Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.
Nadużycia wśród kasty rządzącej

1 Potem rzekłem:
Słuchajcie, proszę, książęta Jakuba
i wodzowie domu Izraela!
Czy nie waszą jest rzeczą znać sprawiedliwość?
2 Wy, którzy macie w nienawiści dobro,
a miłujecie zło,
którzy zdzieracie z nich skórę,
a ciało ich aż do kości.
3 Bo ci, którzy jedzą ciało mego ludu
i skórę z niego zdzierają,
a kości mu łamią i tną na kawałki,
jak w garnku, jak mięso w środku kotła,
4 wołać będą wówczas do Pana,
ale im nie odpowie,
lecz zakryje wówczas oblicze swe przed nimi
za występki, które popełnili*.

Nadużycia wśród proroków

5 Tak mówi Pan przeciw prorokom,
którzy zwodzą mój lud,
którzy, gdy mają usta pełne,
głoszą pokój,
a jeśli kto nic nie włoży w ich usta,
ogłoszą wojnę przeciw niemu.
6 Przeto noc będzie dla was bez widzenia
i ciemność dla was bez wieszczby;
zajdzie słońce nad prorokami
i zaćmi się dzień nad nimi.
7 Zawstydzą się wtedy widzący,
wieszczkowie się zarumienią,
i zasłonią wszyscy swe brody*,
bo nie będzie Bożej odpowiedzi.
8 Ja zaś zaprawdę pełen jestem mocy Ducha Pańskiego,
sprawiedliwości i męstwa,
abym ogłaszał Jakubowi jego występki,
grzech jego - Izraelowi.

Nieprawość przywódców ludu

9 Słuchajcież tego, książęta domu Jakuba
i wodzowie domu Izraela!
Wy, którzy brzydzicie się sprawiedliwością
i przekręcacie wszystko, co proste.
10 Wy, którzy krwią budujecie Syjon,
a nieprawością Jeruzalem.
11 Książęta jego sądzą za podarunki,
rozstrzygają kapłani jego za zapłatę*,
prorocy jego wieszczą za pieniądze,
powołują się jednak na Pana, mówiąc:
«Czyż Pan nie jest wśród nas?
Nie spadnie na nas nieszczęście».
12 Przeto z powodu was Syjon
będzie jak pole zorany,
Jeruzalem rumowiskiem się stanie,
a góra świątyni - szczytem zalesionym*.


Kościół katolicki niszczy wiarę zamiast się opierać na biblii to wymyślają jakąś głupią tradycje pogańską i idą za pieniądze a nie z powołania to co ludzi robią to jest bałbochwalstwo


Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!


ja nie strasze nie uważam ludzi złych którzy chodzą do kościoła ale bardziej martwi mnie to że wszystko co jest napisane w biblii uważane jest za mit przez większość ludzi a mimo chodzą do kościoła Watykan i papieże łamią prawo jest to legalna mafia odstawiają Jezusa do tyłu a na pierwszym miejscu Matkę Boską Fatimkę patrzcie co w kościele się znajduje ile obrazów krzyży a czy nie było powiedziane


" Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą."
Czy sam Jezus nie powiedział:6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem*. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.


Tylko jego trzeba uznać panem nikogo innego nie matke boską bo matka boska to jest Bestia Królowa Niebios gady robili złudzenie pokazywali znaki na niebie przez Fatimke która okłamywała ludzi patrzecie co jaki Watykan jest zakłamany


23 I zamienili chwałę* niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.
na temat księży :

13 Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. 14 I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. 15 Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków.
a tu na temat matek boskich:
18 Synowie zbierają drewno, ojcowie rozpalają ogień, a kobiety ugniatają ciasto, by robić pieczywo ofiarne dla "królowej nieba"*, a nadto wylewają ofiary z płynów dla obcych bogów, by Mnie obrażać. 19 Czy Mnie obrażają - wyrocznia Pana - czy raczej siebie samych, na własną hańbę?»

poczytajcie poszukajcie a znajdziecie Książęta to nic innego jak fałszywcy łupią mamonę gdzie pieniądz jest najwiekszym przekleństwem świata Gady to wykorzystują już sam Virlion z Asztarskiego Dowództwa Galaktycznego mówił:
Miejcie również na uwadze to, że na waszym świecie działa wielu fałszywych proroków i przewodników. Oni wysysają waszą energię - energię zwaną przez was pieniędzmi, i wykorzystają ją w złych celach i oddadzą wam bezwartościowe odpady.
Wasz wewnętrzny duch ochroni was przed tym. Musicie się nauczyć czułości na głos wewnętrzny, który może wam powiedzieć, jaka jest prawda oraz jakie jest zamieszanie, chaos i nieprawda. Nauczcie się słuchać głosu prawdy, który znajduje się wewnątrz was, a wyprowadzicie swoje jestestwa na ścieżkę rozwoju.
Oto nasza wiadomość dla naszych drogich przyjaciół. Widzieliśmy wasz wzrost przez wiele lat, wy zaś obserwowaliście na niebie nasze światła. Wiecie, że jesteście tutaj i że na Ziemi i wokól niej istnieje więcej istot, niż wydaje się waszym naukowcom.
Najprawdopodobniej chodziło im o gady które nas kontrolują i nie tylko być może są sprzymierzeńcami Jezusa tego nikt nie wie ale to nie znaczy że jego przesłania trzeba olać bo mi pasuje to co on mówi tylko gadał innym językiem niż kiedyś gadali aniołowie bo wiadomo ludzie byli jeszcze prymitywni.
Ostatnio edytowano 06 paź 2010, 18:24 przez Exiodus, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: solprinc
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak
Hmmm... Czy mógłbyś dodać przypisy ze źródłem tych fragmentów? Wygodniej by się też czytało gdybyś robił albo odstęp albo w inny sposób odróżniał swoją wypowiedź od cytatów, bo w gąszczu tekstu łatwo to znika ;)

Dodatkowo spytam: kim/czym jest Virlion i czym jest Asztarskie Dowództwo Galaktyczne o których wspominasz? Możesz rozwinąć ten temat? (nie koniecznie w tym wątku, może być w nowym/innym temacie)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: solprinc
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: solprinc
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak
jestem Bogiem zazdrosnym,

i o co ma być Bóg zazdrosny o własne podobizny
czy o podobizny maryji
bo według legendy to obraz na jasnej górze został namalowany przez apostołów
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: solprinc
merkaba Mężczyzna
czas ucieka-wiecznosć czeka
 
Imię: krzysztof
Posty: 95
Dołączył(a): 31 paź 2010, 11:46
Droga życia: 33
Zodiak: smok
Jednym jest pewne, że Bóg przedstawia wielkie ego
System wierzeń jest systemem wielu nauk które człowiekowi się przydają ale tylko na wstępie drogi bo na dłuższą metę wiążą się z ograniczeniem tak samo jak wtedy gdy do nich podchodzi się podmiotowo a nie przedmiotowo...

Najcenniejsze co człowiek może podarować Bogu to brak wiary w niego

Oczywiście to jest moje zdanie o którym mogę dyskutować a na pewno nikogo nie będę do niego zmuszał Każdy znajdzie lub nie swoją drogę którą podąży albo na której się zatrzyma

Życie człowieka to indywidualna sprawa Jego świadomości/duszy

Pozdrawiam
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: solprinc
Rudy_Kojot Mężczyzna
وأتمنى لكم الشمس فوق رؤوسنا
 
Imię: Robert
Posty: 5
Dołączył(a): 22 lut 2011, 04:29
Typ: 11
Zodiak: Lew Kojot
Witam

Tak się składa, że kościół Katolicki w przeciwieństwie do kościołów protestanckich jest jedynym, w którym występuje element misterium-christii. Jest to na tyle istotne, że brak tego składnika czyni chrześcijaństwo jedynie przedmiotem intelektualnych rozważań, ekwilibrystyki słownej i ślepego posłuszeństwa opartego na interpretacji Biblii a nie realnym doświadczeniu...

Pozdrawiam
Misterium Christi
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: solprinc
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik
Szatan ( jedna z nazw ) to istota z jednego z wymiarów znajdującego się na bardzo niskim etapie rozwoju.
W żadnym stopniu nie dorównuje on nam. Kościół katolicki naucza żeby się go bać, a to on się boi mnie, nas.
To istoty z jego wymiaru chciałyby być tacy jak my.
Posiada on jakąś tam umiejętność wpywu na osoby, byty o przyblokowanej jazni, nie mogących z przyczyn samoblokowania zdjąć klapek z pola widzenia, tkwiącym w przymknięciu.
Pojęcie wiary jest płytkie, żeby istniała wiara musi istnieć zwątpienie.
Wszelkie religie są zwątpieniem.
Jest tak błachy, że go nie ma, nie istnieje wcale.
Najprościej to ująć można tak: Ja jestem wszyskim on niczym.
Kto ma wiedze nie potrzebuje wiary.
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: solprinc
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15
. Kościół katolicki naucza żeby się go bać,

biblia nigdzie nie mówi żeby bac sie szatana

szatan nie boi się ludzi boi sie tylko Boga i maryji a nas ludzi ma za podskakujące gówno
Szatan jest największym sądystą, nie będąc zaś uwarunkowany czasem ani przestrzenią, działać może jednocześnie w różnych miejscach. Od chwili swego buntu przeciw Bogu nie przestał nigdy ani
chwilę knuć spisków, zbrodni i nikczemności wszelkiego rodzaju.
Szatan zawsze jest w ruchu, zawsze gotowy zastawić pułapki
dusze nieostrożne i nieroztropne, by uczynić z nich swoje ofiar).

Na świecie są nie tysiące ale miliony osób cierpiących fizycznie, moralnie i duchowo z jego winy. Są też osoby w domach dla umysłowo chorych nie z powodu rzeczywistej choroby ale z jego winy, który tak potrafi swoją obecność ukryć, że prowadził do upodlenia lub rozpaczy.
Swą nienawistną tyranią objął cały świat a świat w swej głupocie nie wierzy w jego istnienie
szatan jest aniołem mu jestesmy ograniczeni
Jego wielkim i szalonym pragnieniem jest współzawodniczyć z Bogiem i tak jak Bóg, chce posiadać królestwo!

http://www.youtube.com/watch?v=A2-gO7xL ... re=related

i ty twierdzisz ze chce być człowiekiem lub że chce byc tacy jak my

to tak jakbyś ty chciał zostać muchą
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: solprinc
merkaba Mężczyzna
czas ucieka-wiecznosć czeka
 
Imię: krzysztof
Posty: 95
Dołączył(a): 31 paź 2010, 11:46
Droga życia: 33
Zodiak: smok
"Kościół katolicki naucza żeby się go bać". Przyznaje zle to ujołem.
Kościół naucza, że jest coś takiego jak szatan.
Ja też nie jestem uwarunkowany ani czasem, ani przestrzenią. Także istnieje równolegle w różnych wymiarach.
Nawet jeśli dla Ciebie on istnieje i jest uosobieniem zła to i tak klęka przedemną, gdyż to ja jestem Bogiem i nie mam przed sobą żadnych odrębnych bogów.
Dla Ciebie może istnieć, dla mnie nie.
Istota która ma drugą za gow... sama nim jest.
Ja wiem kim jestem i nie interesuje mnie za kogo ktoś mnie ma.
W swej istocie jestem doskonały, jestem całością doskonałości jak i jego częścią w formie ciała przebudzonego człowieka.
Każdy z nas jest doskonały wystarczy to tylko dostrzec.
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: solprinc
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15
Każda myśląca istota we Wszechświecie/ Wszechświatach JEST DZIECKIEM SZATANA. W "Boga" (w pojmowaniu chrześcijańsko-islamskim) wierza jedynie przedmioty martwe. Odpowiedź kryje się już w pierwszych wersach Biblii, traktujących po skosztowaniu przez Adama i Ewę owocu Z DRZEWA POZNANIA WSZELKIEGO.

I stał się człowiek umiłowanym przez Szatana od momentu, "gdy spostrzegł po raz pierwszy że jest nagi".


A Chrystus?! Chrystus to zbrodniarz, który przetrącił ludzką naturę. WMÓWIŁ GĘSI, ŻE JEST ORŁEM. Zachwiał równowagą Wszechświata i wytrącił człowieka z harmonii z nim.
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: solprinc
AQUARIUS
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 paź 2011, 01:28
Zodiak: AQUARIUS
Cyborg napisał(a):W żadnym stopniu nie dorównuje on nam. Kościół katolicki naucza żeby się go bać, a to on się boi mnie, nas.


Twój własny post:

Cyborg napisał(a):Jest tak błachy, że go nie ma, nie istnieje wcale.
Najprościej to ująć można tak: Ja jestem wszyskim on niczym.
Kto ma wiedze nie potrzebuje wiary.


Cyborg napisał(a):Szatan ( jedna z nazw ) to istota z jednego z wymiarów znajdującego się na bardzo niskim etapie rozwoju.


Jak widać, Kościół Katolicki chyba naucza by ignorować poprzez miniaturyzację, zbagatelizowanie. A strach może mieć co najmniej dwa różne znaczenia, i nie musi być ani pozytywny, ani negatywny.

* * *

merkaba napisał(a):. Kościół katolicki naucza żeby się go bać,

biblia nigdzie nie mówi żeby bac sie szatana

szatan nie boi się ludzi boi sie tylko Boga i maryji a nas ludzi ma za podskakujące gówno


merkaba napisał(a):i ty twierdzisz ze chce być człowiekiem lub że chce byc tacy jak my

to tak jakbyś ty chciał zostać muchą


Biblia mówi co mówi, i co jest napisane jest napisane. Może pora przeczytać Biblię w końcu?

Wg Lucyferianizmu:
Większość ludzkości jest z grupy Yahveh, i część ludzkości jest z grupy Quetzalcoatl.

Lucyfer jest grupą istot / istotą z Wenus, Porannej Gwiazdy. Lucyfer i istoty jego grupy jest rodzajem społecznej pamięci - on ma tutaj ludzi, swoje "inkarnacje". Jego częścią są jego "anioły" i jego ludzkie istoty (Lucyferiańskie Domy/Rody) na Ziemii. O wiele bystrzejszy i inteligetniejszy niż większości mogłoby się zdawać, jako Istota wysokiego poziomu, Lucyfer ma za zadanie rzucić grupie Yahveh wyzwanie siejąc tzw. zło i negatywność.

Robi to po to, by doprowadzić do Katalizatora ludzkości - by ludzie albo bardziej służyli sobie, albo bardziej służyli innym. Yahveh po tym jak Lucyfer uwiódł pierwszych ludzi nieświadomych niczego w stanie stagnacji i braku rozwoju (czyżby jedyny z takich przypadków we wszechświecie?) z jego grupy się wkurzył i zamknął Lucyfera na poziomie astralnym (emocjonalnym).

Na poziomie karmicznym / wszechświata, Lucyferianie zostali rodzinami rządzącymi na Ziemii bo Yahveh zamknął Lucyfera na tej planecie. Lucyfer mógłby się uwolnić, ale złamałby jego umowę by pomóc ludziom się rozwijać poprzez negatywność i wyzwania. Lucyferianie się zatem "mszczą" poprzez zamykanie ludzi w najróżniejszych systemach tak jak Yahveh zamknął Lucyfera na planie astralnym.

A "upadek" Lucyfera to tylko przetłumaczenie jego "zejścia", "przybycia" na Ziemię. Quetzalcoatl ostatnio tutaj też powrócił, część dusz jest "podpięta" do niego.

Lucyfer jest tutaj od czasów przed początkiem i upadkiem Atlantydy - bardzo długo. Musi spełnić pewne warunki by się uwolnić.

"Zbiorowiska" takie jak Konfederacja i Krzyżowcy Orionu to jeszcza inna rzecz. Większość ludzi u władzy nie wie lub nie rozumie Lucyferiańskiego celu - Katalizatora ludzkości, katalizatora - przyspieszonego rozwoju w stronę służenia Sobie lub służenia Innym.
Tylko ludzie służący sobie przynajmniej w 95% i ludzie służący innym przynajmniej w 51% przejdą do następnego wymiaru/gęstości, tzw. "nieba". Ci pomiędzy zostaną przeniesieni na inne planety by tam powtórzyć lekcję 3 gęstości/wymiaru planety.

* * *

Wracając do tematu.

Jest pełno oszukańczych duchów i zamieszania w KK. Kościół Katolicki jest napiętnowany w Biblii jako Wielka Nierządnica, wraz z miastami takimi jak Rzym jak i Waszyngton.

Zatem.
W co KK wierzy tak naprawdę? Może w Boga? A może w Lucyfera? Och, naprawdę nie da się tego powiedzieć! Może w obu, może w żadnego? A może w materializm i egoizm, obrazy i rzeźby, złoto i drewno?
Avatar użytkownikasolprinc
the corrupt one
 
Posty: 35
Dołączył(a): 01 maja 2012, 06:40

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron