Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Siła przyciągania?

Post 17 kwi 2012, 14:07

Witam. Mam dość - wydaje mi się - nietypowy temat, mam nadzieję że trafilam w odpowiedni dział ;)
Będąc w podstawówce bardzo uciekałam w wyobraźnię. W końcu stworzyłam bardzo złożony, wymyślony świat. Nawet szczegóły, jak ustawienie mebli, rozkład mieszkania, rozkład miasta, no wszystko. Z największą dokładnością stworzyłam bohaterów - są trzej główni. Jednym z nich jest dziewczyna, zazwyczaj 17latka, z którą chyba probowałam sie utożsamiać.
Ale sam fakt polega na tym, że żyłam w tym świecie bardzo intensywnie, wymyślając przerożne scenariusze ich życia. W tym czasie prowadziłam nawet kilka opowiadań, ale żadne nie wytrzymało na dłuższą metę - mój słomiany zapał ;)
W pewnym momencie miałam bodajże 8 blogów.
No ale wracając do tematu, teraz, po paru latach przeżywam lekki szok. Po jakims czasie odcięłam sie od wyimaginowanego świata, a teraz on zaczął się spełniać. Czasem idealnie pasuje stwierdzenie że moje zycie to bajka, które obmyśliła 11-12 latka.
Czuje sie niejako strasznie, bo to nie były przyjemne zdarzenia.
Była masa cierpnienia, samotności, nawet chorób psychicznych, i nieuniknionej nieszczęsnej, bolesnej, toksycznej miłości.
Zastanawiam się, czy może to być efekt przyciagania. Że Wszechświat usłyszał moje intensywne myśli, moje intensywne uczucia, i teraz wszystko dzieje sie tak, że to sie spełnia. Czasem się dziwie, bo w myslach nawet przytulenie czasem odczuwałam intensywniej niz w realu.
Co Wy na to? Mam nadzieję, że przedstawiłam sprawę dosyć jasno, chociaż jest zamotana. Obmysliłam setki scenariuszy - jeden średnio trwał jeden dzień, czasem przeciągałam na góra kilka. Sama sie boję, bo nawet nie wiem czy spełnia mi się któryś konkretny, czy wszystko sie wymieszało.
Tak naprawdę to chciałabym sie od tego uwolnić, żyć niezależnie, bo wymyślałam dramato-tragedie...
jasmix
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 kwi 2012, 13:55
Zodiak: rak

Re: Siła przyciągania?

Post 18 kwi 2012, 03:44

Tak, to jest możliwe, chociaż zwykle bardziej aktualne myśli i wyobrażenia spełniają się... Chyba że zostało ci jeszcze w głowie sporo tych dawnych własnych opowieści sprzed lat ;)
Ale generalnie to na co się kolokwialnie nazywa 'magią' polega na uwierzeniu w coś - wizualizacji czy ogólnie tak silnym wyobrażeniu sobie czegoś żeby podświadomość uwierzyła że to jest realne, bo to przez nią się oddziałuje na świat na tym poziomie...
Spróbuj opowiedzieć sobie, wyobrazić sobie tak jak dawniej historię samej siebie szczęśliwej - w takim życiu jakie chciałabyś mieć. Tylko pamiętaj, że możesz dostać dokładnie to czego sobie życzysz, więc się zastanów - z taką 'zabawą' z podświadomością bywa trochę jak z bajkowymi dżinnami, więc trzeba przemyśleć co się chce sobie 'wyczarować' ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Siła przyciągania?

Post 18 kwi 2012, 11:26

jasmix napisał(a):Zastanawiam się, czy może to być efekt przyciagania. Że Wszechświat usłyszał moje intensywne myśli, moje intensywne uczucia, i teraz wszystko dzieje sie tak, że to sie spełnia. Czasem się dziwie, bo w myslach nawet przytulenie czasem odczuwałam intensywniej niz w realu.
Co Wy na to?

Myśli nie są odgrodzone od wszechświata, stanowią jego część; człowiek nie robi niczego, co by nie wynikało z wcześniejszej myśli - w takiej czy innej postaci. I co Ty na to? ;)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Siła przyciągania?

Post 20 kwi 2012, 14:41

zastanawia mnie ostatnio też to, że obojętnie jaki bym sobie nie ułozyła scenariusz w głowie do zbliżającej sytuacji, stanie sie akurat to czego sobie nie wymyśliłam.
kiedyś się spełniało, teraz totalnie nie.
na jakiej zasadzie mozna to wytłumaczyc?
jasmix
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 kwi 2012, 13:55
Zodiak: rak

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron