączył(a): 01 maja 2012, 06:40

Re: Moc słowa

Post 20 maja 2012, 17:51

solprinc wypisujesz głupoty. Wolna wola z definicji nie może być od nikogo i niczego zależna, bo wtedy nie jest wolna. To że cały system jest tak skonstruowany aby ludzie nie potrafili jej używać to już inna bajka.

Fantasstka skoro wszystko co powiesz dzieje się odwrotnie to wykorzystaj to i wszystko mów odwrotnie.
A tak na poważnie to przestań oczekiwać, zmniejsz ważność i nie planuj każdej następnej chwili, jeśli potrafisz to postaraj się wyciszyć i zachowaj dyscypline myśli.
Jak mawiał Jezus "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo".
To co uznajecie za prawde stanowi wasze ograniczenie, dopiero gdy pozbędziecie się ograniczeń staniecie się wolni.
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: solprinc
Avatar użytkownikaPlantator Mężczyzna
człowiek z nikąd
 
Imię: Jarek
Posty: 82
Dołączył(a): 03 wrz 2010, 18:26
Droga życia: 7
Typ: 9w1 - "Marzyciel"
Zodiak: strzelec, smok

Re: Moc słowa

Post 20 maja 2012, 19:04

Hasesis napisał(a):hehe ;P - to dowód na to, że tak naprawdę na nic nie mamy wpływu.
Jesteśmy z góry sterowani, a to, że robimy coś zgodnie z naszą wolą to tylko iluzja ;)


Kto Tobą steruje?
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27

Re: Moc słowa

Post 20 maja 2012, 20:42

Jeśli nie wiesz że jesteś sterowany, subiektywnie dla ciebie to jest wolna wola...
Dlatego tylko ci którzy nie mają wolnej woli mogą znać swój prawdziwy stan.
Pozostali mogą co najwyżej wiedzieć że mają co najmniej pozory wolnej woli.
I mieć nadzieję/wiarę że to jest na prawdę wolna wola, a nie jej pozory pozostające wewnątrz jakiegoś zewnętrznego planu (nie ważne ludzkiego, nadludzkiego, czy 'boskiego')...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Moc słowa

Post 20 maja 2012, 22:52

Plantator napisał(a):solprinc wypisujesz głupoty. Wolna wola z definicji nie może być od nikogo i niczego zależna, bo wtedy nie jest wolna. To że cały system jest tak skonstruowany aby ludzie nie potrafili jej używać to już inna bajka.


Wolny ptak nie może być zależny od wiatru?

Twój osąd o głupocie wróci się do Ciebie i Twóich słów.

Plantator napisał(a):Fantasstka skoro wszystko co powiesz dzieje się odwrotnie to wykorzystaj to i wszystko mów odwrotnie.
A tak na poważnie to przestań oczekiwać, zmniejsz ważność i nie planuj każdej następnej chwili, jeśli potrafisz to postaraj się wyciszyć i zachowaj dyscypline myśli.
Jak mawiał Jezus "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo".


Wszystko mów odwrotnie? Wykorzystać? By być nieszczerym wobec siebie i robić sobie więcej hałasu w umyśle?

Jak mawiał Jeszua, "Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje."

Błogosławieni ci co są bogaci w duchu i biorą na siebie cierpienie i trud codziennego życia.
Avatar użytkownikasolprinc
the corrupt one
 
Posty: 35
Dołączył(a): 01 maja 2012, 06:40

Re: Moc słowa

Post 27 maja 2012, 22:52

nuntisunya81 napisał(a):Kto Tobą steruje?

ster ze sternikiem (ciałem)- mną . ster jest w brzuchu słonecznym :lol:

solprinc napisał(a):Błogosławieni ci co są bogaci w duchu i biorą na siebie cierpienie i trud codziennego życia.

kto tak błogo sławi tych błogosławionych ? :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Moc słowa

Post 30 maja 2012, 17:46

Błogosławi się pokornych.
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron