Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Witam.
Co o tym sądzicie? czy jest to coś warte, czy po prostu robią ludzi w balona?
Za chwilę pewnie parę osób napisze mi o pracy nad sobą, itd, jednak sam już nie wiem czego mam się złapać.
Kiedy kilka lat temu zacząłem "zabawę" z oobe wszystko było jakieś prostsze. Od początku miałem dziwne doznania. Kładłem się włączałem nagrania hemi-sync i jazda;-) (wibracje były najzwyklejszym zjawiskiem)
Teraz po pewnym odpoczynku poważniej skupiłem się na medytacji.
Jednak kiedy się kładę, to albo zasypiam, albo łapię się nad chwilową utratą świadomości. Najgorsze jest to że te chwilowe utraty świadomości zdarzają się nawet na siedząco z wyprostowanym kręgosłupem. Dlatego ciągle szukam nowych pomysłów i stąd pytanie o urządzenia podane w temacie.
Po prostu już nie wiem czego się chwycić.
snake2706 Mężczyzna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 09 lis 2007, 13:34
snake2706 napisał(a):
Po prostu już nie wiem czego się chwycić.



poprostu wszystko pusc ;D
Eruanis
 
Postaraj sie medytowac przykladowo o 13:00 ?:) Wtedy kiedy nie czujesz sie spiacy. Postaraj sie chwile zrelaksowac, podejrzewam ze nie zajmie Ci to dluzej niz 3-4 minutki.. A pozniej skup sie na swoim wnetrzu i panującej w nim ciszy. Możesz sobie podczas medytacji zastosowac także cwiczenia energetyzujace (jakiekolwiek)
pOzdrawiaM
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8
Czy w takich nagraniach, z nieodpowiedniego źródła, mogą znajdować się negatywne przekazy?
Czy są nagrania zawierające samą muzykę?
Treści zawarte w tym poście odnoszą się do odczuć i wiedzy w chwili obecnej. Nie mogą być wiążące wcześniej lub później.
Avatar użytkownikavan_halsing Mężczyzna
Ja tylko pytam
 
Imię: Arkadiusz
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lis 2011, 19:31
Zodiak: Aries
jak w nie uwierzysz ze sa negatywne to takie beda ;p
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8
Gothic napisał(a):jak w nie uwierzysz ze sa negatywne to takie beda ;p


Najprawdopodobniej. ^ ^
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Gothic napisał(a):Postaraj sie medytowac przykladowo o 13:00 ?:) Wtedy kiedy nie czujesz sie spiacy. Postaraj sie chwile zrelaksowac, podejrzewam ze nie zajmie Ci to dluzej niz 3-4 minutki.. A pozniej skup sie na swoim wnetrzu i panującej w nim ciszy. Możesz sobie podczas medytacji zastosowac także cwiczenia energetyzujace (jakiekolwiek)
pOzdrawiaM


Kiedyś gdy wciągnęło mnie oobe miałem właśnie możliwość wchodzenia w ten stan zawsze o podobnej godzinie. Dzisiaj pracuję na zmiany i niestety nie jest to możliwe.
Może to po części jest problemem, że co tydzień 2-3 dni organizm przestawia się na inne godziny snu.

Eruanis napisał(a):
snake2706 napisał(a):
Po prostu już nie wiem czego się chwycić.



poprostu wszystko pusc ;D


wiem że powinienem, ale jak? ;-)
snake2706 Mężczyzna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 09 lis 2007, 13:34
snake2706 napisał(a):
Eruanis napisał(a):
snake2706 napisał(a):
Po prostu już nie wiem czego się chwycić.

poprostu wszystko pusc ;D

wiem że powinienem, ale jak? ;-)

Jeśli często/codziennie próbujesz osiągnąć dany stan, dobrym rozwiązaniem byłoby przestać i zapomnieć o tym na przykład na miesiąc czy półtora. Zaznacz sobie przypomnienie w komórce, albo analogowo na kalendarzu żeby ci przypomniało kiedy ten okres się kończy, a przez ten czas postaraj się zająć czymś innym, nie myśleć o tym, nie robić i nie próbować zrobić tego. Po tej przerwie spróbuj znowu. Całkiem spora liczba osób która próbuje i jej nie wychodzi odkrywa że albo w trakcie tej przerwy osiąga spontanicznie stan którego nie mogła osiągnąć wcześniej, albo po zakończeniu przerwy jest o wiele łatwiej go osiągnąć.
Mózg, umysł też czasem potrzebuje odpoczynku, a jeśli próbuje się ciągle czegoś i to nie wychodzi, wtedy w umyśle coraz mocniej zakorzenia się świadome lub podświadome przekonanie 'ja tego nie mogę zrobić' chociaż już od jakiegoś czasu tak na prawdę może, tylko własne przekonanie o niemożności to utrudnia/uniemożliwia.
Dlatego przerwa pomaga od tego odpocząć i spojrzeć świeżym okiem i umysłem na sprawę...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron