Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.

Re: - soook -

Post 17 lis 2011, 02:11

tO jEdziemy od literki , A .
w alfabecie stworzenia , jak to jest z
milością ? znaczy co , to
jest ?

Młość jest , bogiem .
Bóg jest milością .

A aaaaaaaaaa co ... definicja - boga .
Pokaż , określ - bóg . Bóg .
I , pojedziemy z tym tematem . Dalej .

.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: - soook -

Post 17 lis 2011, 11:54

soook napisał(a):
... definicja - boga .
Pokaż , określ - bóg . Bóg .
......
.

Nie znam bardziej ostatecznego i pierwszego pytania :thumbright:
Odpowiedź na to pytanie powinna być człowiekowi znana, a z jakichś czy czyichś :wink: powodów nie jest.

Dla mnie Bóg jest Przyczyną ( Stworzycielem ) Wszechrzeczy. I można by temat zamknąć :wink:
Ale nie; bo jak wyglądało stwarzanie? Czy Bóg myśli? Jeżeli jest bezosobowym, to co generuje tę myśl? Może Myśl wyszła z Chaosu jak konie z mgły? :D
Nie, to raczej Stworzenie wyłoniło się z tegoż Chaosu. W takim razie Bóg to Chaos.

Wszystko się ukształtowało, bo zadziałała jakaś siła. Bóg to Miłość piszesz, OK. Wyodrębniła część siebie dała temu życie, jako i sama życiem jest. W takim razie Bóg to Życie :)

To takie moje takie nieskrępowane myśli, jeśli można :)

Edycja: Powody naszej niewiedzy obecnie właśnie kończą swój żywot, to znaczy odchodzą, czy tak? :D
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak

Re: - soook -

Post 17 lis 2011, 18:05

mIrna napisał(a):Nie znam bardziej ostatecznego i pierwszego pytania


Ja także , na teraz .

mIrna napisał(a):Powody naszej niewiedzy obecnie właśnie kończą swój żywot, to znaczy odchodzą, czy tak?


Tak :)

To matrix , generuję niewiedzę . Twórcom iluzji , jest niezbędna nie wiedza człowieka .
Taka myśl do mnie przyszła , ostatnimy czasy z mocną energią .
Zobaczyć , poczuć , doświadczyć .... swojej śmierci . Mówię o zaniku czynności biologicznych ciała .

Kara śmierci jest uznawana za naj... dlaczego ? Ano,bo wgrany strach i niewiedza to powodują .
No i aktualna niemożliwość kontrolowania świadomego , tego aktu.
To jest jak, że , słońce zachodzi , czas płynie , siedząc w wagonie kolejowym ,stojącym "jedziemy"
obserwując na sąsiednim torze , pociag w ruchu .
Zmysły oficjalne ,są oszukiwane , postrzeganie poza tymi zmysłami - pajęczyną gęstą oplecione .

Pająki dobrą robotę robią :)

Zdaję się że śmiercią swoją interesował , Witkacy . Coś tam z zegarkiem i podcięciem sobie żył ...
Samobójstwo nie jest wyjściem dla , życia .

Dlaczego śmierć, jest karą ?


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: - soook -

Post 17 lis 2011, 19:02

soook napisał(a): A aaaaaaaaaa co ... definicja - boga .
Pokaż , określ - bóg . Bóg .
I , pojedziemy z tym tematem . Dalej .

.

Bóg - bezosobowa Siła wszechmogąca i twórcza, w skrócie - Intencja Miłości :)

soook napisał(a):Twórcom iluzji ...

Kto tworzy twórców iluzji ? :-k

soook napisał(a):To jest jak, że , słońce zachodzi , czas płynie , siedząc w wagonie kolejowym ,stojącym "jedziemy"
obserwując na sąsiednim torze , pociag w ruchu .

To jest DOBRE ! =D>

soook napisał(a):Zmysły oficjalne ,są oszukiwane , postrzeganie poza tymi zmysłami - pajęczyną gęstą oplecione .

Pająki dobrą robotę robią

W sieci... komputerowej.


Śmierć - to pewno kolejna iluzja :)


Przytulam cieplutko :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: - soook -

Post 17 lis 2011, 19:09

To ja sie wysilę.......
Jesli dane będzie doswiadczenie psychiczne,sytuacyjne,czy jakies inne,którego nie da się wytłumaczyc sobie w inny sposób jak tylko przez odniesienie do Boga wtedy mozliwa będzie ,tzn powstanie jakas koncepcja boga ,bóstwa, siły wyzszej,opatrznosci.Moze być intelektualna,narzucająca się,bo takie doswiadczenie jest silne wtedy i nieuległe wobec innych argumentacji,Zrozumiemiemy wtedy ideę boga. Ba,sami stworzymy definicję z takich niezwykłych doswiadczen.
I to wystaraczy,wystarczy że sami już w to wierzymy,Nie trzeba wojować o jedynego słusznego boga jakiejs częsci ludzkosci bo takowego nie ma. Powstanie osobisty bóg, ewentualnie uda się potwierdzić tę ideę przykładem u kogoś innego.

Zatem moja subiektywną ideę boga potwierdza kilka silnych przezyć,I stworzyłem taką koncepcje wysnutą z tych doswiadczen: bóg jest wszechinteligentnym bytem istotą która zawiaduje energią jaka jest w ludzkich ciałach,takze energią umysłową,I jesli uda sie rozpoznac ze działamy umysłem pod wpływem tej energii,wtedy ten moment olsnienia,spowoduje że częsc tej energi którą wykorzystywalismy wróci spowrotem do stwórcy, zostanie jakby odebrana, I dalej ,zycie z tą uwolnioną porcją energii którą dosponowalismy odmieni się,ta część energii która była w nas przed odzieleniem powodowała że bylismy na jakiejs mentalnej scieżce,a z chwilą uwolnienia cząstki energii i jej powrotu do żródła sciezka się zakonczyła.
Mozliwe są manipulacje tą energią,mając dostęp do zródła,mozna wpłynąć na inne obiekty(nie mówię materialne,tylko takie które takze zbudowane są z tej zródłowej energi którą posiada Zródło i my sami.) Istnieje manipulacja i kontrola nad tą energią i swiadomosc jej przeplywu od nas i do zródła(boga) i od zródła do nas,

To jak sook? jedziemy z tym tematem?:)
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: - soook -

Post 17 lis 2011, 19:59

falko napisał(a):Mozliwe są manipulacje tą energią,mając dostęp do zródła,mozna wpłynąć na inne obiekty(nie mówię materialne,tylko takie które takze zbudowane są z tej zródłowej energi którą posiada Zródło i my sami.) Istnieje manipulacja i kontrola nad tą energią i swiadomosc jej przeplywu od nas i do zródła(boga) i od zródła do nas,


Tak , tak ....nazwałbym bym to - świadomym kreowaniem doskonałści .
Jedziemy , jedziemy falko . :)

sinsemilla napisał(a):Kto tworzy twórców iluzji ?

Sami się stworzli . Autokreacją . Tak długo i tyle razy "bawili" się zabawkami ,że teraz stoją .
Cechą wszechświata , jest progres . Nauka . Ciąg do przodu . Ale będąc w zamknietej czasoprzestrzeni ( efekt nie rozwoju , pasożytowanie ) początek końca istnienia . Nazywane jest to , kłamstwem .
Analogia z , ..... można całe życie wmawiać sobie , programować że , po śmierci ciała , niebo , cośtam , ytam , nicość , nic
- ale w minucie , sekundzie tejże śmierci , staje sie twarzą w twarz . Osobiście . I cało życiowe banalizowanie , olewanie tematu , JEST . I już . Tak jest z całym życiem .
Przykład , prawo jazdy , auto Porsche 911 s .Marzenie etc. A jak będę , dajmy na to liczył , 90 lat , i niezła forma jak na takiego dziadka , to co po Porsche ? Przecież jak bym mocno przyśpieszył , to zawartość tułowia była by na siedzeniu
A mózg , za zagłówkiem :D Czas determinuje istnienie . Iluzjoniści są "dziadkami " , nie mogącymi odejść , nie mogacymi stać się dzieckiem . Pętla bez wyjścia .


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: - soook -

Post 18 lis 2011, 10:01

wyzej opisałem definicję boga,było takie zapytanie,
poniewaz ten wątek nie ma merytorycznego kontekstu,a ze było mi zle i juz chciałem wejsc do dupy muzykanta gdzie było by mi cicho cieplo ciemno i przyjemnie,pomyslałem ze to dobra przestrzen aby wygłosić mój ekstrawagancki wybuch;
ZDROWIE GŁUCHONIEMYCH!
To ciekawe czy mozna wyspowiadac się w języku migowym,wiem co gadam,pamiętam ze po skonczonej spowiedzi ksiądz puka w deskę po czym trza ucałowac stułę i do konfesjonału wchodzi następna owieczka,W ten sposób jest zachowany"ruch chorych" Ta religia jest paralizem czasu.Lecz nie jestem takim oszołomem który dyskredytuje wszystko,rozpad koscioła w pozytywnym sensie prowadzi prosto do psychologii ktora tak samo jak spowiedz jest metodą jakiejs higieny duszy.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: - soook -

Post 18 lis 2011, 19:33

falko nie wiem, mam Ci odpowiedzieć śmiesznie czy na poważnie?

na poważnie ksiądz spowiada w języku migowym bez pukania,bez konfesjonału, głuchoniemi postarali się już o takich księży również w Polsce, inni niepełnosprawni np. dzieci też mogą się spowiadać widząc księdza nie w konfesjonale np. przed 1 komunią jeśli to im pomoże- tak spowiadał się mój syn, nie w kolejce przed konfesjonałem tylko w zakrystii.
Gorzej z niewidomymi, bierzesz udział we mszy świętej i nic nie widzisz a jeszcze ksiądz trafia Ci do paszczy z komunią.

Nie wiem co Cię naszło na te spowiedź, ale dla mnie to są po prostu ciekawe pytania, śmieszne raczej nie. Pozdrawiam.
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Re: - soook -

Post 18 lis 2011, 19:45

dzieki za komentarz,mimo dwuznacznego tonu wypowiedzi chodziło mi o odpowiedz" na powaznie" choć mogłas odpowiedzieć jak sobie zyczysz.
Szczeze mnie to interesowało,bo nie miałem zielonego pojęcia jak to jest z ludzmi z jakąś dysfunkcją.
Jak byłem w szpitalu to ksiądz podawał komunie bez spowiedzi,bez pokuty i w ogóle dekretem dla wszystkich chorych co chcieli.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: - soook -

Post 19 lis 2011, 11:41

soook napisał(a):
sinsemilla napisał(a):Kto tworzy twórców iluzji ?

Sami się stworzli . Autokreacją .
.

Skoro są twórcami iluzji, to jak dla mnie auto-kreacja jest niemożliwa, bo jedynie co tacy twórcy mogą stworzyć - to iluzja - coś czego w rzeczywistości nie ma,
więc i kreacji siebie rzeczywiście ni ma.
oto moja logika :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: - soook -

Post 19 lis 2011, 21:41

kawa czy herbata?

... soook! :D
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27

Re: - soook -

Post 20 lis 2011, 16:56

sinsemilla napisał(a):oto moja logika


Logika , jest logiką :)
A, autokreacja powodująca , wiiększą ( niby ) wydolność psyche fizyczną ?
Na ten przykład , autonawigacja . Ptak ma nawigację , wie jak i gdzie , dofrunąć .
Człowiek , także posiada ( ł ) wiele nawigacji . Zapewne , po wielu latach używania GPS ,
nawigacja nawet wytrawnego kierowcy , kulawa będzie . Stąd , takie propagowanie protez szczęścia !
Technicznych technologicznie . O "zabawkach" mówiłem . Czy tak ?

http://www.snerg.lh2.pl/teorie/teoria_nadistot.html

Czytaj pomiędzy wyrazami .

Nie sok , kawa , herbata , woda ino porter :D
.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: - soook -

Post 20 lis 2011, 19:08

soook napisał(a):Miłujący Prawdę napisał(a):
Ten aspekt miłości oznacza bezinteresowne przywiązanie do prawości i szczerą, wyrażaną czynem troskę o trwałą pomyślność innych osób.


Czynem troskę o trwałą pomyślność innych osób

Zgadza się . Kto tego nie robi , nie ma w Nim miłości .

Małe coś , o.... nie milości .

To , wszystko . Dla osesków w miłości uczeniu . :thumbright:


.


właśnie wczoraj przekonałam się o czym ja nie pomyslę bo rzadko to kiedyś czułam a inni mi to powiedzięli
gdy ja powiedziałam, że może ktoś pomyślał,że się narzucam, że jestem uparta bo przykuł moja uwagę wygląd jednej z osób i fizyczne zmęczenie i ona w końcu powiedziała co i jak, ona mi powiedziała, że nie odebrała wcześniejszego spotkania tak jak ja myślałam tylko jako moją troskę o nią.

To moje słowo na kolejne dni dla mnie, dla męża, dziecka, rodziny, do myślenia, do zwracania uwagi,
myślę,że twoja myśl : dla osesków w miłości uczeniu soook jest świetna, szkoda,że będąc dorosłą razem ze słowem troska czuję się jak osesek. :) Dziękuję Ci.
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Re: - soook -

Post 20 lis 2011, 20:24

Ziarenko napisał(a):że twoja myśl : dla osesków w miłości uczeniu soook jest świetna, szkoda,że będąc dorosłą razem ze słowem troska czuję się jak osesek.
:) .... też jestem oseskiem , może już jem łyżką z talerza .

Tutaj , inaczej o tym co nazywam : Myśl , Żródło , Ja , itd. itp.

http://radioamator.elektroda.eu/swiadomosc.html

Powodzenia w samodzielnej pracy energią myśli .

:D


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: - soook -

Post 20 lis 2011, 22:02

kawałek przeczytałam i pomyślałam sobie :

ty napisałeś : "Powodzenia w samodzielnej pracy energią myśli . "

czyli od energii myśli do energii miłości? tak może iść rozwój mój , czyiś??

dokończę później czytać bo muszę coś zrobić w domu,

:thumbright:
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron