Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.
van_halsing napisał(a):Albo jak dzieci które urodziły się martwe :cry: i pozostały poza zainteresowaniem :angryfire: kościoła,
choć przez pewien czas nie były dla niego (tego kościoła) embrionami tylko istotami ludzkimi (czyt. Bożymi).

To postanowienie Kościoła nie Boga. Przeciwko Bogu.
Eruanis napisał(a):Kochany Chrzescijaninie!
Co twoj Bog lub Jezus mowi o ludziach umyslowo chorych ktorzy NIE ROZUMIEJA bibli? Nie wiedza o przykazaniach bo ich niezwykla siec inaczej (niz 'normalnie) zbudowanych neuroprzekaznikow nie pozwala im na to? Nie wiedza o Jezusie ani o Bogu wiec ida do piekla bo nie sa chrzescijaninami? hmm..

Nie bój się, Jehowa jest miłością i o nikim nie zapomni. Rzecz w tym, że każdy ma prawo wyboru i decyzji - to zapewnienie od Boga, musi mieć też taką możliwość i każdemu będzie ona dana. Jednym już teraz - za życia, a innym z różnych przyczyn - po zmartwychwstaniu lub w nowym porządku. Nie ma piekła i nie ma wiecznych mąk piekielnych - tylko śmierć.
leaozinho napisał(a):
Eruanis napisał(a): ida do piekla bo nie sa chrzescijaninami? hmm..

Oczywiście! Podobnie, jak 80 do 100 miliardów ludzi, którzy mieli pecha urodzić się i zemrzeć ZANIM powstało chrześcijaństwo.
Niby religia jest Tobie obojętna, a jednak coś przyjąłeś jako pewna wiedzę, tylko, że to kłamstwo.
Przez to kłamstwo nastawiasz innych przeciw Bogu i prawdzie.
O głupcach Biblia pisze:
(Przysłów 12:15) "Droga głupiego jest w jego oczach słuszna, lecz kto słucha rady, jest mądry."
(Przysłów 14:16) "Mądry się boi i odwraca od zła, głupi zaś wpada w furię i pewność siebie".
(1 Koryntian 1:25) "Bo to, co głupie u Boga, jest mądrzejsze niż ludzie, a to, co słabe u Boga, jest silniejsze niż ludzie".
Powinnością człowieka jest poznać mądrość Boga. Tu nie ma wymówki.
Sinbard napisał(a):Ja wam powiem.
Dla nich bóg jest miłosierny.
Dla nich anuluje prawo które podobno sam stworzył!
Występuje przeciwko samemu sobie, aby przyjać dzieci, które nic o nim nie wiedzą..

Brak podstawowej wiedzy i rozeznania. Piszesz bzdury. Jako Prawodawca sam Bóg pokazuje jak trzeba przestrzegać prawa - dał swego Syna za nas, by mogło się spełnić pierwsze zamierzenie co ludzi i ziemi. - życie wieczne na ziemi.
Sinbard napisał(a):Taki to kurde dobry ojciec!
Trochę lekkomyślny, troche rozmyślony i rozkojazony...
Bo nie tworzyłby reguły by potem musieć ją niwelować i znów przywracać....

Poznaj Boga, uwierz w Niego, a potem wybieraj. Bo tak stawiasz siebie w rzędzie na równi z głupcami.
Arimare napisał(a):znalem kiedys osobiscie paru swiadkow Jehowy.. to byli bardzo mili ludzie wrecz do bolu cukierkowi.. az mdliło
a ich fanatyczny zapał w zachecaniu do swoich ''prawd'' byl wrecz az zadziwiajacy :D

Gorliwość. Tylko gorliwość w okazywaniu miłość do Boga i prawdy.
Zachęcając ratujemy życie innych.
To działanie bezcenne.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Miłujący Prawdę napisał(a):Poznaj Boga, uwierz w Niego, a potem wybieraj. Bo tak stawiasz siebie w rzędzie na równi z głupcami.


Szkoda, że nie idę tą samą drogą co ty. Cóż widocznie moja droga to droga głupca. Najwyżej się reinkarnuję :)
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10
BobBlunt napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):Poznaj Boga, uwierz w Niego, a potem wybieraj. Bo tak stawiasz siebie w rzędzie na równi z głupcami.


Szkoda, że nie idę tą samą drogą co ty. Cóż widocznie moja droga to droga głupca. Najwyżej się reinkarnuję :)

Może głupcy tylko w głupców. Tak bez końca.
Wyskocz z tego ciągu. Zbuntuj się!
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
jak mi się znudzi bycie głupkiem to zgłoszę się do Ciebie :)
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10
BobBlunt napisał(a):jak mi się znudzi bycie głupkiem to zgłoszę się do Ciebie :)

Pośpiesz się, bo to naprawdę ostatnie dni tego systemu rzeczy.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Miłujący Prawdę napisał(a):Nie bój się, Jehowa jest miłością i o nikim nie zapomni. Rzecz w tym, że każdy ma prawo wyboru i decyzji - to zapewnienie od Boga, musi mieć też taką możliwość i każdemu będzie ona dana. Jednym już teraz - za życia, a innym z różnych przyczyn - po zmartwychwstaniu lub w nowym porządku. Nie ma piekła i nie ma wiecznych mąk piekielnych - tylko śmierć.



Super! wiec po co mam w cokolwiek wierzyc skoro i tak umre i nigdy wiecej mnie nie bedzie? ;)
Eruanis
 
Eruanis napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):Nie bój się, Jehowa jest miłością i o nikim nie zapomni. Rzecz w tym, że każdy ma prawo wyboru i decyzji - to zapewnienie od Boga, musi mieć też taką możliwość i każdemu będzie ona dana. Jednym już teraz - za życia, a innym z różnych przyczyn - po zmartwychwstaniu lub w nowym porządku. Nie ma piekła i nie ma wiecznych mąk piekielnych - tylko śmierć.

Super! wiec po co mam w cokolwiek wierzyc skoro i tak umre i nigdy wiecej mnie nie bedzie? ;)

Chyba nie zrozumiałaś.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Miłujący Prawdę napisał(a):Chyba nie zrozumiałaś.


Twierdzisz, że Bóg jest czymś co można Zrozumieć?
Twierdzisz, że Bóg jest czymś logicznym?
Zwykłym zjawiskiem, które można pojąć i sobie mieć?
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Sinbard napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):Chyba nie zrozumiałaś.

Twierdzisz, że Bóg jest czymś co można Zrozumieć?
Twierdzisz, że Bóg jest czymś logicznym?
Zwykłym zjawiskiem, które można pojąć i sobie mieć?

O tym co wiesz o Bogu decyduje sam Bóg.
Człowiek jako stworzenie niewiele wie i niewiele może zrozumieć. Żyje krótko, a rzeczy które poznaje muszą być w jakiś sposób potwierdzane. W tym pomaga Bóg.
Człowiek jednak chce więcej i więcej, dlatego zapędza się i błądzi. Nawet odrzuca Boga.
Odrzuca mądrość Boga czyniąc siebie głupim. Co czyni Bóg? Zostawia go. Zobacz:
(Rzymian 1:18-27) "Albowiem srogi gniew Boży objawia się z nieba przeciw wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy w sposób nieprawy tłumią prawdę, ponieważ to, co można wiedzieć o Bogu, jest wśród nich jawne, gdyż Bóg im to ujawnił. Albowiem jego niewidzialne przymioty — jego wiekuista moc i Boskość — są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata, gdyż dostrzega się je dzięki temu, co zostało uczynione, tak iż oni są bez wymówki;
 chociaż bowiem znali Boga, nie wychwalali go jako Boga ani mu nie dziękowali, lecz stali się pustogłowi w swych rozumowaniach, a ich bezrozumne serce ogarnęła ciemność.
 Mimo zapewniania, iż są mądrzy, stali się głupi  i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na coś podobnego do wizerunku zniszczalnego człowieka, a także ptaków oraz stworzeń czworonożnych i pełzających.
Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, wydał ich na pastwę nieczystości, żeby między sobą hańbili swe ciała,  właśnie tych, którzy prawdę Bożą zamienili na kłamstwo oraz wielbili stworzenie i dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Tego, który stworzył i który jest błogosławiony na wieki. Amen.
Dlatego też Bóg wydał ich haniebnym żądzom seksualnym, bo zarówno ich kobiety zamieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze, jak i mężczyźni podobnie porzucili zgodne z naturą pożycie z kobietą i gwałtownie zapłonęli w swej pożądliwości jedni ku drugim, mężczyźni z mężczyznami czyniąc to, co sprośne, i na samych sobie otrzymując pełną odpłatę należną za ich błąd
".
Ciekawe prawda?
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
O tym co wiesz o Bogu decyduje sam Bóg.


Dobrze załóżmy, że to PRAWDA. xDDD
To skąd możesz wiedzieć, że wiesz, skoro tylko Bóg wie?
Musisz być Nim, aby wiedzieć, coś co tylko Bóg wie, a co może ci dać.
Co to za konstrukcja? xDDD
Co to ma być?

Ciekawe prawda?


Tak.
Przednia Rozrywka. : )
Raduję się Tobą Dogłębnie. : ))))
Wzbudzasz we mnie wielkie pokłady Radości.
To bardzo ciepłe Szczęście. : )
Dużo Wdzięczności. : D
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Dokładnie, to tak jakby iść koło piaskownicy. Patrzysz a tam dzieci bawią się w dom, inni w coś grają nieświadomi, że ich obserwujemy. Oni nas nie widzą, widzą tylko swoją grę i uśmiechy na swoich twarzach. Chyba zaczynam kumać haha :D
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10
BobBlunt napisał(a):Dokładnie, to tak jakby iść koło piaskownicy. Patrzysz a tam dzieci bawią się w dom, inni w coś grają nieświadomi, że ich obserwujemy. Oni nas nie widzą, widzą tylko swoją grę i uśmiechy na swoich twarzach. Chyba zaczynam kumać haha :D


: )))
Powiedziałbym, że oni widzą nas.
Ale jako graczy, jako element ich gry, w której są zatraceni.
Nie widzą Istoty Istnienia które przejawia w tym momencie akurat tak a nie inaczej.
Stajemy się czymś konkretnym.
Pionkiem, który mogą poruszać.
Ale przychodzi taki czas...
Ze odchodzimy.
Co oni mogą zrobić, aby cie zatrzymać?
Nie mają nad tobą władzy, choć wyciągnęli wniosek, ze mają, bo robiłeś to "co ci każą".
Ale gracz nie wie, że robiłeś to bo kochasz grającego i chciałeś się z nim troszkę pobawić.
Gracz widzi cię jako schemat, podległy mu.
I gdy nie będzie miał już żadnej mocy, gdy zaczniesz odchodzić...
Co zrobi?

SPRAWI, ŻE POCZUJESZ SIĘ WINNY.

Poczujesz Wstyd.
Zniesmaczysz się Swoją Wolnością.
A Serce Twoje wypełni poczucie braku i grzech.
I uda się ich plan.

ZOSTANIESZ W ICH GRZE.

NA WIECZNOŚĆ.

ALBO AŻ ŁASKAWIE POZWOLĄ CI UMRZEĆ.

UMYSŁ TO PRZEBIEGŁA SUKA.


Ale nie musisz korzystać z usług dziwki.
Dziwki po prostu są.
Nie walcz z dziwkami.
Niech Są.
Skoro są - ktoś ich jeszcze potrzebuje.
Nie ma podaży bez popytu.

Amen.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Miłujący Prawdę napisał(a):
Eruanis napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):Nie bój się, Jehowa jest miłością i o nikim nie zapomni. Rzecz w tym, że każdy ma prawo wyboru i decyzji - to zapewnienie od Boga, musi mieć też taką możliwość i każdemu będzie ona dana. Jednym już teraz - za życia, a innym z różnych przyczyn - po zmartwychwstaniu lub w nowym porządku. Nie ma piekła i nie ma wiecznych mąk piekielnych - tylko śmierć.

Super! wiec po co mam w cokolwiek wierzyc skoro i tak umre i nigdy wiecej mnie nie bedzie? ;)

Chyba nie zrozumiałaś.



ech no ok, nie zrozumialam, wiec mnie ekhm oswiec bo przeciez zrozumiales ze ja nie zrozumialam czegos co zrozumialam a ty nie zrozumiales.

:)
Eruanis
 
Sinbard napisał(a):
O tym co wiesz o Bogu decyduje sam Bóg.

Dobrze załóżmy, że to PRAWDA. xDDD
To skąd możesz wiedzieć, że wiesz, skoro tylko Bóg wie?
Bóg dał Biblie i tam wszystko wyjaśnia.
Sinbard napisał(a):Tak.
Przednia Rozrywka. : )
Raduję się Tobą Dogłębnie. : ))))
Wzbudzasz we mnie wielkie pokłady Radości.
To bardzo ciepłe Szczęście. : )
Dużo Wdzięczności. : D

Często na początku tak jest, lecz gdy zaczniesz coś rozumieć da to Tobie większą radość.
Dobra nowina o czymś lepszym to radosną nowina.
Potrzebna jest jednak wiara. Czy ją masz?
Eruanis napisał(a):ech no ok, nie zrozumialam, wiec mnie ekhm oswiec bo przeciez zrozumiales ze ja nie zrozumialam czegos co zrozumialam a ty nie zrozumiales.

Każdy człowiek musi umrzeć - z powodu grzechu Adama. Jednak to nie koniec, bo Bóg we właściwym czasie wzbudza z martwych. Kogo? Kiedy? Dlaczego tych a innych nie?
Studiuj Biblie a się dowiesz, jeśli Tobie Bóg pozwoli..
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
2. „Nie są częścią świata"
Świat ich znienawidził, ponieważ nie są częścią świata” (JANA 17:14).
Widać to na przykładzie Jezusa, który zajmował neutralne stanowisko w konfliktach
społecznych i politycznych.
(Jana 18:36) "Jezus odpowiedział: „Moje królestwo nie jest częścią tego świata. Gdyby moje królestwo było częścią tego świata, moi słudzy walczyliby, żebym nie został wydany Żydom. Ale przecież moje królestwo nie jest stąd”".
Jezus zachęcał też swoich naśladowców, by wystrzegali się postępowania, języka i postaw rozpowszechnionych
w tym świecie, lecz potępionych w Słowie Bożym.
Kto dziś trzyma się tego wzorca?
Na temat chrześcijańskiej neutralności w dziele New Catholic Encyclopedia powiedziano:
„Odmowa służby wojskowej ze względu na sumienie jest moralnie nieuzasadniona”.
Szwajcarska gazeta Reformierte Presse podała, że według raportu African Rights—organizacji
zajmującej się obroną praw człowieka— w ruandyjskiej rzezi w roku 1994 uczestniczyły wszystkie kościoły
z wyjątkiem Świadków Jehowy”.
A gdy pewien nauczyciel omawiał z uczniami
temat holocaustu, ubolewał: „Żadna grupa czy organizacja zwykłych obywateli nie potępiła otwarcie tych wszystkich kłamstw, okrucieństw i zbrodni”.
Ale kiedy skonsultował się z Amerykańskim Muzeum Holocaustu, stwierdził: „Odkryłem coś ważnego”.
Dowiedział się, że Świadkowie Jehowy zdecydowanie obstawali przy swoich przekonaniach, mimo, że spotykały ich za to brutalne represje.
A co z zasadami moralnymi? „Obecnie gros młodych katolików nie zgadza się
z tym, czego Kościół naucza na przykład o wolnych związkach
czy seksie przedmałżeńskim
”—napisano w czasopiśmie U.S. Catholic.
Przytoczono też wypowiedź pewnego diakona: „Większość ludzi,którzy przychodzą żeby dać im ślub—według
mnie sporo ponad 50 procent—od jakiegoś czasu już ze sobą mieszka
”.
Natomiast o Świadkach Jehowy The New Encyclopædia Britannica mówi:
W życiu osobistym obstają przy wzniosłych zasadach moralnych”.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron