Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Sniła mi się piosenka....

Post 22 maja 2011, 11:40

Przynoszę najnowsze wiesci z eksploracji snów....
Sniła mi się piosenka ,konkretnie utwór "stinkfist" grupy tool.Po czym przebudziłem sie i własnie ta piosenka leciała w radio(radio miałem włączone całą noc).Jak to możliwe?Czy jakaś część swiadomości w trakcie snu była aktywna?,świadoma?Słyszała radio?
Co z tego wynika?Czyżby życie to nic ponad sen?
Czekam na wasze koncepcje objaśniające.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Sniła mi się piosenka....

Post 22 maja 2011, 11:54

Falko nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie łaczysz słyszenie muzyki przez sen ze stwierdzeniem ze zycie to nic ponad sen? Nie zrozum mnie żle bo nie o teorie mi samą chodzi tylko o tą dziwną droge ktura cię do niej zaprowadziła :wink:
Conan Barbarzynca Mężczyzna
 
Imię: Grzegorz
Posty: 240
Dołączył(a): 28 paź 2010, 21:26
Droga życia: 8
Zodiak: Lew

Re: Sniła mi się piosenka....

Post 22 maja 2011, 12:46

Sedno sprawy jest w tym ,że śniłem piosenkę(a nie słyszałem przez sen) która dokładnie w tym samym czasie leciała w radio,to własnie tego nie umiem sobie wytłumaczyć.Czytałem coś o zjawisku synchronicznośći u Junga,ze niektóre wydarzenia dzieją się jednoczesnie.(synchronicznie).Np myslę o ptaku i akurat ptak ląduje na oknie.
A to czy zycie to nic ponad sen to wniosek rzeczywiście zbyt odległy od tego o czym mówie,sory.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Sniła mi się piosenka....

Post 11 lip 2014, 11:16

Ooo a ja miałam dwa razy już tak. Pierwszy raz to rano po przebudzeniu zasnęłam, ale jakby pewna mnie część była świadoma i normalnie słyszałam radio, wyraźnie leciały piosenki nawet facet nadawał komentarze. Tak jakbym zestroiła się z falami radiowymi i była odbiornikiem. Gdy obudziłam się nie słyszałam nic... :) A dzisiaj drugi raz rano obudziłam się i zasnęłam, ale jakbym utrzymywała pewną część świadomości i normalnie słyszałam wyraźnie z nutami piosenkę. Sama tego nie wymyśliłam to jest pewne. W pierwszym przypadku znałam te piosenki. Ale dzisiaj jakby obiła się kiedyś, kiedyś o uszy, chyba leciała kiedyś kiedyś w radiu... Ale na pewno nie teraz :)
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Sniła mi się piosenka....

Post 11 lip 2014, 15:29

Od dość dawna można się uczyć przez sen, ta metoda jest stosowana głównie do nauki języków obcych. Czyli Falko mimo snu słyszał piosenkę, bo skoro uczyć się można, to jakaś część mózgu nadal jest świadoma.

Są ludzie, którzy słyszą fale radiowe i to na jawie. Kiedyś zamykano ich w psychiatryku /dziś pewnie też/, ale dowiedziono, że niektórzy mają taką zdolność.
Czy we śnie słyszałaś, czy to twój umysł sam odtworzył uprzednio słyszaną piosenkę, tego nie wiem.
Ja czasem we śnie coś czytam, albo piszę. Wyraźnie snuje się jakaś opowieść, wszystko jest spójne. Jak piszę, to mam świadomość, gdzie znajduje się każdy klawisz. Na jawie po prostu stukam, nie zastanawiając się nad tym.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Sniła mi się piosenka....

Post 11 lip 2014, 17:07

No właśnie i to jest dowód, że wszytko zapamiętujemy co wydarzyło się w naszym życiu tym i tamtym, każdy najmniejszy szczegół. Wiemy wszystko o wszystkim, ale nie jesteśmy tego świadomi. Trzeba to wyciągnąć na jaw, ale jak to już inna sprawa :) Nie potrzeba przecież wiedzieć jak przebiega proces skakania na skakance, bo nasz mózg by nie zdążył przetworzyć tego wszystkiego przy jednym skoku. Tak i jest w życiu codziennym z innymi sprawami, ogólnie w naszym ŻYCIU.
Możemy wszystko. Tylko wierzyć, że możemy wszystko. Wierzyć, bo niektórzy o tym nie wiedzą. Wiedząc nie trzeba wierzyć. Tak samo wiedząc że ktoś stoi przed nami, nie trzeba w to wierzyć że coś stoi przed nami, bo po prostu o tym wiemy.
Wierzyć czyli być wiernym tej możliwości.

Chwała stworzeniu <3
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Sniła mi się piosenka....

Post 12 lip 2014, 13:00

Kiedyś ta piosenka mi się śniła - tekst..

Milczenie owiec - Cisza
https://www.youtube.com/watch?v=KLib7tEkjaA

:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron