Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.
Witam,

Ostatnimi czasy zainteresował mnie temat linii energetycznych ziemi, chodzi mi dokładnie o mapę Becker-Hagens, która dla europy wygląda tak

http://www.bibliotecapleyades.net/image ... p_ma30.gif

może zna ktoś dokładne namiary (plus / minus) na punkty przecięcia dla Polski? Ciężko z tej mapy to odczytać, a niestety lepszej jakości na razie nie udało mi się znaleźć...

Jak już gdzieś o tym było to z góry przepraszam za duplikacje, ale jestem "świeżym" zapaleńcem :)

Pozdrawiam
donu
 
Imię: Paweł
Posty: 2
Dołączył(a): 30 mar 2012, 13:16
Droga życia: 7
Zodiak: Koziorożec
Hmn... na pewno czakram w Krakowie na wawelu - najbardziej znany w Polsce...
Na pewno też góra Ślęża w Dolnośląskim - miejsce kultu słowian, teraz przyozdobiona pięknym masztem nadajnika...

Generalnie tak na prawdę jeśli usłyszysz gdzieś o miejscu gdzie były kiedyś miejsca kultu słowiańskie, tudzież o miejscach gdzie są bardzo stare kościoły albo klasztory, to masz duże szanse że trafisz na większy czy mniejszy punkt przecięcia ;P I słowianie i klechy potem stawiający w starych miejscach kultu kościoły, wiedzieli co robią ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Nie znam tematu za bardzo, ale jeśli w punkcie przecięcia powstaje tkz. miejsce mocy to jedno, które wybieram się zbadać niedługo jest na Ostrowie Tumski we Wrocławiu.
"Bronią mistrza jest Transmutacja, a nie zarozumiały sprzeciw" Kybalion

http://wojtmucha.pl/?page_id=141 => Przypowieść na Twojego maila
http://wojtmucha.pl/?page_id=67 => Kurs medytacji i panowania nad umysłem
Avatar użytkownikaflywojt Mężczyzna
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 maja 2006, 13:49
Lokalizacja: Nysa
Witam,

Dzięki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi, ale... z tej mapki co jest w linku, Kraków nie do końca pasuje... w Polsce z tego co tam jest przedstawione wynika że jest 5 takich "przeciecieć" tak z pobieżnie jak sobie to porównałem z mapą to jedno jest gdzieś pomiędzy :
1) Częstochowa - Katowice (myślałem ze może chodzi o tą Skałę 502 w Jerzmanowicach ale średnio pasuje... może to wynika z niedokładności tych map...)
2) to coś z Wrocławiem, chodzi mi to bardziej na okolice Opola :) i to może być miejsce o którym pisze
3) to gdzieś okolice Legnicy...
4) to gdzieś Kępno, Wieluń
5) to gdzieś okolice Piły
Z tym że to co pisze to wynika z mojej "zabawy" z mapą Polski oraz ta mapą co w linku podałem wiec te lokalizacje są grubo pobieżnie powiązane...
A moje zainteresowanie tego tematu wynikło z przypadkowego wpadniecie na temat piramid w europie:) teraz cel wakacyjny nr 1 do odwiedzenie Bośni i Hercegowiny i miejscowości Vysoco (nie wiem czy dobrze napisałem)

W każdym razie dzięki za pomoc i proszę o więcej:D
donu
 
Imię: Paweł
Posty: 2
Dołączył(a): 30 mar 2012, 13:16
Droga życia: 7
Zodiak: Koziorożec
flywojt napisał(a):Nie znam tematu za bardzo, ale jeśli w punkcie przecięcia powstaje tkz. miejsce mocy to jedno, które wybieram się zbadać niedługo jest na Ostrowie Tumski we Wrocławiu.


Ja am bliżej do Kamiennych Kręgów w Odrach

Til, słyszałeś może o"magicznym" sposobie koncentracji energii poprzez ułożenie kamieni w ściśle określony sposób w precyzyjnie wybranym miejscu, każdy kamień dokładnie w danym miejscu; np. we własnym ogrodzie? Gdzieś o tym czytałem, ale nie mogę odnaleźć.
Treści zawarte w tym poście odnoszą się do odczuć i wiedzy w chwili obecnej. Nie mogą być wiążące wcześniej lub później.
Avatar użytkownikavan_halsing Mężczyzna
Ja tylko pytam
 
Imię: Arkadiusz
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lis 2011, 19:31
Zodiak: Aries
donu napisał(a):Witam,

Dzięki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi, ale... z tej mapki co jest w linku, Kraków nie do końca pasuje... w Polsce z tego co tam jest przedstawione wynika że jest 5 takich "przeciecieć" tak z pobieżnie jak sobie to porównałem z mapą to jedno jest gdzieś pomiędzy :

Nie znam źródła tej mapy, za to wiem że tych linii jest o wiele więcej - jedne są większe inne mniejsze. Natomiast Kraków jest jednym z tzw. Czakramów Ziemi - głównych miejsc mocy na planecie...
3) to gdzieś okolice Legnicy...

Generalnie tak jak piszesz - ta mapka jest bardzo zgrubna i niedokładna, bo jest w takiej a nie innej skali, poza tym wygląda że została bardziej zrobiona po to żeby zaprezentować ideę a nie dokładne lokacje.
Natomiast co do okolic Legnicy, de facto Ślęża jest gdzieś tak na wysokości między Wrocławiem a Legnicą, więc może o nią chodzić (uwzględniając dokładność mapki).
Nie interesowałem się dokładnie konkretnymi lokalizacjami, bo generalna zasada jest taka jak pisałem - najłatwiej znaleźć takie punkty po opowieściach/legendach o starych miejscach kultów oraz po kościołach i klasztorach, w szczególności klaszorach na uboczu, które zwykle były stawiane w miejscu dawnych świątyń 'pogańskich'.

van_halsing napisał(a):Til, słyszałeś może o"magicznym" sposobie koncentracji energii poprzez ułożenie kamieni w ściśle określony sposób w precyzyjnie wybranym miejscu, każdy kamień dokładnie w danym miejscu; np. we własnym ogrodzie? Gdzieś o tym czytałem, ale nie mogę odnaleźć.

Słyszałem, czytałem, ale dawno temu... Z tego co pamiętam ktoś próbował odtworzyć Stonehenge w skali mini i podobno osiągnął pozytywne efekty (podobnie z resztą jak z modelami piramid o których więcej się słyszy), podobnie z innymi kręgami kamiennymi i ich replikami. Ale nie znam żadnych konkretnych szczegółów, bo sam czytałem o tym dawno, więc nie mam też konkretnych źródeł ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Niektórzy różdżkarze się zajmują tym tematem, także Polacy. Wiem, że było co najmniej kilka publikacji na ten temat.

Linie energetyczne i wiedza o nich są stare "jak świat" i podobnie jak astrologia, powszechne we wszystkich kulturach starożytnych. Były różnie nazywane, ale chyba najbardziej pasującym określeniem byłoby "meridiany planety". To, że energia jest przesyłana, a pole magnetyczne Ziemi różnie rozłożone, jest powszechnie znanym faktem. Starożytni uważali, że północny i południowy biegun stanowią swego rodzaju "bramę wejściową" i "wyjściową" naszej planety dla energii z kosmosu, w szczególności związanej z konstelacją Ursa Major, Big Dipper, czyli Wielkiej Niedźwiedzicy.

Co do mapki, wydaje się niedokładna i narysowana pobieżnie przez amatora-badacza. Co do punktów lub czakramów Ziemi, nie jest pewne, czy one nie zmieniają miejsca - zwłaszcza przy uwzględnieniu faktu, że bieguny magnetyczne Ziemi ulegają przesuwaniu. Niektóre informacje (Kraków?) mogą zatem być nieaktualne.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Szczerze mówiąc od kilku dni zastanawiałam się nad rozpoczęciem podobnego tematu, a mianowicie, jakie są wasze "miejsca mocy" "magiczne miejsca" gdzie można czerpać energię? Na pewno każdy ma takie miejse, gdzie świadomie lub nieświadomie uwielbia przebywać. Ja również mam takie miejsce, które pamiętam jeszcze z dzieciństwa, a gdzie często kończą się moje "senne wędrówki". Pozdrowienia.
Katie554 Kobieta
Coś naturalnego
 
Imię: Wiesława
Posty: 63
Dołączył(a): 21 maja 2011, 12:10
Droga życia: 33
Zodiak: Wodnik

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron