Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.

Aktualny regulamin forum

Post 17 kwi 2012, 19:07

 1. Piszemy:
  1. po polsku – przestrzegamy zasad polskiej pisowni. Piszemy czytelnie, zrozumiałym językiem.
  2. szanując się wzajemnie – nie używamy wulgaryzmów, nie piszemy obraźliwie (zarówno wobec innych użytkowników, jak i jakichkolwiek grup mniejszościowych, wyznaniowych, etc.).
  3. na temat – nie ma nic gorszego niż ciekawy temat zakopany pod warstwą niewnoszących nic wypowiedzi. Unikajmy takich sytuacji. Zdrowy offtop nie jest zły (easy russian), ale błogosławiony człowiek, który nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się od ubrania tego faktu w słowa (George Eliot).
  Przed założeniem nowego wątku upewniamy się, że takowego nie ma jeszcze na forum (wyszukiwarka służy pomocą). Tytuł wątku powinien dobrze go określać (unikamy niejednoznacznych tytułów w rodzaju „Mam pytanie”).

  Staramy się pisać zwięźle, ale nie przesadzamy. Wszelkie treści wymagające komentarza (cytaty, linki do wideo, itp.) powinny taki komentarz zawierać.
  Nie nadużywajmy grafik. Wklejanie „śmiesznych obrazków” generalnie nie jest mile widziane.

  Unikamy pisania jednego postu pod drugim – korzystamy z funkcji edycji, jeśli chcemy coś dodać.

 2. Nie promujemy niczego niezgodnego z prawem. Nie umieszczamy materiałów łamiących jakiekolwiek prawa autorskie (ani bezpośrednich linków do nich).

 3. To forum nie jest dobrym miejscem do reklamy komercyjnych stron czy usług (zasada ta dotyczy szczególnie nowych użytkowników). Nie umieszczamy linków do stron, które nastawione są stricte komercyjnie, nie oferując niczego wartościowego same w sobie (tyczy się to zarówno treści postów, sygnaturek, jak i prywatnych wiadomości). Nie bójmy się jednak promować ciekawych materiałów znalezionych w sieci.

Za rozstrzyganie spornych kwestii odpowiadają moderatorzy i administrator forum. Mają oni prawo zarówno do usuwania, edycji, przenoszenia i zamykania postów i tematów (szczególnie jeśli uznają je za niezgodne z regulaminem), jak i upominania użytkowników o ich nieprzepisowym zachowaniu. Ostateczną konsekwencją nieprzestrzegania regulaminu jest zakaz wstępu na forum (ban).

Prosimy o zgłaszanie wszelkich nieprawidłowych zachowań – służą do tego funkcje „Zgłoś post” i „Zgłoś wiadomość”, umieszczone nad każdym postem i prywatną wiadomością. Ułatwi to pracę moderatorom. :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron