Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Kiedy zaczyna sie sen na jawie.

Post 03 paź 2010, 15:31

Kod: Zaznacz cały
Kiedy zaczyna sie sen na jawie.


Zastanawiam sie czemu kiedy snie o czyms (przyklad nizej) i zaczynam integrowac w sen, budze sie po chwili..(?!)


Przykladowo dzisiejszej nocy (to jest fragmet jaki pamietam), jechalem czerwonym samochodem, z rodzina, przez kolorowe miasto (kontrastowe). Dojezdzalismy do skrzyzowania, w pewnym momecie uswiadomilem sobie ze jestem we snie...
Od tego momentu wiedzialem co robie. Wysiadlem szybko z samochodu, podszedlem do lawki, wyrwalem ja z ziemi, zgniotlem i rzucilem ja na ulice. Podnioslem samochod zaparkowany obok i rowniez go zgniotlem, wskoczylem na kraweznik (z samochodem) krzyknalem i po chwili sie odwrocilem budzac sie....

Godzin obudzenia 6 rano.

Kiedy sie odwracalem czulem we snie i wiedzialem ze sie zaraz obudze lecz nie moglem tego powstrzymac... Jakies wytlumaczenie na to jest? jak dluzej zostac we snie kontrolowanym...?
mlodyjunior Mężczyzna
Mistrz Mlody
 
Imię: Mateusz
Posty: 5
Dołączył(a): 01 paź 2010, 22:16
Lokalizacja: Kielce
Droga życia: 1
Typ: Rozjemca?
Zodiak: Bliźnięta
Generalnie jest to zazwyczaj objaw "za silnego umysłu", prawdopodobnie masz zbyt racjonalny umysł, w którym nie ma miejsca/pozwolenia na tego typu działania.
I took a walk around the world to ease my troubled mind
I left my body laying somewhere in the sands of time
I watched the world float to the dark side of the moon
I feel there is nothing I can do
Avatar użytkownikazet Mężczyzna
 
Posty: 114
Dołączył(a): 19 lip 2010, 19:19
Ja z kolei dwukrotnie miałam tak, że znajomy we śnie chciał mnie uświadomić, że śnię i razem z moją świadomością budziło się ciało. Normalnie im bardziej stawałam się świadoma tym dalej byłam od snu, dosłownie oddalałam się i byłam coraz bliżej ciała, aż do wybudzenia całkowitego.

Może poza racjonalizmem w Twoim przypadku, jest to też kwestia przyzwyczajenia do tego, że świadomi jesteśmy w obudzonym ciele. Taki ugruntowany mechanizm - sen -> usypianie świadomości, świadomość -> wyjście ze snu. :>

Btw - dlaczego jesteś taki niszczycielski? :D heheh, w życiu by mi nie przyszło do głowy aby niszczyć przedmioty we śnie xD
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Moze chcialem sie troche pobawic wyobraznia... :)

Czasami mam sen o zegarku... widze zegarek i piec minut przed czasem w ktorym powinienem obudzic sie.
Jak zobacze we snie czas to uswiadamiam sobie ze musze wstac. i od tego czasu staje sie swiadomy Staram sie podnosic rece, nogi, glowa ruszac... ale najczesciej konczy sie motywie z przywiazaniem do lozka.
Ze dwa razy mi sie trfilo ze wstalem tak jak bylo we snie. rowno z godzina badz troche przed. ale zazwyczaj sa to rozne pory,

To dziala tak samo jak w pierwszym poscie. Snie > uswiadamiam sie > probuje cos robic > przebudzenie... <lol> :P
mlodyjunior Mężczyzna
Mistrz Mlody
 
Imię: Mateusz
Posty: 5
Dołączył(a): 01 paź 2010, 22:16
Lokalizacja: Kielce
Droga życia: 1
Typ: Rozjemca?
Zodiak: Bliźnięta
Hmmm... A miałeś się wtedy zbudzić koło 6? Może zbudziłeś się, bo miałeś się zbudzić (wstawanie do pracy/szkoły czy z jakiegokolwiek innego powodu) a we śnie po prostu wiedziałeś że to już pora?

Hmmm... motyw z przywiązaniem do łóżka nie musi być zły, zależy kto przywiązuje ;> ;>
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Z wczoraj (sobota) na dzisiaj (niedziela).
Nie maialem wstac o 6... po tym jak tylko sie obudzilem poszedlem dalej spac... i moze ktos powie, ze ze mnie len calkowity ale wspaniale mi sie spalo do 13 :P
Niestety nic sie nie dzialo...albo poprostu nie pamietam :P
mlodyjunior Mężczyzna
Mistrz Mlody
 
Imię: Mateusz
Posty: 5
Dołączył(a): 01 paź 2010, 22:16
Lokalizacja: Kielce
Droga życia: 1
Typ: Rozjemca?
Zodiak: Bliźnięta
Moim zdaniem każdy mechanizm podczas snu,zarówno świadomość,przebudzenie się jak i zapamiętywanie snu,da się wyuczyć za pomocą odpowiednich technik,podstawą jest silna wola oraz koncentracja.
Tao-Universum Mężczyzna
 
Posty: 82
Dołączył(a): 02 wrz 2010, 19:10
Ja dlugi czas juz mam problemy w snie. To znaczy, mozna powiedziec ze (spie i snie), mam glupie sny psychiczne w jakims sensie, w snie zadaje sobie bardzo skomplikowane pytanie gdzie w rzeczywistosci bym o tym nawet nie pomyslal i przez caly sen do tego dochodze i proboje rozszyfrowac, podczas mam kontrole nad cialem i w tym snie robie sobie przerwe taka jakby i czuje jakbym sie rozgladal dookola siebie, niewiem dokladnie jak to opisac poprostu czuje jakbym mial kontrole nad wszystkim ze moglbym obudzic sie kiedy bym chcial, i proboje wrocic spowrotem do tego snu chociaz juz go niepamietam i wtedy mam takie przeczucia ze ktos nierealistyczny jest w pokoju i mnie obserwuje ze zloscia,i juz wtedy dziwna sytuacja, trace kontrole nad wszystkim , w snie wstaje , zaczynam sie szczypac chcac by to sie skonczylo ale nic z tego i wtedy uswiadamiam sobie ze to nie jest sen , ale i tak psychicznie mysle nadtym zeby sie obudzic i nagle wszystko sie zacina i mysle nad ta jedna rzecza.

Mam jeszcze jeden przypadek ale to taki maly drobiazg, mam bardzo czesto senne Deja Vu, i w jakims stopniu dzieje sie to na nastepny dzien w rzeczywistosci.

Co wy o tym mysliscie?
Snj Mężczyzna
 
Imię: Michal
Posty: 1
Dołączył(a): 14 mar 2011, 22:20
Droga życia: 42
Zodiak: Panna
Może tak bardzo chcesz dociec prawdy,że złościsz się sam na siebie że budzisz się i stąd przeczucie obserwacji przez inną osobę i owej złości. Nie wykluczam takiego rozwiązania. A czy słyszysz również jakieś głosy lub szepty?
Tao-Universum Mężczyzna
 
Posty: 82
Dołączył(a): 02 wrz 2010, 19:10
hej.
Ja od dłuższego czasu, sporadycznie miewam dziwne sny. W sumie nie wiem czy można nazwać to snem.

Jest tak że leżę i już zasypiam i czuje, realnie, namacalnie że ktoś jest przy mnie i mnie dotyka, przyciska do siebie, przytula. Wiem, że wówczas sie tego boję bo świadomie wiem, że jestem sama w pokoju. Mam te świadomość, że nie realne jest to żeby ktoś był przy mnie. Zazwyczaj sie od tego odsuwam, próbuje te myśl odpędzić od siebie, wywalić ze świadomości. Staram sie za wszelką cenę wybudzić szybko, bo cały czas wiem że to tylko sen, Potrafię sie przebudzić i leżeć tak i jest ok do momentu kiedy znów przychodzi to zmęczenie o ochota na sen. W momencie kiedy po raz kolejny przysypiam znów czuję czyjś dotyk. Najczęściej jest tak, że boję sie ponownie zasnąć i włączam muzykę to pozwala mi zasnąć już normalnie. Ostatnio zaczęło mnie to denerwować, bo już w momencie kiedy zaczynałam mieć takie odczucie na siłę otwierałam oczy i włączałam muykę by zasnąć. Raz spróbowałam to skontrolować, tzn pokierować tym odczuciem czyjegoś dotyku na sobie. Sterowałam tym, mogłam kontrolować cały ten przebieg a także samodzielnie, świadomie się z tego wybudzić jak i powrócić ponownie.
Najdziwniejsze jest dla mnie to że wiem, że to tylko sen a jest realny a ja świadoma wszystkiego.
Nie podobają mi sie takie zabawy po nocy, obawiam się ich
Proszę, poradzcie mi co mam zrobić by to znikło całkowice. Nie chce po raz kolejny w nocy sobie myśleć "jej, znowu to samo"...
malvin_a Kobieta
 
Imię: malwina
Posty: 1
Dołączył(a): 25 maja 2011, 22:58
Bardzo ciekawe jest to co piszesz,miałam podobne odczucia, że nie wiedziałam czy jeszcze śnie czy to już sen,pewnie wiele osób ma podobnie,ale z tym dotykiem w taki specyficzny sposób? :-k to mi zahacza o psychologię,albo coś coś się wydarzało w dzieciństwie kiedy ty spałaś(ktś bliski w nocy cię odwiedzał kiedy spałaś), równie dobrze może to mieć kontekst erotyczny..zależy jakiego rodzaj jest ten dotyk,pozdrawiam!!trzeba dłużej pomyśleć i się zastanowić,może uda się to rozwikłać :-)
Avatar użytkownikaAmasunda Kobieta
猿も木から落ちる
 
Imię: Izabela
Posty: 141
Dołączył(a): 23 maja 2011, 17:25
Droga życia: 8
Typ: Rozjemca
Zodiak: Byk,świnia
Moze tak bardzo chcesz prawdy dociec, złościsz Sam się ze na Siebe Ze Budzisz się i stad przeczucie obserwacji przez inna osoba the złości owej. Wykluczam nie takiego rozwiązania.
Kenjifujima Kobieta
 
Posty: 2
Dołączył(a): 02 cze 2011, 11:41
Też tak mam i zdarza mi się to często tylko u mnie są takie skutki że nie mogę się ruszać ani oddychać buzią, tylko nosem, jak miałem ten sen otwarłem jedno oko i spojrzałem na okno i widziałem już ładny dzień , a jak się wybudziłem ze snu, owszem był dzień, ale roleta była zasłonięta. A żeby się wybudzić z tego snu muszę napinać mięśnie to mi pomaga się wybudzić, aktualnie wczoraj miałem taki sen.
nalvlek Mężczyzna
siemka
 
Imię: julek
Posty: 1
Dołączył(a): 08 cze 2011, 09:29
Droga życia: 198
Typ: jestem koks
Zodiak: strzelec

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości