Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.
KUCHARZĘ I KUCHARKI domowe
własnej roboty
zapodawajcie swoje dania tylko zdrowe
ze zdjęciami może też być fajnie
piszcie konkretnie i na temat co umiecie gotować
lubię kuchareczkować i smacznie
wyskowibracyjnie gotować
a co i jak więcej tu

inne-inne/zywnosc-wysokowibracyjna-i-jej-wplyw-na-rozwoj-swiadomosci-t2968-30.html

zaraz właśnie robię pierożki nadziewane z serem białym swieżym od krowy +ziemiaczkami +cebulką bez soli +czosnek
:thumbright: polane masłem lub oliwą tłoczoną na zimno do tego buraczki al dente z chrzanem i awokado = wasabi do tego jeszcze pomidor i por
Pokochaj wyraź wdzięczność miłość przyciągniesz serce=instrument poznania Są takie rzeczy w życiu co serce zna powody a rozum ich nie pozna Ile jest spraw co stają się jasne kiedy spojrzysz na nowo MIŁOŚCIĄ
http://www.youtube.com/watch?v=_8lK9Wy4 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ec8Yui1P ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WzAPpe75e7o
http://www.youtube.com/watch?v=frv6FOt1BNI
http://www.youtube.com/watch?v=cOGUqAGR ... re=related
Avatar użytkownikaprzebudzona-NIMFA Kobieta
szukam oświeconych NAUCZYCIELI
 
Posty: 212
Dołączył(a): 07 cze 2010, 22:40
Lokalizacja: POLSKA
Droga życia: 11
Typ: ciągle zmienna bo doświadczam
Sinsemilka zdradzić paniom moje kulinarne uniesienia?

Dobra zdradzę!

Polecam Zapiekane w serze pierożki ruskie + makaron ala Sinbard z serem i bazylią.
Na to sos czosnkowy, bazylia, sos pomidorowy i jeszcze bazylia.
Trochę cebuli i szczypiorku i odrobina bazylii.

Do tego Wino Słodkie.
Mistrz Sinbard poleca Cin Cin Wiśniowy.

Trochę uśmiechu.

Szczypta czułości.

I dwie garście pikanterii.

Uwielbiam być kuchniowy mistrz!
Tak!
Ostatnio edytowano 19 lip 2011, 14:52 przez I AM, łącznie edytowano 1 raz
I AM
 
Kalafiorek ugotowany w wodzie z solą morską z odrobiną mleka. Delikatnie podsmażony ma masełku z bułką tartą + babciny sos z pomidorów.
Idę zaraz robić.
Pycha :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
O, héhé, widzę ze pomysł podchwycony : )
Kurde, pierrogi ... <3 Musze się nauczyć robić wreszcie.

Ja właśnie po obiedzie, ale było bardzo prosto dziś : ugotowany brokuł + świeży łosoś gotowany na mleku (polecam gotowane ryby, szczególnie na mleku, maja bardzo delikatny smak ! Smażone w maśle bez panierki tez pycha )

A co do przepisów, to nie wiem czy takie zdrowe, a na pewno nie mało kaloryczne, ale zjednały już trochę żołądków XD :
_____________________________________________________________________________________________________
Placki z gotowanych ziemniaków
gotujemy ziemniaki, rozgniatamy widelcem, mieszamy z maka, mlekiem, jajkiem, aby uzyskać geste ciasto
dodajemy sol, pieprz, inne przyprawy + co chcemy : skwarki, cebulka podsmażona, drobno skrojone warzywa, pieczarki na maśle ...
Smażymy na dobrze podgrzanym oleju z oliwek, lejemy od serca !
_____________________________________________________________________________________________________
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
:D nice temacik.

Kalafiorek z masełkiem fajna sprawa, można też zrobić to samo tylko z fasolką szparagową. Dzisiaj za mną chodziło coś takiego :)

No i coś ode mnie :D

1. Ziemniaczki pieczone
Zdrowe to nie będzie, ale bardzo smaczne, zwłaszcza dla osób które lubią pikantne rzeczy. Również z użyciem ziemniaczków jak u Jeżynki (też lubię placki ziemniaczane ale nigdy nie próbowałam innych dodatków niż cebulka):

W sumie zamiast pisać tekstowo przepis, dam linka do źródła skąd przepis znalazłam, więc będzie razem ze zdjęciem:
http://przystole.blox.pl/2008/10/Pieczo ... niaki.html

:) ja ostatnio dałam dużo więcej papryki i pieprzu a ledwo ledwo soli. Myślę, że można to nieco przykryć podczas pieczenia, bo u mnie te z wierzchu zrobiły się trochę zbyt suche i odpadała z nich panierka :). Do tego dowolna sałatka :).

2. Ciasto czekoladowe z cukinia <zakochany>
http://mojewypieki.blox.pl/2009/09/Cias ... kinia.html

Jest fantastyczne, tylko ważne, aby po wyłączeniu z piekarnika studzić pod przykryciem, albo nie wyjmować od razu, bo zaczyna opadać (jak chyba każde ciasto opierające się na proszku do pieczenia i sodzie oczyszczonej w takim wypadku) i zamiast "gąbczastej" miękkiej struktury robi się zbite, choć i tak bardzo dobre :). No i nie jest w ogóle trudne do zrobienia :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Cukinia i czekolada ... wow, ale w sumie waj not.
Z odważnych połączeń polecam sałatkę z mandarynek i rzodkiewek. Niby tez WTF, ale dobre : )

A ziemniaki pieczone ... wygląda pysznie, znam wersje oliwa + dużo rozmarynu. Długo się robią, ale te 40 minut czekania ćwiczą silna wole i cierpliwość, czyli można śmiało wypróbować w słusznej sprawie rozwoju duchowego ;)
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
W ogóle nie czuć cukini :D ona tylko nadaje wilgoć ciastu i objętość, jest całkowicie zaanektowana przez smak czekolady <turla się>

Nom, z tym czekaniem prawdaaa :D. Jak ktoś chce jeszcze bardziej ćwiczyć wolę, może upiec chleb <turla się> 18h czekania na zaczyn drożdzowy (jeśli na drożdzach) lub 48-72h na zakwas <turla się>. Drugiej metody nie próbowałam i nie zamierzam, to przerasta moją cierpliwość aktualnie :(. Ale z zaczynem drożdżowym warto, bo oprócz czekania w ogóle to nie jest skomplikowane, a smak, miękkość i w ogóle wszystko chlebka prosto z piekarnika jest mega :).
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
W sumie piecze sie pierniki z marchwia i tez nigdy nie czuc ze to marchew. Niemniej jeszcze nie slyszalam o cukini na slodko. Czuje ze mnie to zainspiruje.

A co do chleba ... jak pieklas, daj przepis. Mam swoj cierpliwy okres, moze dam rade :)
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
W sumie cukinia nie ma w zasadzie sama w sobie praktycznie smaku, więc czemu nie... Brzmi ciekawie ;)

Ja z takich zdrowsiejszych rzeczy:
- ok. 0,5-1kg piersi z kurczaka, pokrojonych w cienkie plastry (w poprzek nie wzdłuż),
- plastry obtaczam w ziołach - najczęściej biorę sporo tymianku bo pasuje mi do kury, plus zwykle jakieś bazylie, estragony, ogólnie wszystkiego po trochę co wpadnie mi w rękę, ale główną nutą ma być tymianek w mojej wersji - przyprawy zwykle trochę rozdrabniam w moździerzu, wsypuję do garnka z surowym, pokrojonym mięsem i potrząsam aż w miarę dobrze się wymiesza i obtoczy;
- ugrillowana (ja grilluję na patelni do grillowania - z takimi żeberkami - oszczędza mi to tych wszystkich elementów związanych ze spalaniem węgla, a i łatwiej przygotować i użyć ;)
- sałata - zwykle lodowa ale bywa i inna, zależy co mi w ręce wpadnie, podarta zwykle jakoś bo nie chce mi się jej kroić
- z 4 pomidory pokrojone tak jak akurat mam humor - w półplasterki, ósemki, etc.
- czarne oliwki pokrojone w plasterki
- przeważnie trochę cebuli (uwielbiam cebulę, ale ilość zależy od tego czy mam gdzieś wychodzić po jedzeniu tego :P )
- co tam jeszcze wpadnie mi pod rękę... Przerabiałem warianty ze świeżym ogórkiem, z dodatkiem pokrojonej w kostkę fety (daje fajny efekt, jak ktoś lubi dodawać np. śmietanę do sałatek, albo lubi bardziej słono - bo ja w ogóle nie solę, feta może zastąpić oba te składniki), oraz z kurczakiem w mieszance curry zamiast mojej mieszanki ziół z tymiankiem... Dodawałem też rzodkiewkę... Generalnie można dorzucić tak na prawdę na co się ma akurat ochotę.
- można polać trochę oliwą z oliwek.

Ilość dość hurtowa wychodzi, ale ja tak mam że zwykle jak przygotowuję coś to albo dla całej rodziny, albo jak tylko dla siebie to tak żeby było na jakieś 2-3 dni ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
@DzikaJeżyna http://mojewypieki.blox.pl/2007/05/Chle ... stych.html tylko tego próbowaliśmy z moim menem, jest naprawdę prosty i smakuje jak wiejski chlebek :). Aha i za drugim razem jak go piekłam dałam dużo więcej drożdzy (co najmniej 2x więcej) niż w przepisie i raczej wyszło to na dobre (jeśli ktoś lubi pulchny chleb - tutaj na zdjeciu są malutke a nam wyszedł ostatnio dość pulchny:)

Tylko dwie uwagi: chlebek bedzie wilgotny w środku, zatem ciasto będzie dość płynne. Ono nie trzyma się kupy i może przerazić pt "aaa nie wyszło" bo się rozlewa po blacie - to jest norma, trzeba osypać, uklepać, poznęcać się nad nim chwile i osypać dość obficie mąką/rzeczami wymienionymi w przepisie aby się nie przykleiło do ściereczki podczas wyrastania. Ono jest leiste i płynne, ale w piekarniku się ładnie uformuje. My też piekliśmy bez przykrywki drugim razem i nie było różnicy. Dodatkowo lepiej nie dodawać ziaren typu słonecznik/sezam na wierzch na początku, bo się spalą, tylko dodać je pod koniec pieczenia pokropiwszy ciasto wodą, czy coś takiego.
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
ja często nie mam czasu ani ochoty narobić się w kuchni i tym bardziej mi smakuje danie im jest prostrze
np PRZEPIS NA KLUSECZKI
mąka, jajko ,woda
,lubię kluseczki robić sama ,kluseczki na 2 osoby wystarczy
w dużym kubku rozbić jajko + mąka i ok.łyżkę wody
wymieszać
zależy jakie się chcesz kluski jak malutkie to bardziej płynne ciasto się robi
jak większe kawałki kluski chcesz ,to mniej wody się dolewa DO CIASTA
potem na wodę gotowaną się wlewa powoli mieszając tak.aby się tylko zagotowały 1min
takie kluski są boskie nie do porównania ze sklepowymi
nie są równe w kształcie ale pyszne i zdrowe :thumbright: 3 min roboty


do tego można dodać ziemniaczki gotowane lub podsmażone i serek biały jaki kto lubi +
cebulka obsmażyć dodać świeży koperek lub pietruszkę
i odziwo :-k
w smaku wychodzi jak pierożki ruskie z serem w wersji leniwej bez zlepiania pierożków itd


lubię też

przepis szybki na sałatkę
z surowym kalafiorem lub aldente podgotowanym na parze
do tego serek feta lub inne białe serki
pomidor ,papryka
sałata np. lodowa ,lub cykoria lub inne sałatopodobne
kiełki brokół , żodkiewki , pszenicy lub inne
pietruszka lub koperek i inne zioła świeże bazylia itd
do tego jogurcik
pycha :thumbright: i zdrowe wysokowibracyjne by było jak by bez serków



otręby pszenne,zarodki pszenicy uwielbiam są b. zdrowe na jelita mają mikroelementy itd i są pycha ,
stosuję je do brokół i fasolki zamiast bułki tartej
Ostatnio edytowano 19 lip 2011, 23:20 przez przebudzona-NIMFA, łącznie edytowano 5 razy
Pokochaj wyraź wdzięczność miłość przyciągniesz serce=instrument poznania Są takie rzeczy w życiu co serce zna powody a rozum ich nie pozna Ile jest spraw co stają się jasne kiedy spojrzysz na nowo MIŁOŚCIĄ
http://www.youtube.com/watch?v=_8lK9Wy4 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ec8Yui1P ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WzAPpe75e7o
http://www.youtube.com/watch?v=frv6FOt1BNI
http://www.youtube.com/watch?v=cOGUqAGR ... re=related
Avatar użytkownikaprzebudzona-NIMFA Kobieta
szukam oświeconych NAUCZYCIELI
 
Posty: 212
Dołączył(a): 07 cze 2010, 22:40
Lokalizacja: POLSKA
Droga życia: 11
Typ: ciągle zmienna bo doświadczam
Brakuje mi tu przycisku "LUBIE TO!"
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Na kolacje takie jedzonko :)
Obrazek
To nie ja robiłam, znalezione w necie, a to białe to nie wiem co to.. choć to pewnie twarożek.
:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
Oo :) temat sie rozwija jak ciasto chlebowe na drożdżach :) (Dzieki za "chlebek", może się skusze wreszcie żeby upiec moje pierwsze pieczywo !)

Til napisał(a):- ugrillowana (ja grilluję na patelni do grillowania - z takimi żeberkami - oszczędza mi to tych wszystkich elementów związanych ze spalaniem węgla, a i łatwiej przygotować i użyć ;)
Sałatka z kurczaka brzmi zdrowasnie, ta patelnia tak wygląda może ? Mam taka na mieszkaniu, jak wiele innych przedziwnych narzędzi kulinarnych (jak trzymaczka do łyżki która się miesza zupę,haha !) , ale jeszcze jej nie użyłam ani razu. Moze wiec pogrilluje ... !

Hej Sinsemilla, ale fajnego kjuba zarzuciłaś. Zjadłabym !
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
Tak, to właśnie tego typu patelnia ;)
Ogólnie wychodzi z tego jedzenie podobne jak z normalnego grilla, ale bez całego dymu i zamieszania ;P
Tylko jak się smaży więcej niż jedną-dwie porcje, to przeważnie trzeba co najmniej wypłukać, a najlepiej przetrzeć patelnię bo zostają na niej reszki, sok z mięsa czy warzyw (bo warzywa też grillowałem z dobrym skutkiem) który zaczyna się przypalać po dłuższym grillowaniu ;P
Bardzo dobra też grillowana cukinia, papryka i pomidor (pokrojone w plastry) jako dodatki do mięska, czy nawet do zjedzenia same jako główne danie ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość