Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.
Podzielę się kilkoma wnioskami. Jestem tu na tym forum już jakiś czas. Głównie widzę te same twarze. Któregoś dnia spotkałem człowieka, porozmawiałem z nim trochę, wypiliśmy kilka piw, on czynnie, ja biernie, byłem na rowerze, więc pozwoliłem sobie przenieść tą niezwykłą przyjemność przenieść na później. Ogólnie człowiek fajny, lecz nudny jak nie wiem co. Zamiast opowiedzieć mi o swoich wyczynach, opowiadał mi o wyczynach jakichś ludzie, których nawet nie widział na oczy. Na samym końcu udowadniał mi, że jedyną mądrość w dzisiejszych czasach zdobywa się czytając książki!

Gdy chodzę sobie po forach, widzę tych samych nudnych ludzi. Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało, to tylko informacja dla was, ale pewnie już o tym wiecie. Nie wszyscy, ci cieszący się życiem żyją i stąd albo ich tu nie ma, albo wpadają od czasu do czasu, by coś powiedzieć, czymś się pochwalić.

Mam psa, jest chyba jakiś dziwny, większość ludzi cieszy się, że może zbierać wiedzę. A On NiE! Jakiś czas temu powiedziałem do niego, słuchaj psiśku! No tak do niego mówię! Więc, mówię, że ja będę jadł i opowiadał mu jak to smakuje. W końcu większość ludzi zadowala samą wiedzą i jakoś się nie skarży, ba! Nawet się uśmiechają! A mój pies! Jeszcze chwilę i by się zaślinił cały, w końcu podzieliłem się z nim. I wiecie co... Mam mądrzejszego psa od wielu wielu z was. Bo On wie coś, co wy może wiedzieliście kiedyś, ale to odrzuciliście, że dobrego doświadczenia nie zastąpi żadna wręcz naj bardziej mądra wiedza.

Bo widzicie, wiedza bez doświadczenia nie posiada żadnej głębi, nie ma w sobie nic z mądrości, ta mądrość to jedynie cień skorupki z której się wydostała! To wiedza głupców! I pod tym względem zwierzęta są o wiele bardziej mądrzejsze od wielu wielu ludzi. A ta duchowość? Czym dłużej tu jestem, tym głośniej krzyczą moje aspekty, że jest nic nie warta. Nie rozwijacie się, ale stoicie. Gdyby była możliwość cofania się, już dawno byście się cofnęli do swoich skorupek... Ale to tylko gra jest. Macie się jak najbardziej dobrze! Macie wszystkie swoje narzędzia! Ale udajecie po prostu, że ich nie macie... i odgrywacie non stop te swoje gry... Chyba się nieźle bawicie... Cóż... To bawcie się dalej, a ja zamówię sobie Pizzę i może wam opowiem jak smakowała... albo lepiej nie, szkoda na was czasu.
Delfin
 
Posty: 32
Dołączył(a): 06 paź 2011, 19:16
Kupę śmiechu, gdy wchodzi się do Twojej rzeczywistości. XDDD
Wchodzę, siadam obok i patrzę na twoją twarz, twoje ruchy i przekonanie z jakim...
Jesteś w tej rzeczywistości. XDDD
Epickie! XD
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
A cóz to za refleksje zdegustowanego literata! Czyzbyś chciał tylko atrakcyjnie spędzać czas,nudzą cię nasze miny?już nic z nich nie odczytujesz? Bo widzisz z twarzy mozna coś wnioskować jesli się [tę twarz] dobrze poznało,jak bliskiego.
W cale nie stoimy w miejscu,to wygląda inaczej,wielka mądrosc zaczyna się tam gdy wiemy gdzie się zatrzymac,
mozna latac jak kot z pęcherzem całe zycie,i nie dochodzi się do niczego;uganiać się za wszystkim tylko nie za prawdziwą ideą,która potrafi zycie zmienić,Tu nikt nie upiera się przy swojej idei bo prawdziwe idee są na tyle zywe ,ze nie ma potrzeby się przy nich upierac.
Ale masz racje,nic nie zastąpi doswiadczenia,psychologicznie rzecz biorąc nie znamy niczego czego sami nie doswiadczylismy.Kazdą dziedziną nauki mozna uprawiac posługując się samym intelektem,wyjątkiem jest psychologia która nie tylko zwraca uwage na sens ale takze na wartosc,a wartosc przejawia się tonem uczuciowym,twój ton w poscie wszyscy odgadują....i dalej bede ciągnąć,,,,róznica między poznaniem filozoficznym a psychologicznym jest taka jak między opisem jakiejs choroby a rzeczywistą chorobą na którą chorujemy.Czyli doswiadczenie jest najbardziej cenne.Twój pies to wie,bo tylko tyle wie, niedopasował doswiadczenia do teorii,ani odwrotnie teorii do doswiadczenia.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40
Delfin napisał(a): dobrego doświadczenia nie zastąpi żadna wręcz naj bardziej mądra wiedza.

Zgadzam się ^ (no bez tych przymiotników)...
ale
sam tytuł wątku: "Mój pies to jest dopiero oświecony! "
,nie pisząc o samym poście,
to także jest wiedza , a nie doświadczanie :D

O:)
.
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
pracujesz moze dla demotywatory.pl?
Eruanis
 
Tak na prawdę wiele zwierząt jest w wielu aspektach o wiele mądrzejszych od ludzi... Ludziom zbyt w osiągnięciu mądrości przeszkadza umysł który gada sam do siebie mieląc jakieś kawałki informacji zasłyszanych z zupełnie niewiarygodnych źródeł typu somsiadka spod czwórki i pani w kiosku.
Zwierzęta potrafią strasznie trzeźwo i jasno myśleć. Gdyby ciut więcej ludzi potrafiło komunikować się teleempatycznie ze zwierzętami rodzaj ludzki mógłby zyskać strasznie duże źródło wiedzy...
Ale już sama obserwacja też sporo daje, tylko trzeba się nieco w temat wgryźć, a nie popatrzyć raz na rok jak skrzydlaty szczur zwany gołębiem dziobie chleb rozrzucony przez kogoś...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
A co jest złego w stagnacji.
Nie potrzebuję już rozwoju.
Wystarczy, że JESTEM.
A nawet gdy mnie nie ma, to co z tego?
:thumbright:
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15
Być Częścią Życia.
Współistnieć razem ze Wszystkim Co Jest.

Gdzie w tym Delfinek jest przymus wzrostu?
Mało tego, mimo że nic go nie wymusza - On jest.
Człowiek, który o nic nie zabiega "rośnie" inaczej.
Rośnie w przekonanie.
Widząc Piękno trwasz w Pięknie.
Rośnie przekonanie umysłu, że Jest Piękno.
Tylko umysł może rosnąć, nasza niefizyczna część jest Doskonała Sama w Sobie.
Łączność z Tą Czystością i Klarownością sprawia,że umysł oddaje pałeczkę dowodzenia.
Dlatego "rozwój" nie jest już konieczny, bo umysł nie musi udawać już Pełni Istnienia.
Rozwój Staje się opcją, możliwością ukrytą w Błogim Stanie Samospełnienia.
Wszystko nabiera Spokoju, Dystansu, widoczna jest Przestrzeń, nie mały punkt na którym sfiksowana jest nasza percepcja.
W tym Spokoju Rodzi się Harmonia.
Niezachwiana Pewność.
Niepodważalny Balans.
Wszystko staje się Jedne.
Umysł nie pochłonięty udawaniem i filtrowaniem wszystkiego staje się Czysty i Lekki.
Docierają do Ciebie Bodźce i uderzające poczucie Życia i Świeżości.
Informacje nie są "przechowywane" lecz możliwy jest dostęp do Miejsca, w którym one wszystkie się zawierają.

Następuje wtedy Widzenie.
Widzi się Swą Własną Pustkę.
Pustą przestrzeń o Nieskończonym Potencjale.
Będąc Pustym, wszelkie Doświadczenie jakie zawita w Twojej Ciszy, staje się tak skrajnym doznaniem, tak przesycone jest Pięknem, że staje się źródłem Niewysławialnego Szczęścia i Wdzięczności.
Skoro Ty, twoje "ja" jest puste.
Sam stajesz się Pięknem i Wdzięcznością.
To co Jest staje u progu Tego co Puste.
W najwyższej Pokorze zaproszone jest do Środka.
Wtedy Serce trwające w Wiecznym Bezruchu napełnia się Życiem.
To Akt mówienia "TAK" sprawia, że Żyjesz.
Doświadczenie jest czymś co nie może zostać przerwane.
Dlatego Jest Tylko Życie.
Nie ma Nic, Kompletnie NIC oprócz Życia.
Może mieć Ono taki, a taki wydźwięk, takie a takie cechy, imiona, nazwy lub towarzyszące Doświadczaniu emocje.
Życie to Wszelki Możliwy Potencjał, który spowodowany jest przez Twoje Wybory.
Nie sąsiadkę, dziewczynę która cię rzuciła, kogoś co w cię coś wrobił.
To co cię spotyka to nic osobistego.
Lecz to co cię spotyka zależy tylko od Ciebie.
Weź za to Odpowiedzialność.
Jesteś Częścią Życia.
Współistniejesz w Życiu.
Czy możesz dojść tam gdzie nie dotarł jeszcze nikt?
Tak, bo jesteś Zjawiskiem Niepowtarzalnym.
Jesteś Unikatową Barwą w Palecie Życia.
Masz miejsce Tu, bo jesteś Jaki Jesteś.
Mieścisz się w każdej skali, bo Masz Znaczenie.
I w każdej chwili dostępne jest ci To Szczęście, Ta Radość i Spełnienie.
Bo Już Teraz.
Właśnie w Tym Momencie jesteś Doskonały, Warty i Godny, aby z całą Mocą powiedzieć...
Ja Jestem!

Om!
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
twój pies? Mój jest oczytany;p Ale tak serio, to czasem się zastanawiam czy zwierzęta mogą widzieć więcej niż ludzie :?: Mój pies czasem wpatruje się w przestrzeń jak zahipnotyzowany, albo wręcz patrzy jakby przeze mnie. Czasem szczeka na coś, a zdaje się,że nic szczególnego się nie dzieje. #-o
kalinaa
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 wrz 2011, 09:14
moj tez .. ale dlatego ze lubi piwo :wink:
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1
Osoba która założyła ten dziwny temat,chyba chciała poprostu wiedzieć jak forumowicze zareagują na ten bezsensowny ciąg zdań które napisała,bo ja nie widzę w tych słowach ani grama sensu,nawet ciut.. :shock:
Avatar użytkownikaAmasunda Kobieta
猿も木から落ちる
 
Imię: Izabela
Posty: 141
Dołączył(a): 23 maja 2011, 17:25
Droga życia: 8
Typ: Rozjemca
Zodiak: Byk,świnia
Nieskromnie napiszę:

Chylę czoła przed założycielem temat :)

Wszystkiego dobrego na Twojej drodze!
Platorin Mężczyzna
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 wrz 2010, 10:57

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron