Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.

Re: Yerba Mate

Post 28 lis 2010, 16:00

nom cukier u mnie tez odpada... kawa rowniez... :lol:


stawiam na pobudzenie , przebudzenie sila swojej woli ... :wink:

lub na cos z % xd
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1

Re: Yerba Mate

Post 28 lis 2010, 16:45

najlepiej znalezc energie w sobie, to fakt
wiec ta sila wlasnej woli to najbardziej.
Ale procenty ... ?
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: Yerba Mate

Post 28 lis 2010, 18:26

lubie alko od czasu do czasu ... :wink:

przydaje sie do ''zresetowania umyslu'' zeby odciazyc go troche od nadmiernego przepracowania nim :wink:

a z drugiej strony w moim przypadku alkohol jeszcze bardziej poszerza percepcje i pijac dochodze do ciekawych wnioskow jezeli mam na to ochote ;D

P.S. Bogowie ponoc tez zazywali % atrakcje... wedlog roznych legend , wierzen to tylko taka ciekawostka oczywiscie O:)
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1

Re: Yerba Mate

Post 13 kwi 2011, 08:24

Dzień Dobry!
Na powitanie dnia zapraszam na przepyszną Yerbę z brzoskwiniami :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Yerba Mate

Post 03 maja 2011, 22:24

Yerby się opiłam i spać się nie chce :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Yerba Mate

Post 04 maja 2011, 01:42

sinsemilla napisał(a):Dzień Dobry!
Na powitanie dnia zapraszam na przepyszną Yerbę z brzoskwiniami :D


ale w sensie ze Yerbe sie wlewa w brzoskwinie ? :P ;D
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1

Re: Yerba Mate

Post 04 maja 2011, 08:18

Arimare napisał(a):ale w sensie ze Yerbe sie wlewa w brzoskwinie ? :P ;D

:D
Kupuje się:
http://gauchodirect.com/store/avactis-images/union_peach_big.jpg
i zalewa niewrzątkiem :P
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Yerba Mate

Post 18 maja 2011, 00:03

O widzę ze fajny temat powstał podczas mojej nieobecności :)
Piłem bardzo dużo rodzajów yerby najlepsza jak dla mnie la rubia :)
Za smakowymi nie przepadam ale union peach, pyszna na upalny dzien - szkoda ze mialem tylko probke :)

A tak z ciekawości pił ktoś colona? :D
OneWay, OneDay... Somebody yourself kidding from me...
OneDay Mężczyzna
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 kwi 2011, 23:23
Lokalizacja: Łódź
Droga życia: 33
Typ: Smok

Re: Yerba Mate

Post 19 maja 2011, 00:25

Ja też uwielbiam mate :D
Ale wszelkie dodatki smakowe jak dla mnie ją dyskwalifikują. Działa na mnie znacznie lepiej i dłużej niż kawa, nie ma się potem takiego "mułu" w głowie. Poza tym trochę hamuje uczucie głodu, jak ktoś nie ma czasu lub nie ma co zjeść na śniadanie, można się napić mate i oszukać własny organizm. Oczywiście na dłuższą metę odradzam takie "praktyki", ale to działa również i w taki sposób =D>
"Miłość którą powstrzymujesz jest bólem, który nosisz w sobie, z życia na kolejne życie” - Vissaseus do Alexa Colliera http://www.alexcollier.pl
Avatar użytkownikaKot Wasyl Mężczyzna
 
Imię: Kot Wasyl
Posty: 33
Dołączył(a): 11 mar 2011, 01:17
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 11
Typ: 4w5
Zodiak: byk/wąż

Re: Yerba Mate

Post 21 maja 2011, 11:16

Moja pierwsza yerba to Pajarito. Tym co chcą zacząć przygodę z yerbą polecam Pipore, bo jest dość łagodna. Najbardziej jednak z tych co piłam smakowała mi Amanda.

OneDay napisał(a):A tak z ciekawości pił ktoś colona? :D

Nie miałam okazji, ale muszę kiedyś spróbować, żeby się przekonać czy rzeczywiście jest taka niedobra ;)

Ceremonie i zwyczaje związane z yerba mate
Ostatnio edytowano 21 maja 2011, 17:14 przez flapper, łącznie edytowano 1 raz
"Choć podróże wciąż bałamucą nie mniej niż rajskie jabłka, smaku dodaje im perspektywa powrotu. Przedziwna nić Ariadny, która nie pozwoli na emocjonalne zatracenie w życiowych labiryntach." /Małgorzata Matera/
flapper Kobieta
 
Imię: beata
Posty: 144
Dołączył(a): 20 kwi 2010, 21:09
Droga życia: 9
Zodiak: skorpion

Re: Yerba Mate

Post 21 maja 2011, 13:16

wiecie ,że yerba to psychotrop podobnie jak dziurawiec czy kawa lub herbata zwykła ,można się nieżle zeschizować pijąc ją w nadmierze pozatym jest niskowibracyjna jeśli chodzi o żywienie wszelaka chemia w dodatkach do yerby sztuczna szkodzi i obniża wibracje pożywienia tak samo jak zwykła herbata sztucznie chemicznie nasiakana owocowym smakiem itp
więcej bedzie pewnie w tym temacie co to jest żywność wysokowibracyjna

inne-inne/zywnosc-wysokowibracyjna-i-jej-wplyw-na-rozwoj-swiadomosci-t2968.html
http://www.youtube.com/watch?v=t1rbj7rQr-0
http://www.youtube.com/watch?v=ZPIsCmdz ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=aYyKvp5o ... re=related
ściągnę cię w piekło tak nisko na ileś zły
upadniesz w ciemność na tyle na ile kochasz
pociągnę cię w niebo tak wysoko na ileś dobry
wzlecisz w jasność na tyle na ile gardzisz tym życiem co je śnisz
http://www.youtube.com/watch?v=xqaNsOli ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=-whp15J2 ... re=related
Avatar użytkownikarównowaga-czakry Kobieta
 
Posty: 319
Dołączył(a): 13 sie 2010, 14:08
Lokalizacja: Polska
Droga życia: 2

Re: Yerba Mate

Post 21 maja 2011, 16:07

równowaga-czakry napisał(a):wiecie ,że yerba to psychotrop podobnie jak dziurawiec czy kawa lub herbata zwykła ,można się nieżle zeschizować pijąc ją w nadmierze pozatym jest niskowibracyjna jeśli chodzi o żywienie wszelaka chemia w dodatkach do yerby sztuczna szkodzi i obniża wibracje pożywienia tak samo jak zwykła herbata sztucznie chemicznie nasiakana owocowym smakiem itp
więcej bedzie pewnie w tym temacie co to jest żywność wysokowibracyjna

inne-inne/zywnosc-wysokowibracyjna-i-jej-wplyw-na-rozwoj-swiadomosci-t2968.html


A skąd takie informacje masz? Bardzo to ciekawe... Według mnie najważniejsza jest jakość wody - ideałem jest źródlana lub oligoceńska, ja muszę zadowolić się odfiltrowaną przez odwróconą osmozę z wkładem turmalinowym. Ale jest bardzo dobra ta woda :D

A ile trzeba pić mate, żeby mieć jakieś odjazdy? Wiadomo, że wszelka chemia dodana do jakiejkolwiek żywności drastycznie obniża jej jakość, więc i wibracje też. Ale żeby sama mate była niskowibracyjna, to przyznam się pierwsze słyszę. Jak kupuję porządną yerba mate, bez żadnych zbędnych "wsadów" i piję ją ostatnio co rano na dzień dobry, potem poranna medytacja, po niej drugie parzenie mate i do śniadanka jak znalazł. :thumbright:
"Miłość którą powstrzymujesz jest bólem, który nosisz w sobie, z życia na kolejne życie” - Vissaseus do Alexa Colliera http://www.alexcollier.pl
Avatar użytkownikaKot Wasyl Mężczyzna
 
Imię: Kot Wasyl
Posty: 33
Dołączył(a): 11 mar 2011, 01:17
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 11
Typ: 4w5
Zodiak: byk/wąż

Re: Yerba Mate

Post 28 maja 2011, 18:17

wiecie ,że yerba to psychotrop podobnie jak dziurawiec czy kawa lub herbata zwykła ,można się nieżle zeschizować pijąc ją w nadmierze


Otóż nie. I psychotropy z reguły nie schizują, ewentualnie wręcz odwrotnie. http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arodki_psychotropowe

Choć faktycznie jeśli na kogoś mocno działa kofeina to może mieć po mate lekki nieogar, bo zawiera ona sporo tej substancji. (Myślę, że na litr wychodzi porównywalnie do kawy, ale mate spijamy z reguły cały termos albo dwa na raz, prawda?) Jednak ja jakoś podawałem sobie kofeinę w dawkach dochodzących do 1g (średnia kawa 100-150 mg) i nigdy żadnych schiz od tego. Naprawdę. ; ) Za to pobudzenie może być do "codziennego" funkcjonowania przyjemne, choć już np. medytację raczej by utrudniało.

Swoją drogą dlaczego mate ma być niskowibracyjna? Jeśli chodzi ci tylko o chemię to wydaje mi się że przesadzasz, w zwykłej żywności ze sklepu na pewno jest jej więcej niż w worku yerby.
Ja - otchłań tęcz - a płakałbym nad sobą
jak zimny wiatr na zwiędłych stawu trzcinach -
jam blask wulkanów - a w błotnych nizinach
idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.
Avatar użytkownikad6 Mężczyzna
nic nic. 585
 
Imię: Tymoteusz
Posty: 94
Dołączył(a): 02 lis 2005, 12:57

Re: Yerba Mate

Post 01 cze 2011, 15:00

Z yerba mate najbardziej lubię Rosamonte i Pajarito :) Co najważniejsze - im więcej yerbowców tym tańsza yerba - zachęcam do picia :)
if today was perfect there would be no need for tomorrow
Szachini Kobieta
 
Imię: Natalia
Posty: 4
Dołączył(a): 28 paź 2010, 13:03

Re: Yerba Mate

Post 01 cze 2011, 15:17

d6 napisał(a):Swoją drogą dlaczego mate ma być niskowibracyjna? Jeśli chodzi ci tylko o chemię to wydaje mi się że przesadzasz, w zwykłej żywności ze sklepu na pewno jest jej więcej niż w worku yerby.

Nie zna się :P
Yerba Mate jest bogata w witaminy i składniki mineralne, zwłaszcza magnez, żelazo, wapń, miedź, sód, siarkę, mangan i fosfor.
Samo zdrowie! :)

Szachini napisał(a): Co najważniejsze - im więcej yerbowców tym tańsza yerba - zachęcam do picia :)

Jestem ZA. :D
Gdzieś czytałam, że bodajże w Argentynie to na ulicach specjalne beczkowozy z gorącą wodą stoją, co by zadowolić yerba-pijców :) O to to w Polce przydało by się. :D Póki co zostaje termosik.

Z czego pijecie yerbę?
Mam tykwę (dokładnie taką jaka pod linkiem :D ), ale jakoś rzadko z niej piję, częściej ze zwykłego lub glinianego kubka.
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron