Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.

Re: Yerba Mate

Post 01 cze 2011, 17:05

a dla początkujących co byście polecili?
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: Yerba Mate

Post 01 cze 2011, 17:40

BobBlunt napisał(a):a dla początkujących co byście polecili?

Pierwsza moja kupiona yerba to Cruz de Malta czerwona
http://www.emergingmarkets-us.com/img-cruz_de_malta_rojo.jpg
Dopiero potem dowiedziałam się, że jest jedną z mocniejszych ;)
Uwaga: na mnie przez ok. tydzień działała silnie przeczyszczająco :P
ale widocznie organizm tego potrzebował :D

Na początek ja bym poleciła:
http://www.czajniczek.pl/galerie/y/yerba-mate-union-brzoskw_2119.jpg
Jest delikatna w smaku i z brzoskwiniami :)
Niestety trochę droższa..

Nie zapomnij zakupić bombilli :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Yerba Mate

Post 01 cze 2011, 18:53

Tak właśnie dzisiaj sobie szukałem i znalazłem coś co według mnie jest funkcjonalne i oczywiście na moją kieszeń, bo niekiedy cena przestraszyła :D Znalazłem tykwę bardzo ładna 8) : http://www.materkowo.com/tykwa-do-yerba-mate-273.html
oraz bombillę : http://www.materkowo.com/bombilla-nierd ... ancja.html.
Bardzo bym was prosił, może ktoś z was poleca inne sklepy z akcesoriami. Może pojemność tykwy za duża? A może co innego? :D W każdym razie dziękuję. Trochę tak dziwnie dziękować sobie :lol:
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: Yerba Mate

Post 02 cze 2011, 01:30

Ja tykwy nie polecam, trzeba bardzo o nią dbać i szybko się psuje, np. pleśnieje jak się zapomni zadbać.. :D
Jakbym miała sobie kupić to bym kupiła takie coś, albo inne ceramiczne:
http://www.herbatkowo.com.pl/product-pol-401-Tykwa-ceramiczna-Iguazu-brazowa.html
Piłam z czegoś takiego w pubie, całkiem przyjemne, troszkę spodek się grzeje, ale u tykwy też, a tykwa się jeszcze dodatkowo "poci" :)

Bombilla patrzę z wyższej półki ;)

Ogólnie to te herbatkowo.com.pl ze słyszenia wiem, że spoko. Ja nie kupuję przez net, bo sklepach z ekologiczną żywnością jest spory wybór.
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Yerba Mate

Post 02 cze 2011, 09:35

Dzięki ci mistrzyni, poradzę się ciebie i wezmę ceramikę :d
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: Yerba Mate

Post 07 cze 2011, 08:55

Hej :)
Jako świeżo upieczony yerbowiec mogę z czystym sercem polecić tę stronkę:
http://www.yerbamatestore.pl/search.php ... &counter=5
naprawdę spoko wybór tykw (kolory i nadruki wedle gustu), fajna sprawa.
Czas na parzonko!
Brzoskwin Mężczyzna
 
Posty: 1
Dołączył(a): 07 cze 2011, 08:28

Re: Yerba Mate

Post 22 lis 2011, 12:22

No to dziś pierwsze zalewanie Cruz de Malty białej:
Obrazek
Całkiem smakowa :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Yerba Mate

Post 22 lis 2011, 14:20

Oo, i jak ? Polecasz ?

Wlasnie dostalam male probki roznych mate,
sprobowalam Union Manzana z jablkami - sympatyczna, fajny smak, polecam jako damska mate, choc dla mnie za slaba.
kolejna : La Merced del Campo, przyjemna i delikatna, ale nie pozostawia wyraznego wspomnienia.
Po Parajito, z ktora mialam ostatni raz do czynienia, kazda inna wydaje sie jakas pozbawiona charakteru ;)
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: Yerba Mate

Post 22 lis 2011, 16:08

Jeżynna napisał(a):Oo, i jak ? Polecasz ?

Wlasnie dostalam male probki roznych mate,
sprobowalam Union Manzana z jablkami - sympatyczna, fajny smak, polecam jako damska mate, choc dla mnie za slaba.
kolejna : La Merced del Campo, przyjemna i delikatna, ale nie pozostawia wyraznego wspomnienia.
Po Parajito, z ktora mialam ostatni raz do czynienia, kazda inna wydaje sie jakas pozbawiona charakteru ;)

Do tej pory popijałam Union a brzoskwiniami , a ta Malta..no inna w smaku trochę, taka bardziej dymna (pewnie wiesz o co chodzi :) )
Następna będzie Union z jabłuszkami, chyba słabsza to będzie lepsiejsza dla mnie, bo od tej Yerby pół nocy oczy mi się nie zamykają :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Yerba Mate

Post 22 lis 2011, 20:08

sinsemilla napisał(a):Do tej pory popijałam Union a brzoskwiniami , a ta Malta..no inna w smaku trochę, taka bardziej dymna (pewnie wiesz o co chodzi :) )
Następna będzie Union z jabłuszkami, chyba słabsza to będzie lepsiejsza dla mnie, bo od tej Yerby pół nocy oczy mi się nie zamykają :D


Haha, skoro "dymna", to moj gust, Parajito jest wlasnie na maksa tytoniowe i opisywane jako mate dla prawdziwych maczo (czyli w sam raz dla mnie, haha :D ). Spróbowałam jeszcze jednej dziś, Rosamonte, podobny klimat, ale z ciekawym posmakiem (podobno różanym :-k ).
Jak wolisz delikatniejsze, to rzeczywiście jabłko jest super, La Merced del Campo tez ci się powinna spodobać.
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: Yerba Mate

Post 23 lis 2011, 16:43

Jeżynna napisał(a):Haha, skoro "dymna", to moj gust, Parajito jest wlasnie na maksa tytoniowe i opisywane jako mate dla prawdziwych maczo (czyli w sam raz dla mnie, haha :D ). Spróbowałam jeszcze jednej dziś, Rosamonte, podobny klimat, ale z ciekawym posmakiem (podobno różanym :-k ).
Jak wolisz delikatniejsze, to rzeczywiście jabłko jest super, La Merced del Campo tez ci się powinna spodobać.

Pajarito, to pamiętam, że kupiłam taki wielki wór kilogramowy i oddałam koleżance, w smaku coś mi nie teges było. No ta Cruz Malta - to jestem zadowolona. :) mOże mi się smak zmienił :)

Dzięki, za:
Obrazek
Jak będę robić zakupy, to sobie tu zaglądnę :)
A kupujesz gdzieś na sklepach czy w necie ?

http://www.youtube.com/watch?v=W84OCstxkr0 - pierwsze 6 sekund :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Yerba Mate

Post 25 lut 2012, 11:09

Tykwa i bombilla dla papa :D
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... M14jrYLOA#!


Yerba pijcy, czy wyparzoną yerbę składacie w ofierze ziemi lub palicie ?
http://cebador.pl/yerba1.html
Indiańska tradycja nakazuje „oddać” pierwsze zalanie św. Tomaszowi (susz wciąga wodę), a zużytą yerbę wysypać na ziemię lub spalić – „zwrócić” Matce Ziemi (Pachamama, Abya Yala, Tonantzin. Matka Ziemia daje i odbiera życie, żywi, ale i złości się, gdy nie okazujemy jej należytego szacunku).


:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Yerba Mate

Post 03 gru 2012, 14:22

Kiedyś piłem dużo Yerby, ostatnio w ciągłym niedoczasie nie ma chwili żeby usiąść na spokojnie poczytać i napić się yerby :(
sidnej
 
Posty: 30
Dołączył(a): 08 paź 2012, 13:27

Re: Yerba Mate

Post 03 gru 2012, 16:02

sinsemilla napisał(a):No to dziś pierwsze zalewanie Cruz de Malty białej:
[ Obrazek ]
Całkiem smakowa :D

:D myślałem , że to worek z gipsem . :) ale gips też nieźle wali w banię :) . Jak ćpać to konkretnie .
easy russian
 

Re: Yerba Mate

Post 06 gru 2012, 14:08

ja własnie szukam yerba ale takiej jakiej jeszcze nie próbowałam :) i może komuś też sie przyda ... - bo jest masa produktów z wielu sklepów więc mozna coś ciekawego znaleźć ... - zobaczcie sobie tutaj
Avatar użytkownikaagathe88 Kobieta
 
Imię: Agata
Posty: 3
Dołączył(a): 24 wrz 2012, 15:43
Droga życia: 7

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron