Mentalne poszukiwania świata Wschodu i Zachodu.

Re: Polaryzacja

Post 05 mar 2011, 00:18

a jaka jest zawartość cukru w cukrze? ;)
Avatar użytkownikairina Kobieta
wolna wola
 
Imię: Irin
Posty: 140
Dołączył(a): 01 lis 2010, 16:01

Re: Polaryzacja

Post 05 mar 2011, 01:09

Specjalnie dla Enila, który zamiast stworzyć jeden zgrabny temat o nazwie Hierachia-Polaryzacja-Manipulacja, narąbał trzy tematy i chciałby grzebać w tym jak w mrowisku:

Sherargetu napisał(a):Cały koncept w osiąganiu nieskończonej i co ważne – roztropnej wolności, jest próbą przekroczenia polaryzacji światła i cienia, których odwieczną genezą jest wzajemne ścieranie się.


Innymi słowy jest to iluzoryczny dualizm, który działa na podobnej zasadzie co iluzoryczny dualizm inkarnowania się jako płeć żeńska oraz płeć męska - całość jest kwestią odpowiedniej perspektywy.
Sherargetu
 

Re: Polaryzacja

Post 05 mar 2011, 10:57

Sherargetu napisał(a):Specjalnie dla Enila

Doceniam :D

Wydaje mi się, że problem dotyczy terminologii. Przede wszystkim: nie utożsamiam polaryzacji z oceną. Ponadto polaryzacja, tak jak ją rozumiem, nie może być skrajnościami.

Polaryzacja jest różnicą - albo sposobem na uświadomieniem sobie różnicy

Tak pojęta, polaryzacja jest zaledwie sposobem postrzegania. Brak rozróżnienia pomiędzy - dowolnymi - biegunami oznacza brak świadomości różnicy pomiędzy nimi. Brak polaryzacji charakteryzuje pewien stan świadomości, podobnie jak polaryzacja - inny. Z tego względu brak polaryzacji może mieć (ale nie musi) dużo wspólnego z NIEŚWIADOMOŚCIĄ.

To, że w ogóle zajmujecie się tematem polaryzacji, znaczy, że jesteśmy świadomi tego, co ze sobą niesie. Może nie w pełni, być może nie zdajemy sobie sprawy ze wszystkich implikacji, ale jednak. Gdybyście nie kierowali się polaryzacją (a każda z osób wypowiadających się na tym forum, także w tym wątku, opowiada się za jakimś biegunem), ta rozmowa nie miała by miejsca.

Rozróżnienie - polaryzacja - świadomość różnic - występuje na KAŻDYM poziomie, na którym istnieje możliwość jakiegokolwiek rozróżnienia. Każda, nawet najdrobniejsza różnica, świadczy o tym, że istnieje - w jakimś sensie - coś, co nie jest dokładnie tym drugim.

Brak rozróżnienia może istnieć tylko w wymiarze zerowym (i to również tylko w pewnym sensie). Jeśli ktoś jest bardziej zainteresowany tematem, proponuję zapoznać się z podstawami świętej geometrii. :)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 826
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Polaryzacja

Post 05 mar 2011, 11:03

Wszystko już jest, i dalej będzie, to bez znaczenia pod jaką nazwą, chodzi tylko o to by zrozumieć, że jest się wolnym, co determinuje tą rzeczywistość, a nie czuć się od niej zależnym.życzę wszystkim spokojnej soboty

http://www.youtube.com/watch?v=nA-uiTkJJko
Don Juan Matus Mężczyzna
 
Posty: 239
Dołączył(a): 10 maja 2009, 11:03
Lokalizacja: Białystok

Powrót do działu „Filozofie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości