Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Co by tu wykombinowac

Post 17 maja 2011, 20:16

Ogólnie tak.

Kocham, uwielbiam, rozmawiac z ludzmi. O ich problemach, sluchac ich, przebywac. Od kiedy pamietam chcialem zeby na tym opierala sie moja praca. To mnie napedza. Daje mi sile, energie do zycia. Uwalnia moj umysl.

Myslalem o tym zeby nie wiem... no wlasnie o to chodzi ze nie wiem.

Psychologia - droga. Ksiedzem nie bardzo bym chcal byc.

Siadam, i slucham. Czuje ze sie nadaje. Chce sprobowac. Tylko jak i gdzie. Dupa dupa dupa!!!

Macie jakies idee? Dac ogloszenie "pogadamy?" chyba nie pojdzie. baa
Avatar użytkownika8tomek8 Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 68
Dołączył(a): 05 maja 2011, 15:22
Droga życia: 7
Typ: 4w5
Zodiak: Smok\Baran

Re: Co by tu wykombinowac

Post 17 maja 2011, 20:33

Jak się tak czuje to morze poprostu zostaniesz prywatnym lekarzem dusz swoich znajomych :wink:
Conan Barbarzynca Mężczyzna
 
Imię: Grzegorz
Posty: 240
Dołączył(a): 28 paź 2010, 21:26
Droga życia: 8
Zodiak: Lew

Re: Co by tu wykombinowac

Post 17 maja 2011, 21:35

dolaczam sie do pytania bo mam podobny problem ;)
Eruanis
 

Re: Co by tu wykombinowac

Post 17 maja 2011, 23:45

8tomek8 napisał(a):
Macie jakies idee? Dac ogloszenie "pogadamy?" chyba nie pojdzie. baa

Ja, czując taką potrzebę (często), podchodzę do ludzi i rozmawiam, ktokolwiek, gdziekolwiek, byleby człowiek chciał..
Jeszcze nie zdarzyło się, że nie chciał :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Co by tu wykombinowac

Post 18 maja 2011, 00:53

sinsemilla - dzięki za wsparcie:-) właśnie o to się mje rozchodzi że ja żem tera je na wyspje w angli o, a tu ni ma z kim pogadać bo łoni... dobra. Chodzi o to, że jestem w uk, gadać umiem, ale to nie to samo co po polsku. Żeby zrozumieć to co ma na mysli druga oboba trzeba operować tym samym językiem albo(być może) znać perfekt język tego z kim rozmawiasz.
Na tematy przebudzeń i wewnętrznych problemów cięzko rozmawiać nie w swoim języku. Czasem cięzko mi coś wytłumaczyć lub kogogś zrozumieć po polsku:-)

czasem sam siebie nie rozumiem, a jestem polakiem, żadko ale może się to zdaża
Avatar użytkownika8tomek8 Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 68
Dołączył(a): 05 maja 2011, 15:22
Droga życia: 7
Typ: 4w5
Zodiak: Smok\Baran

Re: Co by tu wykombinowac

Post 18 maja 2011, 01:04

nie wogóle. miałem na mysli coś innego, zupełnie innego.
Chodzi o to, że chciałbym aby to była częśc mojego życia.
Ja nie mam ochoty se pogadać. Nie chodzi o to.
Chodzi o to co napisałem w pierwszym poście.
Avatar użytkownika8tomek8 Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 68
Dołączył(a): 05 maja 2011, 15:22
Droga życia: 7
Typ: 4w5
Zodiak: Smok\Baran

Re: Co by tu wykombinowac

Post 18 maja 2011, 01:50

Najlepiej chyba będzie jak będziesz poprostu sobą, to uruchomi twoją własną wyobrażnię i na pewno na coś wpadniesz bez konieczności szukania oklepanych zawodów :wink: pozdrawiam
Conan Barbarzynca Mężczyzna
 
Imię: Grzegorz
Posty: 240
Dołączył(a): 28 paź 2010, 21:26
Droga życia: 8
Zodiak: Lew

Re: Co by tu wykombinowac

Post 18 maja 2011, 09:55

moge ci dac korepetycje z angielskiego :)
Eruanis
 

Re: Co by tu wykombinowac

Post 20 cze 2011, 12:20

Zostań taksówkarzem. :)
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Co by tu wykombinowac

Post 04 gru 2011, 17:52

Kiedyś jechałem z taksówkarzem, co miał fioła na punkcie Wszechświata. Opowiadał o gwiazdach, pokazywał gazety tematyczne, mówił, że jak sobie pomyśli, jaki on jest malutki w ogromie tego wszystkiego, to od razu mu się jego problemy wydają mniej stresujące :)

Psychologia to chyba najlepszy dla Ciebie kierunek, myślę. Nie wiem, czy taka znowu droga. Na pewno jest to jakaś droga ;), zwłaszcza, jeśli autentycznie lubi się słuchać cudzych problemów. Tam niejednokrotnie samo bycie i wysłuchanie rozwiązuje cały problem.

Są też jakieś prace z "konsultant" w nazwie. Czy to do spraw reklamy, pracy, czy żywienia, chodzi o to, by słuchać ludzi i im doradzać w konkretnych sprawach.

Myślę, że zainteresować by Cię (Was) mogły też ankiety albo badania społeczne. Chodzenie po domach/ulicach i prowadzenie wywiadów na różne tematy. To po socjologii pewnie, chociaż u mnie na etnologii też będzie praktykowane.

Ostatnio rozmawiałem z gościem, który wkręcił się do Greenpeace'u jako ten od werbowania sponsorów. Jego praca polega na tym, że chodzi po ulicy i namawia ludzi do tego, aby zgodzili się przelewać 20 złoty miesięcznie na "akcje". Nie namówił mnie, bynajmniej, ale robota jest i naprawdę długo sobie gadaliśmy, nie tylko o Greenpeace'ie (jak to odmieniać pisemnie? :P). Jeśli nie przeszkadza Ci bycie wrzodem na dupie, to możesz pójść do takich firm, które zajmują się prowadzeniem marketingu sieciowego, zostać ich pionkiem i rozprowadzać produkt, czerpiąc z tego prowizje. Na pewno będą chętniej kupowali, jeśli wcześniej utniesz sobie z nimi dwugodzinną rozmowę o filozofii egzystencjalnej :)

Możesz też się spełnić w rozmaitych biurach czy punktach obsługi klienta, ale tam znowuż robi się bardzo monotematycznie.

Bycie trenerem daje dużo okazji do poznawania swoich zawodników, rozgryzania ich problemów i popychania w stronę sukcesu.

Ostatecznie idź na filozofię i prowadź seminaria ze studentami :)

Aloha!

PS A to "ogłoszenie" o pogadaniu, to wcale niegłupi pomysł. Możesz się bardzo zdziwić efektami.
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Re: Co by tu wykombinowac

Post 13 gru 2011, 15:47

Możesz pracować w telefonie zaufania, zostać trenerem personalnym.
balbinka
 
Imię: Kasia
Posty: 2
Dołączył(a): 13 gru 2011, 15:36
Droga życia: 6
Zodiak: Skorpion

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron