- czyli MY. Przedstaw się, jeżeli jesteś nowym użytkownikiem. Nasze autobiografie, zainteresowania i wszystko inne.

Witam po prostu

Post 05 mar 2012, 21:38

Witam i parę słów

Fajnie że są takie fora, gdyż pochodzę z „poprzedniej epoki”, gdzie dostęp do przewodników duchowych był mocno ograniczony. Pierwsze podczytywania to filozofia, buddyzm aż do hatha-jogi, która dała mi wiele fajnych przeżyć. Pierwsze co „dorwałem” lata temu to „Przebudzenie” Anthony De Mello, Stachura „Oto” i Fabula rasa", potem długo, długo nic... aż (zasługa netu) od „Wolność od znanego" Jiddu Krishnamurti, po książki Eckharta Tolle.

Jako, że z enneagramu wyszło "obserwator" więc będę po prostu sobą :)

Pozdrawiam serdecznie :)
Wszystko jest trudne nim stanie się proste :)
Avatar użytkownikaLeśny
 
Imię: Andrzej
Posty: 58
Dołączył(a): 02 lut 2012, 22:17
Droga życia: 8
Typ: 5w6

Re: Witam po prostu

Post 08 mar 2012, 07:59

Witaj Andrzeju, i badz tym kim chcesz byc. Dla nas po prostu jestes, i to jest wazne...Dlaczego ,,lesny"?
Ayalen
 

Re: Witam po prostu

Post 08 mar 2012, 22:12

Witam Aniu :)
Taki przydomek, bo każde drzewo to mój ziomek, no i łazik ze mnie przedni, tam jestem w pełni :wink:
Wszystko jest trudne nim stanie się proste :)
Avatar użytkownikaLeśny
 
Imię: Andrzej
Posty: 58
Dołączył(a): 02 lut 2012, 22:17
Droga życia: 8
Typ: 5w6

Re: Witam po prostu

Post 10 mar 2012, 12:05

Mhmm...lubie sluchac drzew, dlonmi. Byles w Bialowiezy?
Ayalen
 

Re: Witam po prostu

Post 10 mar 2012, 12:09

Leśny napisał(a):Witam Aniu :)
Taki przydomek, bo każde drzewo to mój ziomek, no i łazik ze mnie przedni, tam jestem w pełni :wink:


Znakomicie!
Miodu i wina mu nalać! : )
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Witam po prostu

Post 12 mar 2012, 21:57

Ayalen napisał(a):Mhmm...lubie sluchac drzew, dlonmi. Byles w Bialowiezy?


Ano nie byłem...kiedyś bardzo chciałem, a teraz to już bez znaczenia, prawie każdą wolną chwilę staram się spędzać w lesie, przeważnie wieczorami, nocą... kiedy to wszystko zatopione jest w niesamowitej ciszy, jest w tym taka magia, której trudno się oprzeć...po prostu brak słów by oddać głębie tej chwili :)
Wszystko jest trudne nim stanie się proste :)
Avatar użytkownikaLeśny
 
Imię: Andrzej
Posty: 58
Dołączył(a): 02 lut 2012, 22:17
Droga życia: 8
Typ: 5w6

Re: Witam po prostu

Post 12 mar 2012, 22:26

Las jest kosciolem Ziemi Andrzeju, i kazda w nim chwila jest modlitwa.
Choc moim domem jest morze, pamietam...moj wujek byl lesniczym, zabieral mnie na wedrowki po puszczy. To osiada w sercu na zawsze:)
Ayalen
 

Re: Witam po prostu

Post 12 mar 2012, 22:58

To prawda Aniu i choć życie weryfikuje nasz poglądy...to jednak co czuliśmy w swej prostocie pozostaje w naszych sercach,
w latach młodości zdarzało mi się czuć tę ciszę, jednakże wtedy sobie nie uświadamiałem istotności tych chwil i szybko o nich zapominałem, teraz wiem, że cisza ta była zawsze tylko ja jej nie zauważałem lub pisząc wprost zasłaniałem ją sobą, właściwie to te chwile zdarzały mi się kiedy wracając nocą z wyprawy po wielu kilometrach w nogach, byłem tak fizycznie wyczerpany, że nie miałem już sił podtrzymywać myślenia...i wtedy robiło się tak cicho że aż "strasznie" i ogarniał mnie spokój, wiem że to przychodziło z zewnątrz nie byłem w stanie wytworzyć tego spokoju w sobie, ot co.
Teraz kiedy życie nie jest tak beztroskie, szukam odpoczynku w tej ciszy, a ona zawsze tam jest :)
A propos, w dzień wolę przestrzenie, tj. pola, łąki, :wink:
Wszystko jest trudne nim stanie się proste :)
Avatar użytkownikaLeśny
 
Imię: Andrzej
Posty: 58
Dołączył(a): 02 lut 2012, 22:17
Droga życia: 8
Typ: 5w6

Re: Witam po prostu

Post 12 mar 2012, 23:23

A wiesz...Twoje slowa niosa te cisze, zielona cisze lasu w ktorej trwa nieprzerwanie misterium zycia...
Dobrze mi sie z Toba rozmawia:)
Ayalen
 

Re: Witam po prostu

Post 13 mar 2012, 00:06

dziekuję :) i nawzajemnie :)
Wszystko jest trudne nim stanie się proste :)
Avatar użytkownikaLeśny
 
Imię: Andrzej
Posty: 58
Dołączył(a): 02 lut 2012, 22:17
Droga życia: 8
Typ: 5w6

Re: Witam po prostu

Post 13 mar 2012, 12:41

Leśny napisał(a):To prawda Aniu i choć życie weryfikuje nasz poglądy...to jednak co czuliśmy w swej prostocie pozostaje w naszych sercach,
w latach młodości zdarzało mi się czuć tę ciszę, jednakże wtedy sobie nie uświadamiałem istotności tych chwil i szybko o nich zapominałem, teraz wiem, że cisza ta była zawsze tylko ja jej nie zauważałem lub pisząc wprost zasłaniałem ją sobą, właściwie to te chwile zdarzały mi się kiedy wracając nocą z wyprawy po wielu kilometrach w nogach, byłem tak fizycznie wyczerpany, że nie miałem już sił podtrzymywać myślenia...i wtedy robiło się tak cicho że aż "strasznie" i ogarniał mnie spokój, wiem że to przychodziło z zewnątrz nie byłem w stanie wytworzyć tego spokoju w sobie, ot co.
Teraz kiedy życie nie jest tak beztroskie, szukam odpoczynku w tej ciszy, a ona zawsze tam jest :)
A propos, w dzień wolę przestrzenie, tj. pola, łąki, :wink:


co tu dodać - wejście smoka . Twoje pojawienie się tutaj to jak otwarcie drzwi do dusznego pomieszczenia . Witaj


p.s. - to nie drzwi , to portal bezpośrednio do tych lasów i ciszy . U mnie ciszę leśną "mącą " już żurawie pokrzykujące na łące .
easy russian
 

Re: Witam po prostu

Post 13 mar 2012, 14:34

Ayalen napisał(a):A wiesz...Twoje slowa niosa te cisze, zielona cisze lasu w ktorej trwa nieprzerwanie misterium zycia...
Dobrze mi sie z Toba rozmawia:)


Ayalen - rozmawia to za dużo napisane, czytasz Leśnego, piszesz, ale zasadniczo rozmawiasz z lustrem(urok internetu, emotek, czcionki, wystroju, nicka) mogłabyś rozmawiać tak cały rok dzień w dzień, a w końcu okaże się że to głównie Twój spokój przemawia, Twoja cisza zobaczyła siebie ;)

Jego słowa rezonują, ale to co podświadome(istotne) w Leśnym jeszcze nie jest nam znane.
Bo może sie okazać np. drwalem który wycina las piłą łańcuchową i szuka po kilometrach kiedy wraca z pracy ciszy.
Lubi polanki..siedzieć i tworzyć polanki :D

Zaprawde, zaprawde powiadam wam, ja miszcz pesymizmu 8)
STAROŻYTNI KOSMICI - http://goo.gl/3cUSG
Avatar użytkownikaConstantine
miszcz
 
Imię: John
Posty: 60
Dołączył(a): 10 mar 2012, 22:01
Lokalizacja: Liverpool
Droga życia: 31
Zodiak: Rak

Re: Witam po prostu

Post 13 mar 2012, 14:50

Miszczu miszczu, urok czcionki, doprawdy...:D przeciez nie slowa, ani ich ksztalt, ani kim jest ten kto je wypowiada jest wazne. Wazne jest czy nie jestes gluchy i slepy na to co brzmi pomiedzy slowami. Dlatego niektorzy rozmawiaja poprzez cisze, inni tylko czytaja martwe slowa, nie czujac ich energii, prawda Miszczu wyzymania?
Siejemy slowa,w nich kryje sie ziarno. I nigdy nie wiemy na jaka glebe upadnie, w kim zaczna kielkowac. One sa poczatkiem wszystkiego
Ayalen
 

Re: Witam po prostu

Post 13 mar 2012, 14:51

Miszczu miszczu, urok czcionki, doprawdy...:D przeciez nie slowa, ani ich ksztalt, ani kim jest ten kto je wypowiada jest wazne. Wazne jest czy nie jestes gluchy i slepy na to co brzmi pomiedzy slowami. Dlatego niektorzy rozmawiaja poprzez cisze, inni tylko czytaja martwe slowa, nie czujac ich energii, prawda Miszczu wyzymania?
Siejemy slowa,w nich kryje sie ziarno. I nigdy nie wiemy na jaka glebe upadnie, w kim zaczna kielkowac. One sa poczatkiem wszystkiego
Ayalen
 

Re: Witam po prostu

Post 13 mar 2012, 15:44

To co brzmi pomiędzy słowami w kontekście którego jeszcze nie ma między dwojgiem nowo poznanych ludzi pochodzi głównie z wnętrza czytającego to między słowami. Ciekawe doświadczenie życiowe - rok między słowami zostało zweryfikowane okazało się że każdy miał coś innego na myśli "między słowami" a nawet w słowach, każdy inaczej rozumiał słowa - te które pisał i te które czytał i te które sobie dopowiadał.

Weryfikuje to codziennie od kilku lat..nie tylko na tym jednym przypadku.
Między słowami fizycznie weryfikuje działanie, w internecie niewiele potrafi zweryfikować bo jesteśmy ślepi, widzimy tylko słowa, co pomiędzy nimi narazie jest po drugiej stronie lustra.

PS Różnimy sie nie poraz pierwszy widać, a rzeciwiście może być to tylko pozór.
Bo ja z "samym sobą" bym nie wytrzymał...
STAROŻYTNI KOSMICI - http://goo.gl/3cUSG
Avatar użytkownikaConstantine
miszcz
 
Imię: John
Posty: 60
Dołączył(a): 10 mar 2012, 22:01
Lokalizacja: Liverpool
Droga życia: 31
Zodiak: Rak

Powrót do działu „Ludzie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron