Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:21

poczekaj, moze sie wypowiedza bardziej 'oswiecone' osoby ;) nie rezygnuj.. bo to napewno nie jest jasnomyslenie..

pozdrawiam :)
Eruanis
 

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:25

No z tego chaosu co piszesz to ten spokuj ci wiele nie daje :)
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:26

a co ja musze byc spokojna caly czas ;) jak dla mnie to na tym to polega, raz na gorze raz na dole, im bardziej na dole, tym bardziej poznasz gore ;)
Eruanis
 

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:30

MysticZibit napisał(a):Dobra dużo się tutaj nie dowiem :)

Uruchom swą wyobraźnię, albo co ...
Wyobraź sobie Słonko, to takie trudne ?
Jakbyś miał problem (bo jest akurat noc), to podsyłam Ci moją fotę :)
Obrazek

Bynajmniej ja nie potrafię o tym pisać wiedzą podręcznikową. Co złego to nie ja. peace :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:33

Oh dziewczynki :) nie wiem co wam po głowie chodzi :)
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:34

MysticZibit napisał(a):Dobra dużo się tutaj nie dowiem :)

lol... Cóż, rzuciłeś jakąś nazwę 'jasnomyślenie' która chyba nigdzie nie funkcjonuje jako coś zdefiniowanego... I oczekujesz że powiemy ci czy to istnieje? Jeśli chcesz żebyśmy wypowiedzieli się czy istnieje, powiedz może najpierw co to jest - jakie ma cechy, czym się charakteryzuje... Wtedy będziemy mogli odpowiedzieć czy naszym zdaniem istnieje czy nie, bo na razie tak na prawdę nie dokończyłeś zadawania pytania, bo nie powiedziałeś o co pytasz ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:34

MysticZibit napisał(a):Oh dziewczynki :) nie wiem co wam po głowie chodzi :)

Nie wiesz, czy nie chcesz wiedzieć ? ;)

A po co Ci to jasnomyślenie ?
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:36

MysticZibit napisał(a):Oh dziewczynki :) nie wiem co wam po głowie chodzi :)


Dobra kotus to moze tak, siadz sobie spokojniutko, wez kartke papieru i zacznij pisac.. ale warunek jest totalne wyciszenie sie. Zadaj pytanie, i sprobuj na nie odpowiedziec.
Tylko siedz wygodnie bo sie mozesz zdziwic :)
Eruanis
 

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:43

No cóż myslalem ze to jest choc troche popularne... mi chodzi o głębokie myślenie który nie każdy ma stąd też pocisłem przykład filozofów ze oni mogli mieć taka zdolność.Nie da się tego bardziej sprecyzować..Może sam Budda to miał bo przecież szukał wiedzy aż wkońcu wpadł na to by medytować gdzieś pod drzewem i tak o to został oświeconym.
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:53

A myślisz, że moje myślenie jest głębokie? Pewnie chodzi ci o czerpanie ze źródła wiedzy, tak ? :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:55

Nie.. chodzi o słuchanie samego siebie..
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:56

A nie słuchasz ?
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Jasnomyślenie

Post 17 paź 2011, 00:00

Hmmm... Tak, przy takim zdefiniowaniu zdecydowanie coś takiego jest, bo robię to bardzo często... Takie rzucanie swojemu umysłowi jakiegoś tematu do analizy, obserwowanie tej analizy, wyciąganie z niej konkretnych potrzebnych elementów i wrzucanie ich w kolejne wątki do analizowania, obserwowanie dalej z góry rozwoju toku myślowego, ewentualne korygowanie go, nakierowywanie analizy, uważanie na otwierające się nowe 'drzwi' w które można wejść i zobaczyć co się za nimi kryje... Tak... Tak na prawdę wystarczy nauczyć się obserwować swój pracujący mózg/umysł z zewnątrz i w nim grzebać. Mi zwykle potrzeba do tego tylko trochę ciszy i spokoju, bez jakichś zbędnych bodźców zewnętrznych starających się przyciągać uwagę. W bardziej hałaśliwym otoczeniu też możliwe, ale trzeba umieć się od niego odciąć odpowiednio żeby nie przeszkadzało...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Jasnomyślenie

Post 17 paź 2011, 00:02

Til no nie wiem czy tym myśleniem przekroczyłeś bariery.. dla ciebie owe jasnomyslenie to zwykle myslenie a dla mnie to cos co wyroznia z tlumu jak np Jezusa.
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby

Re: Jasnomyślenie

Post 17 paź 2011, 00:10

A co tak na prawdę wyróżniało go z tłumu (zakładając że istniał, a są co do tego pewne wątpliwości, ale to nie o tym topic)? Bo mi się wydaje że ponadprzeciętna analityczna inteligencja... Zdolność kojarzenia faktów... Zdolność spojrzenia trzeźwym okiem na rzeczywistość, na świat w którym żył, na otaczających go ludzi i zjawiska... Dodatkowo to, że potrafił dostrzec to czego większość ludzi nie widzi, a raczej nie chce widzieć (na co po części składają się właśnie inteligencja i zdolność spojrzenia trzeźwym okiem na wszystko)...
Coś jeszcze?
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości