Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Mantry

Post 19 lis 2011, 23:09

Witajcie,

poszukiwałem ostatnio więcej informacji na temat Mantr, lecz w przeciwieństwie do Mudr ciężko się doszukać czegoś konkretnego. Wertowałem sieć w poszukiwaniu jakiegoś zbioru, książki na temat Mantr. Niestety, szczątkowe artykuły, zero konkretów. Czy moglibyście polecić mi jakąś książkę lub inne źródło wiedzy na temat Mantr?
Obecny.
Tu i teraz.
Wszędzie i zawsze.
Pan Faun
 
Posty: 91
Dołączył(a): 30 lip 2011, 06:36

Re: Mantry

Post 20 lis 2011, 10:59

Hejka, z mantrami to nie taka prosta sprawa (pewnie dlatego ciezko znalezc cos konkretnego w internecie). Sprawa nie jest prosta, poniewaz wymaga to przygotowania duchowego. Recytowanie mantr "mechanicznie" nic nie da (nawet moze zaszkodzic), trzeba _wiedziec co sie mowi i _po co, a to wbrew pozorom nie jest takie trywialne. Mantry maja ogromna moc, ale tylko w rekach ludzi, ktorzy przeszli poczatkowe etapy rozwoju duchowego.
Napisz prosze w jakim celu potrzebujesz poznac wiedze o mantrach to chetnie pomoge.

serdecznie pozdrawiam
--
Radek
Avatar użytkownikaradek0 Mężczyzna
 
Imię: Radek
Posty: 134
Dołączył(a): 19 maja 2011, 15:42

Re: Mantry

Post 20 lis 2011, 22:38

Naturalnie, sztukę Mantr pragnę zagłębić w celu podnoszenia świadomości i pracy z czystą energią. Czy robię to interesownie? Na pewno nie jest to chwilowy kaprys. Medytuję od dłuższego czasu i poszukuję dodatkowych bodźców, które mogłyby mnie zbliżyć do Źródła. Pragnę oczyszczać się i żyć w harmonii ze Wszechświatem i jego dziećmi. Pragnę połączyć się z Boską Miłością, by emitować ją wszędzie tam, gdzie się znajdę. Choć słowa są potężną magią, nie oddadzą w pełni tego co czuję. Nie potrzebuję też niczego udowadniać, sam poczujesz czy powinieneś się ze mną dzielić swoją wiedzą.
Próbowałem medytacji z Mantrami, z tymi które udało mi się znaleźć. Po pewnym czasie głos sam, zupełnie instynktownie zaczął odpowiednio intonować, by wibracje dźwięku były jak największe. Myślę, że to sposób na stymulowanie Czakr, jako, że wszystko emituje swoje wibracje. Mantry prócz swych wibracji, mają za sobą niezwykle długą drogę i świadomość tych, którzy je używali dodatkowo wzmocniła ich działanie. To tak jak wytworzenie Myślokształtu w Wymiarze Astralnym. Głęboka wiara tworzy cuda. Mantry niewątpliwie są jednym z nich.
Obecny.
Tu i teraz.
Wszędzie i zawsze.
Pan Faun
 
Posty: 91
Dołączył(a): 30 lip 2011, 06:36

Re: Mantry

Post 21 lis 2011, 05:12

dźwięki można na szybko można podzielić na te związane z ćwiczeniami czakr,
oraz związane z konkretną istotą duchową (co pomaga wzmacniać łączność ze swoim Opiekunem etc.).

Te pierwsze to masz w tradycji taoistycznej, tybetańskiej oraz indyjskiej
te drugie masz najbardziej rozwinięte w tradycji indyjskiej, tybetańskiej.

wybierz styl, poszukaj nauczyciela etc. proste ;] to wszystko i tak jest tym samym ;]
Avatar użytkownikasosnowiczanin Mężczyzna
patrzy w horyzont wydarzeń
 
Imię: Bartosz
Posty: 167
Dołączył(a): 04 wrz 2011, 02:55
Lokalizacja: Sosnowieś
Zodiak: Ognisty Tygrys

Re: Mantry

Post 21 lis 2011, 19:14

radek0 napisał(a):Hejka, z mantrami to nie taka prosta sprawa (pewnie dlatego ciezko znalezc cos konkretnego w internecie). Sprawa nie jest prosta, poniewaz wymaga to przygotowania duchowego.


Czy to taka prosta sprawa, czy nie prosta, to nie takie ważne, ale jak to brzmi! Zapewne nei posiadasz takiego przygotowania jakie ma Radek, ale co fakt, to fakt, mechaniczne klepanie byle czego może dać podobne efekty, właśnie byle co.

Ale Ja tylko chciałem się zapytać Ciebie: Po co ci to?
Delfin
 
Posty: 32
Dołączył(a): 06 paź 2011, 19:16

Re: Mantry

Post 22 lis 2011, 21:43

Delfin napisał(a):
radek0 napisał(a):Hejka, z mantrami to nie taka prosta sprawa (pewnie dlatego ciezko znalezc cos konkretnego w internecie). Sprawa nie jest prosta, poniewaz wymaga to przygotowania duchowego.


Czy to taka prosta sprawa, czy nie prosta, to nie takie ważne, ale jak to brzmi! Zapewne nei posiadasz takiego przygotowania jakie ma Radek, ale co fakt, to fakt, mechaniczne klepanie byle czego może dać podobne efekty, właśnie byle co.

Ale Ja tylko chciałem się zapytać Ciebie: Po co ci to?


Delfin, przyjacielu,
odpowiedź zamieściłem dwa posty wyżej. Wyraziłem tam swoje myśli.
Obecny.
Tu i teraz.
Wszędzie i zawsze.
Pan Faun
 
Posty: 91
Dołączył(a): 30 lip 2011, 06:36

Re: Mantry

Post 23 lis 2011, 10:18

Pan Faun napisał(a):Naturalnie, sztukę Mantr pragnę zagłębić w celu podnoszenia świadomości i pracy z czystą energią. Czy robię to interesownie? Na pewno nie jest to chwilowy kaprys. Medytuję od dłuższego czasu i poszukuję dodatkowych bodźców, które mogłyby mnie zbliżyć do Źródła. Pragnę oczyszczać się i żyć w harmonii ze Wszechświatem i jego dziećmi. Pragnę połączyć się z Boską Miłością, by emitować ją wszędzie tam, gdzie się znajdę.


Witaj!
Zbilizenie do zrodla jest jak najbardziej mozliwe :)
Mantry na pewno pomoga, choc na poczatku musisz poznac inne rzeczy. Jezeli medytujesz to metoda, ktora wybrales powinna dawac rowniez wiedze na temat mantr.
Jezeli bylbys zainteresowany medytacja Sahaja Yoga to daj znac.
W duzym skrocie wyglada to tak:
W Sahaja Yodze, wszystko zaczyna sie (i konczy) na doswiadczeniu.
Podroz zaczyna sie od doswiadczenia/samorealizacji/uniesienia Kundalini (wtedy nastepuje YOGA - czyli polaczenie).
Cwiczenie mozesz wykonac sam http://sahajayoga.pl/?page_id=493
Gdy Kundalini jest uniesiona, zaczyna oczyszczac system subtelny i wysylac do zakonczen nerwowych na twoich palcach informacje, ktore czakry/kanaly sa slabe i wymagaja pracy.
Dopiero gdy juz wiesz co jest nie tak i gdzie, rowniez i ty mozesz wspomoc oczyszczanie stosujac 5 elementow, mantry (bija a potem glowne).
Wiecej info jest w filmach: http://sahajayoga.pl/?page_id=1467
Jezeli bedziesz juz wiedzial co jest nie tak i gdzie na systemie subtelnym daj znac, podesle podstawowe mantry czyli bija mantry.

serdecznie pozdrawiam i zycze powodzenia w poszukiwaniu polaczenia!
--
Radek
Avatar użytkownikaradek0 Mężczyzna
 
Imię: Radek
Posty: 134
Dołączył(a): 19 maja 2011, 15:42

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron