Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Witam,

jak widać jestem nowy. Już dość dawno słyszałem o telekinezie, przemieszczaniu przedmiotów na odległość itd. ale nigdy nie zgłębiałem tej wiedzy. Od wczoraj zacząłem nieco czytać na ten temat, ale wszystkie posty na forach jakie znalazłem, były zamieszczane ok 2-3 lata temu, więc nie dostałbym odzewu. Zacząłem (jak wspominałem - wczoraj) zbliżać do siebie dłonie nie dotykając ich. Musiałem się mocno skupić żeby odczuć to co czułem czyli "kulkę" między dłońmi. Jak zakładam, Ameryki nie odkryłem, ale bawiłem się tak wczoraj i dzisiaj. Wczoraj czułem to tylo w odległości ok 3-5 cm między dłońmi, dziś czuję już z 30-35 cm. Znalazłem gdzieś ćwiczenie z "papierowym kapturkiem", igłą i korkiem, zrobiłem je dzisiaj i kiedy kartka obracała się o jakieś 30 stopni, później przestawała, ale czułem że to z mojej winy, automatycznie przestałem się skupiać i jakby wiara w to co robię automatycznie opadła. Do sedna: Jeżeli ktoś kto to przeczyta zna się na tym i chciałby mi pomóc w rozwoju energetycznym (?), chętnie skorzystam z tej pomocy, jestem otwarty i gotowy do ćwiczenia.

Serdecznie pozdrawiam!
k_wojciech
 
Imię: Wojtek
Posty: 1
Dołączył(a): 22 mar 2012, 19:59
Droga życia: 11
Typ: 8w7
Zodiak: skorpion
1. Spytam o to o co pytam wszystkich interesujących się takimi zdolnościami: po co chcesz się tego nauczyć? Co chcesz osiągnąć, jaki jest twój cel? Co uznasz jako osiągnięcie finalnego sukcesu? Zastanów się nad tym dobrze co tobą kieruje i czy chcesz się zanurzać w coś co może być niebezpieczne...
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"

2. Ćwiczenie z tzw 'psiwheel' jest niestety do pupy. Co prawda można się pobawić, ale jest zbyt podatne na zakłócenia bo najlżejszy podmuch wiatru, nieszczelne okna czy twój oddech mogą to poruszać dając ci sztuczne złudzenie że poruszasz tym siłą woli. Pomyśl że chcesz wyszkolić psa żeby przybiegał po jedzenie za każdym razem jak zapalisz lampkę. Dajesz mu lampkę - zapalasz światło, pies przybiega czując zapach jedzenia, szybko zauważa korelację między lampką a jedzeniem i przybiega nawet na samą lampkę. Teraz bierzesz drugiego psa i traktujesz w ten sam sposób, tylko że lampka zapala się też losowo w różnych momentach kiedy nie ma jedzenia... Pies niczego się nie uczy i będzie przychodził po paru pierwszych razach tylko jak poczuje zapach jedzenia, nie reagując na lampkę. I o wiele trudniej będzie potem go nauczyć już z poprawnie funkcjonującą lampką tego czego pierwszego psa nauczyło się łatwo, bo trzeba go najpierw 'oduczyć' tego że lampka jest niepowiązana z jedzeniem...
Ćwiczenie z 'psiwheel'em' jest tą drugą sytuacją, a chcesz mieć tą pierwszą. Podświadomość jest mniej więcej jak ten pies, a to przez nią oddziałujesz na nadświadomość która z kolei dokonuje faktycznej telekinezy.
Spróbuj ćwiczyć z długopisem albo pudełkiem kartonowym - czymś w miarę lekkim, ale takim czego nie poruszy byle przypadkowy oddech czy powiew. Owszem, będzie ci trudniej to poruszyć, ale jak poruszysz, będziesz faktycznie wiedzieć że to była faktyczna telekineza, a nie przypadek, i efektywnie nauczysz się to kontrolować o wiele lepiej i szybciej.

3. Co do ćwiczenia z wyczuwaniem energii między dłońmi, to jest bardzo dobre ćwiczenie w ogóle trenujące zdolność postrzegania energii, z czasem będące wstępem do manipulacji nią. Warto w ogóle zacząć od manipulacji energią i powiązanych rzeczy, nie od telekinezy która jest jednym specyficznym zastosowaniem energii. Natomiast warto wspomnieć że o ile generalnie będziesz z czasem odczuwać coraz więcej, może zaczniesz odbierać też inne wrażenia zmysłowe (nie koniecznie musi chodzić o widzenie energii, można odbierać każdym zmysłem), jednak część takich wzrostów odczuwania (podejrzewam że w sporej mierze tak duża różnica między jednym a drugim dniem u ciebie) jest spowodowana ogólnym poziomem energii, tym jak jesteś wypoczęty, ile masz wewnętrznej energii w danym momencie itd. itp.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Til napisał(a):1. Spytam o to o co pytam wszystkich interesujących się takimi zdolnościami: po co chcesz się tego nauczyć? Co chcesz osiągnąć, jaki jest twój cel? Co uznasz jako osiągnięcie finalnego sukcesu? Zastanów się nad tym dobrze co tobą kieruje i czy chcesz się zanurzać w coś co może być niebezpieczne...
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"


Dodam od siebie że sformułowanie "ale czułem że to z mojej winy" być może nie jest przypadkowe.

*wytłuszczenie ma za cel zniwelowanie krzykliwości powiększonego cytatu :lol:
Pozdrawiam
Treści zawarte w tym poście odnoszą się do odczuć i wiedzy w chwili obecnej. Nie mogą być wiążące wcześniej lub później.
Avatar użytkownikavan_halsing Mężczyzna
Ja tylko pytam
 
Imię: Arkadiusz
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lis 2011, 19:31
Zodiak: Aries
Czasami zamiast dyskutować na temat tego, co powinno się i co można odkryć, lepiej to po prostu zrobić - zakładając, że niczego nie ryzykujemy.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
O Enlil, czy na pewno niczym nie ryzykujemy? Coz mi z tego ze bede trzymala w garsci lopate, nie wiedzac czym jest ani do czego sluzy? Jest czas dojrzewania i czas owocowania, nie da sie zmienic tej kolejnosci.
Koledze ktory ma ochote miotac przedmiotami poradzilabym jedno- jesli nie wiesz po co, odloz to. Wiesz ze mozesz i fajnie, teraz dojrzewaj do tego, ucz sie siebie. Telekineza zaczeka, nie ma strachu, nie uciekniesz przed soba:)
Ayalen
 
Jeśli poruszamy się w odpowiednich granicach, nie. Jeśli widzimy negatywne efekty swoich działań lub spodziewamy się ich, wówczas uważam, że należy dokładnie się nad sprawą zastanowić. Zresztą jak piszesz, przed pewnymi sprawami nie da się uciec - wówczas pozostaje wybór najlepszej możliwej opcji.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Telekineza? Skupienie i rozrposzenie woli.. No ja myśle, że dobrze kombinujesz z energiami, potrzy palce o koc kilkanaście razy a nabierzesz energii nawet na 45' :)
STAROŻYTNI KOSMICI - http://goo.gl/3cUSG
Avatar użytkownikaConstantine
miszcz
 
Imię: John
Posty: 60
Dołączył(a): 10 mar 2012, 22:01
Lokalizacja: Liverpool
Droga życia: 31
Zodiak: Rak
Pamietaj aby przy cwiczeniach z energia rozwijac caly uklad energetyczny organizmu a nie tylko nakur***c w dlonie ;p osobiscie mimo moich doswiadczen z aura, ufo itp to telekinezy nie udalo mi sie osiagnac, nikogo takiego nie znam i nie widzialem na wlasne oczy takze srednio w to wierze i mam jakis dystans do tego. Jezeli bedziesz mial czyste intencje, konkretny cel zeby to wykorzystac to bedzie ci na pewno latwiej dojsc do tego. Ale niestety trzeba wykluczyc EGO, a czuje ze wiekszosc chyba chce sie nauczyc tego dla szpanu ;d
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron