Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.
Witajcie

Przybywam na forum przebudzenie.net z pewnym zapytaniem.

Mam na myśli nawiązanie wzajemnego kontaktu między użytkownikami for poprzez połączenie się za pomocą uniwersalnego między forumowego czatu. Dzięki temu możemy prowadzić konwersacje w jednym miejscu korzystając z zupełnie innych for.

Zainstalowanie tutaj czatu jest dosłownie prościutkie. Dzięki niemu będziemy mogli porozumiewać z uczestnikami innych portali takich jak for/blogów o tematyce pokrewnie omawianej tutaj.

Każdy z ich administratorów otrzyma przywilej moderacji czatu czyli banowanie/ignorowanie (oczywiście tylko w przymusowym przypadku) poza wyłączeniem administratorów.

Można modyfikować wielkość i szerokość czatu tak aby idealnie współgrał z układem forum. Dzięki możliwości przeprowadzania konwersacji w czasie teraźniejszym zintegrują się relacje społeczne między użytkownikami for w tym również wzbogaci o dodatkowy gadżet i przyciągnie zainteresowanie ludzi.

Obsługa czatu jest w języku polskim. Jeżeli tutejsza administracja i użytkownicy wyrażają zgodę na wzajemną współpracę przedstawię opis jego instalacji. Prowadzę podobne forum i na nim jest już taki czat - niedługo przyłączy się spirytyzm.pl i forum projektu cheops.

A co na to przebudzenie.net? :thumbright:
Pietras
 
Imię: Piotr
Posty: 11
Dołączył(a): 02 lut 2012, 15:57
Sinbard mówi:

Słodko! : )))
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Pomysł ciekawy, na plus.
Można by go rozważyć, gdyby było to porządnie zrobione. Jeśli jednak ma się to sprowadzić do wstawienia gotowego flashowego widgeta wygenerowanego w darmowym serwisie, jestem na nie. :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół
mogę podać skrypt do czatu i opisać sposób instalacji. Przekonasz się Nazcain jak już wypróbujesz go. Dalej mogę co najwyżej podać instrukcje.
Pietras
 
Imię: Piotr
Posty: 11
Dołączył(a): 02 lut 2012, 15:57
Widziałem (na Twoim forum). :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół
Nazcain napisał(a):Widziałem (na Twoim forum). :)


I to właśnie pozostawiam do rozpatrzenia bez przedwczesnych pochopnych wniosków : o) Szanowny Panie Piotrze.
Pietras
 
Imię: Piotr
Posty: 11
Dołączył(a): 02 lut 2012, 15:57
Eeej no swietny pomysl! Rozni ludzie wymieniajacy sie spontanicznie informacjami moze przyniesc same korzysci :thumbright:
Krzyzak Mężczyzna
 
Imię: Bartlomiej
Posty: 93
Dołączył(a): 22 cze 2010, 22:50
Droga życia: 7
Zodiak: lew
Ja jestem za pod warunkiem, że będę mógł rozdawać bany :) Już nawet wiem kto je dostanie :D
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10
Dziękuję za poparcie pomysłu :wink:

Odnośnie przywileju banowania zależy mi na sprawiedliwym podejściu do ludzi bez zwątpienia najwiarygodniejsi są administratorzy i ludzie opanowani, którzy na ogół dbają o porządek i potrafią załagodzić spór rozwiązując konflikt łagodnie.

Jeśli chodzi o ludzi z portalu www.uduchowieni.fora.pl z którego zresztą przybywam za deklaracją nawiązania duchowej nici porozumienia :wink: to każdy z nich popiera pomysł będąc ciekawym nawiązania nowych znajomości. Pomysł połączenia for, blogów i portali o tematyce duchowej za pomocą uniwersalnego komunikatora jest aktem czysto bezinteresownym z którego w każdej chwili każda ze stron ma prawo wycofać się.

Tyle, że wszystko leży w rękach administracji, która wedle swoich praw może wyrazić dowolną decyzję. Liczę na to, że intencje jakie płyną z tych decyzji są oczywiście nastawione pozytywnie i przyjaźnie ukierunkowane. Dla ludzi zaangażowanych w rozwój duchowy po przez oczyszczanie serca i umysłu powinno być to łatwiejszym krokiem do wykonania.

Jesteśmy ludźmi o światopoglądzie filozoficzno religijnym, praktykującymi rozwój duchowy oraz interesującymi się sferą ezoteryczno-spirytystyczną w sumie to dziedziną o podobnej tematyce do tutejszej. Tak właśnie przekształcił się syndrom "Dzieci Indygo" o którym możliwe, że coś już wiecie. Dzięki inicjacji połączenia się for internetowych o tematyce duchowej zarówno o zagadnieniach new age, nibiru jak i 2012 możemy wykonać pewien krok do przodu jeżeli komukolwiek z was zależy na ujarzmieniu esencji rozwoju duchowego na masową skalę publiczną dokładnie w taki sposób, aby przyciągnąć nowych ludzi i jak wyczytujemy z loginu forum: przebudzeniu ich w blasku nowej świadomości.

Działalność for pozostanie w nienaruszonym stanie ich pomoc jak najbardziej jest niezbędna, a dzięki uniwersalnemu komunikatorowi nawiążemy porozumienie z sąsiednimi witrynami internetowymi, tworząc ugrupowanie ludzi, które zainicjuje nową falę świadomości wysłaną w dalszą przestrzeń między ludzką. Każda ze stron może tylko na tym skorzystać - nie ma mowy o negatywnych konsekwencjach wzajemnej współpracy na myśl nawiązania porozumienia między ludźmi.

My stoimy otworem, a Wy?
Pietras
 
Imię: Piotr
Posty: 11
Dołączył(a): 02 lut 2012, 15:57
Czy jeśli będzie to czat łączący tyle ludzi w internecie, nie będzie to przypadkiem kompletny chaos? :P
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Pietras napisał(a):możemy wykonać pewien krok do przodu jeżeli komukolwiek z was zależy na ujarzmieniu esencji rozwoju duchowego na masową skalę publiczną dokładnie w taki sposób, aby przyciągnąć nowych ludzi i jak wyczytujemy z loginu forum: przebudzeniu ich w blasku nowej świadomości. (...) tworząc ugrupowanie ludzi, które zainicjuje nową falę świadomości wysłaną w dalszą przestrzeń między ludzką

Znając życie, wykorzystanie takiego chatu dla większości osób sprowadziłoby się do pogawędek towarzyskich i bezcelowego marnotrawienia czasu, stanowiąc iluzję jakiegokolwiek działania w rozwoju duchowym. Czymkolwiek jest to "ujarzmienie esencji rozwoju duchowego", nie wystarczy, aby odbywało się zza ekranu komputera.

Nie lubię być krytyczny w stosunku pomysłów ludzi, którzy mają zapał, ale wg mnie to się nie sprawdzi (chociaż życzę Ci, abym się mylił :D).

Moja odmowa wypływa głównie ze względów technicznych (flashowy, darmowy widget nie jest czymś co, chciałbym tu umieszczać).
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół
Nazcain napisał(a):Znając życie, wykorzystanie takiego chat dla większości osób sprowadziłoby się do pogawędek towarzyskich i bezcelowego marnotrawienia czasu, stanowiąc iluzję jakiegokolwiek działania w rozwoju duchowym. .

Nie oceniaj innych po sobie :P

Mi aktualnie nie czatów potrzeba. :D

OczyWistość RzeczyWistości
Życie

pozdr
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
A ja uważam inaczej. Portal o którym mowa najwyraźniej na inne priorytety. Widzę wyraźne wskazanie na pewne zagadnienia z pominięciem innych. Rozumie że sfera duchowa powinna jednoczyć i jednoczy -mam nadzieję, jednak osoby skupione wokół "Przebudzenia" (forum) są tutaj i to ich decyzja. Nie widzę powodów aby tworzyć taką swoistą hybrydę. Uważam fakt że ten wątek istnieje za dostateczną reklamę a decyzja o odwiedzinach strony "uduchowionych" powinna zostać w gestii ew. zainteresowanych. Ja proponuję zamieszczanie linków do interesujących dyskusji jak również cytatów z Przebudzenie na f.Uduchowieni. Liczba 4041 użytkowników i ich wiedza ( także "budujące wątpliwości") dają pewne gwarancją na odnalezienie interesujących zagadnień i bardziej lub mniej wyczerpujących odpowiedzi. Cel jaki jest nadrzędnym cyt.z uduchowieni.fora.pl: "pomysł zainicjowania uniwersalnego komunikatora między użytkownikami innych for o tematyce duchowej" nie powinien wpływać bezpośrednio na formułę tego forum. Mam nadzieję że się nikomu nie narażę tą wypowiedzią, jednak z tego co wyczytałem wcześniej temat czat'u był już poruszany i pomysł nie został wdrożony.
Jednocześnie uważam że bezpośredni odnośnik do takiego miedzyforumowego czatu jako subforum byłby jak najbardziej wskazany; pod warunkiem że czat skupiał by rzeczywiście użytkowników wielu innych forów o podobnej tematyce.
Tak wiec jestem za poszerzeniem możliwości dyskusji i odbioru informacji ale nie za zmianą koncepcji forum.
Treści zawarte w tym poście odnoszą się do odczuć i wiedzy w chwili obecnej. Nie mogą być wiążące wcześniej lub później.
Avatar użytkownikavan_halsing Mężczyzna
Ja tylko pytam
 
Imię: Arkadiusz
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lis 2011, 19:31
Zodiak: Aries
Abstrahując od czata, a myśląc o samej idei jednoczenia...

Takie połączenia są naturalne, ale ich forma musi być dokładnie przemyślana, jak wskazują liczne przypadki z historii. Przypomnę ciągłe "rozwody" różnych ugrupowań, jak "Zakon złotego brzasku", sprzed około stulecia. Jednak w przeciwieństwie do nich, miejsca w internecie mają bardziej nieformalny charakter i przyciągają znacznie większą różnorodność ludzi. Niektórzy z nich są bardzo zamknięci na inne światopoglądy, gdyż nie ma tutaj innego obowiązku, aby dyskutować, niż po prostu zarejestrować się (w przeciwieństwie do ww. zakonów, które robiły dokładne selekcje, a i tak nie przetrwały).

Myślę, że kluczem dla ludzi, których interesuje jednoczenie, jest odpowiedzialność, wysoka świadomość, jasny umysł, dokładne zrozumienie celów, oraz ludzi, których chcą połączyć ze sobą. Mówiąc językiem astrologicznym, musi to być równowaga pomiędzy dwoma parami przeciwstawnych energii Ryb i Panny oraz Wodnika i Lwa. Małe wygięcie od tego punktu równowagi równa się konfliktom. Z tego, co napisaliście, wynika dość niesprecyzowany (zaledwie) pomysł. Podejrzewam, że cała energia pójdzie na próby dopasowywania się do siebie ludzi, zamiast zostać bardziej twórczo wykorzystana - znając takie przypadki z przeszłości.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Czat jest miejscem służącym raczej do integracji społeczności, niż do wymiany informacji. W tym aspekcie zgadzam się z Nazcainem, byłoby zapewne tam sporo towarzyskich rozmów, co w zasadzie nie jest minusem, a specyfiką użytkowania tego typu aplikacji.

Poza tym... sama idea czatu jest dla mnie w porządku, ale wklejenie tu flashowego, nie współgrającego z estetyką forum, głośnego, kolorowego, migającego i ruszającego się czatu ze strony Pietrasa zdecydowanie mi się nie podoba, gdyż taka jego forma zwyczajnie by tu nie pasowała. Poza tym forum by się dość wolno ładowało (jeśli czat byłby na głównej stronie), przynajmniej na mym komputerze;).

Zgadzam się z opinią, że jeśli taki czat funkcjonuje gdzieś w sieci, można po prostu korzystać z niego w tamtym miejscu. Jeśli zaś użytkownikom tego forum bardzo spodobała by się koncepcja czatu, proponowałabym poprosić Nazcaina, by go własnoręcznie napisał:).

Pozdrawiam:)
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron