Psychologia, działanie mózgu.

Re: Duży problem

Post 28 lis 2010, 19:08

Mr. Ufo napisał(a):Jedyny sposób aby różne tego typu metody zdobyły jakąkolwiek popularność czy uznanie jest ich skuteczność

Drogi Mr. Ufo gdyby były skuteczne nie byłoby ich tyle i ludzie od dawna nie mieliby problemów.

Psychologia i psychiatria, różne regułki i metody to dojna krowa, to się dobrze sprzedaje, bo ludzie nie potrafią zaglądać do wnętrza i są zaprogramowani na poszukiwanie na zewnątrz. To jedyna przyczyna ich istnienia w tak licznych formach. Zapotrzebowanie na tego typu treści i metody rośnie, bo żadne z istniejących nie są wystarczające by zaspokoić potrzebę samopoznania w człowieku, które może zajść tylko drogą wewnętrznej refleksji i rozmową z tym co nazywamy "Wyższe Ja".

:)

Mr. Ufo napisał(a):Jak sądzisz luth na ile pomogłabyś Żulkowi takim tekstem. Na ile przebudziłby go on? Pewnie jedyna jego reakcja byłaby w stylu: Ja pie***, czym ty się dziewcze narąbałaś, że masz taką niezłą fazę...

Osobiście mam o wiele wyższe mniemanie o 2Jacksie i widzę ogromną różnicę między nim, jego sytuacją a żulkiem i sytuacją żulka pod sklepem.

Pozdrawiam
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Duży problem

Post 28 lis 2010, 19:36

luth napisał(a):Psychologia i psychiatria, różne regułki i metody to dojna krowa, to się dobrze sprzedaje, bo ludzie nie potrafią zaglądać do wnętrza i są zaprogramowani na poszukiwanie na zewnątrz.


Szanuję Twoje zdanie i nie czuję potrzeby próbować wpływać na jego zmianę u Ciebie wykazując pewne braki logiki w takim postrzeganiu rzeczywistości, pozwól jednak, że ja pozostanę przy swoim ;)

luth napisał(a):Osobiście mam o wiele wyższe mniemanie o 2Jacksie i widzę ogromną różnicę między nim, jego sytuacją a żulkiem i sytuacją żulka pod sklepem.


Mam nadzieję, że wystarczająco jasno wyraziłem się pisząc, że też widzę ogromną różnicę pomiędzy tymi sytuacjami i nie użyłem tego przykładu dla porównania 2Jacks'a z żulkiem, tylko dla pokazania, że nie istnieje jedna metoda najlepsza dla wszystkich na każdym etapie.

Pozdrawiam Cię cieplutko luth, bo to dzięki Twoim postom jestem na tym forum :)
Na niektóre pytania odpowiedź przychodzi jedynie w ciszy...
Avatar użytkownikaMr.UFo Mężczyzna
ArtOfLiving
 
Imię: Krystian
Posty: 46
Dołączył(a): 18 lis 2010, 01:47
Lokalizacja: Poznań
Droga życia: 3
Typ: 9w1
Zodiak: Koziorożec

Re: Duży problem

Post 28 lis 2010, 19:53

Jest mi niezmiernie miło Mr.Ufo.. :)

Oczywiście, masz rację, że nie istnieje jedna metoda, ja jednak uważam, że 2Jacks nie potrzebuje niczego innego jak zajrzenia głęboko w siebie i poszukania esencji bytu w sobie i we wszystkim co istnieje :). To go porządnie "zassa" do środka, z obrzeży swoich tożsamości po których kołuje szukając i nie mogąc znaleźć tego co go naprawdę trapi :).... No jakkolwiek równiez i to tak naprawdę wie tylko 2Jacks w swoim głębszym wnętrzu :)

Również pozdrawiam cieplutko mr.Ufo :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron