Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 21:59

Tak się zastanawiam czy jest taka zdolność jak jasnomyślenie?Jeśli jest to jak to rozpoznać?Powiedzcie co nie co na ten temat..
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 22:16

cos takiego nieskazitelnie czystego, przejrzystego.. nie ma zbednych smieci zaprzatajacych umysl..
tak uwazam ze jest to mozliwe, moze nie az tak ciezko rozpoznac, bo to sie czuje.. powiedzialabym, ciezko to utrzymac
Eruanis
 

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 22:22

Sam nie wiem co o tym myśleć..
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 22:34

i o to chodzi, nie mysl :) sprobuj poczuc
Eruanis
 

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 22:36

Eee... A co masz na myśli? Zdefiniuj jaka to zdolność miałaby być...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 22:45

Ja myślę, że jasnomyślenie, to myślenie Słonka na przykład...
:D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 22:50

Hmm Eruanis nie masz przypadkiem na myśli potężnego spokoju który ułatwia myślenie?Czucie a myślenie to dwie różne rzeczy.A można mieć może jasnomyślenie nie takie w 100% bo czlowiek może być zasyfiony... tak samo jasnowidzenie...jesteś czysty,spokojniejszy to więcej widzisz.Bo Ty piszesz ze trzeba byc czystym i spokojnym by mieć tą zdolność. .coś mi się zdaje ze przychodzą Ci na myśl ludzie tacy jak Osho i stąd twe domysły.

sinsemila jak zwykle spaming :)
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 22:57

Jest stan który bywa różnie nazywany w różnych wyznaniach, chyba najłatwiej kojarzony jako 'nirvana'... To stan w którym widzi się dokładnie wszystko wokół siebie, wie się wszystko i rozumie się wszystko co jest... Niestety zwykle jest się w tym stanie bardzo krótko...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:00

No właśnie ja nie to miałem na myśli bo nirvana to wyższe zrozumienie.. coś bardziej z duchem wspolnego ma a ja mówię o takie mniejszych zdolnościach jak jasnosłyszenie,odczuwanie itp.Coś co ma zwiazek z czakrami i właśnie podejżewałem że owe jasnomyślenie jakby występowało to by mialo cos wspolnego z koroną.

Z mysleniem to moim zdaniem troche warstwowo to wygląda..zreszta sami wiemy że to ogólnie różnie bywa u ludzi z tym myśleniem.Myślę że boskie zrozumienie to to nie jest ale dalej nie wiem co to może być.. czuje że to istnieje.. że np wielcy filozofowie mogli to mieć.
Ostatnio edytowano 16 paź 2011, 23:03 przez MysticZibit, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:01

Nie wiem kto to jest Osho, ale sobie zaraz obczaje ;) mowie z doswiadczenia.. najjasniej mi sie mysli wlasnie w spokoju, gdzie ma nie potrzebnej gonitwy mysli, bo chyba nie na odwrot kiedy buzuje z ciebie energia, rozpiera cie sila i wogle?
Eruanis
 

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:02

MysticZibit napisał(a):sinsemila jak zwykle spaming :)

Skąd ja to znam, na własnym forum tak spamowałam, że mnie na jakiś czas wywalili :lol:
http://img836.imageshack.us/img836/6697/dostp.jpg

Chodziło mnie o to, że Słonko po prostu patrzy (świeci - na dobrych i złych...nie wybiera, nie ocenia), patrzy swymi promykami i uśmiechniętą buźką...
No czasem przysmali jak trzeba i się zachmurzy, ale Słonka to nie tyka.

Tak wyobrażam sobie jasnomyślenie.

Do widzenia. :twisted:
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:07

Eruanis to nie jest jasnomyslenie tylko potężna siła spokoju.. spokój wiele oferuje np większą siłe jak i mądrość.Spokój owszem rozjaśnia pewne sprawy ale nie sądzę by to było jasnomyslenie bo przecież spokój to spokój.

sinsemila jak tak patrze na twe posty to mysle czy nie jest nawet coś takiego jak ciemnomyslenie :) haha sorka jak co.
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:10

przeciez sinsemilla ma po czesci racje..
okresl wiec co rozumiesz przez jasnomyslenie i czego oczekujesz?
Ostatnio edytowano 16 paź 2011, 23:15 przez Eruanis, łącznie edytowano 1 raz
Eruanis
 

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:13

MysticZibit napisał(a):sinsemila jak tak patrze na twe posty to mysle czy nie jest nawet coś takiego jak ciemnomyslenie :)

Tu pięknie zakreśliłeś rysy tego czym jasnomyślenie nie jest :D Słonko nie ocenia innego Słonka, za przeproszeniem :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Jasnomyślenie

Post 16 paź 2011, 23:15

Dobra dużo się tutaj nie dowiem :)
Avatar użytkownikaMysticZibit Mężczyzna
 
Posty: 79
Dołączył(a): 29 sty 2011, 19:52
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron