Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 24 lis 2010, 18:30

Z tematem nie zapoznałem się dokładnie i korci mnie, żeby dorzucić swoje trzy grosze, więc odpowiem, jak odpowiem:

Według mnie dusza jest nieśmiertelna. Gdyby była śmiertelna, to choćby w LD można by się zabić i pożegnać z duszą raz na zawsze. Nie musi być LD, bo przecież każdy sen to wyjście z ciała. No i nie musimy spać, bo wystarczy OoBE. A z resztą to i tak prawie to samo...
Dobra, wracając do tematu. Opieranie się jedynie na biblii może nie wystarczyć, przecież jest tyle ksiąg o filozofii traktujących, że śmiało można i do nich zajrzeć. Biblia i pozostałe księgi są napisane przez człowieka (bo same by się nie napisały) a każdy człowiek ma trochę racji i trochę się myli. Warto to wszystko porównać i wtedy wyciągać wnioski.
Ψ
Avatar użytkownikaScyer Mężczyzna
 
Imię: Mateusz
Posty: 17
Dołączył(a): 23 lis 2010, 17:37
Droga życia: 34

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 24 lis 2010, 19:41

Scyer napisał:
Gdyby była śmiertelna, to choćby w LD można by się zabić i pożegnać z duszą

Przypomniałeś mi film Matrix.Jeśli zginąłeś w Matriksie w walce z agentem to umierasz naprawdę,bo dusza nie moze istnieć bez ciała albo odwrotnie.No ale to oczywiste.

Ja od pewnego czasu umniejszam wagę snów,ponieważ uwazam ,że to co na jawie zdarzyło sie i nie ma ze sobą logicznego związku,w snach łączy się i otrzymuje logiczną,przyczynowo-skutkową fabułę.Coś jakby fotomontarz:)Dusza w nocy "pracuje",aby nadać przeżyciom sennym spójność, której na jawie nie było,i tyle.
Ponadto dziwie się takim stwierdzeniom ,jak na ulotkach pewnych leków,że skutkiem ubocznym mogą być sny o wyjątkowej treści.Kto moze ocenić nasz sen,jak nie my sami?Czy był dobry czy zły,niemoralny?Nie decydujemy przecież o tresci snów.Nie wiemy co przysni się tej nocy.I nie będziemy się z tego spowiadać.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 25 lis 2010, 11:39

falko napisał(a):Ponadto dziwie się takim stwierdzeniom ,jak na ulotkach pewnych leków,że skutkiem ubocznym mogą być sny o wyjątkowej treści.Kto moze ocenić nasz sen,jak nie my sami?

Domyślam się że ten kto testuje leki zanim je wypuści na rynek. Leki są testowane najpierw na zwierzętach, a potem na ludziach. Jeśli podaje się lek np. grupie liczącej 1000 osób, z tego ileśtam osób zgłasza, że po zażyciu miało koszmar senny, to te osoby osobiście stwierdzają że miały koszmar senny, a nikt za nich tego nie robi. Ktoś tylko informuje że po zażyciu leku mogą występować koszmary senne :)
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 26 lis 2010, 21:17

Widzę że mój temat mimo że zostałem atakowany jest bardzo ciekawy cieszy mnie to i nie cieszy :? .Chciałbym was poinformować bracia i siostry że nie ma coś takiego jak życie po śmierci i nie ma reinkarnacji.Dlaczego tak mówię??Dlatego że poganie w to wierzyli zbadajcie to.Poganie przez Bożków byli odstraszani że jeśli nie będą im składać ofiary.Po śmierci nie istniejecie nie ma was.Wpadacie w sen który trwa chwilę a potem dzień sądu czy wam się podoba czy nie tak właśnie jest.Bezbożni nie mówię o was zostaną po raz drugi uśmierceni przez Boga Ojca Wszechmogącego a ludzie sprawiedliwi zostaną zbawieni czyli??Życie wieczne.Jak nie chcecie to droga wolna w końcu nie ja będę sądzić tylko sprawiedliwy.

(11) Powiedz im tak: Na życie moje! � wyrocznia Pana Boga, nie znajduję żadnego upodobania w śmierci bezbożnika, lecz pragnę, żeby bezbożnik nawrócił się i żył. Zejdźcie, zejdźcie już ze swojej złej drogi! Dlaczego macie umierać, o wy wszyscy z Domu Izraela?
Widzicie że Bóg cały czas nie przed wiecznymi mękami ostrzega ale przed śmiercią.Lecz ludzie wolą wymyślać własną filozofię o nie śmiertelnej duszy.Słowo "duch" (hebr. ruah, neszmah, gr. pneuma) znaczy "oddech".(2) Ten oddech życia ("duch") powraca do Stwórcy, "który go dał" (Koh.12:7; Łk.23:46; Dz.7:59).Pismo Święte naucza, że człowiek składa się z ciała, psychiki i ducha (1Tes.5:23; Rdz.2:7).Ciało obraca się w proch zaś "dusza" (hebr. nefesz, gr. psyche), to po prostu osoba (psychika),na którą składa się: umysł, uczucia i wola: "Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia [ruah].
(32) Ja przecież nie znajduję żadnego upodobania w śmierci tego, który ma umrzeć. Taki jest wyrok Boga i Pana. Nawróćcie się więc, abyście mogli pozostać przy życiu.

Tak na prawdę Pan Bóg jest bardziej miłosierny i dobry niż my.Wszystkie te plagi wcześniejsze Pan Bóg JAHWE nie miał wyboru musiał zmienić bieg wydarzeń i przy okazji nawrócić wielu ludzi od grzechu.Dlaczego??Dlatego że byliśmy bezbożni.Wielu ludzi grzeszyli,składali ofiary bożkom z dzieci własnych i tak na całym świecie było.Dlatego zalał potopem cały świat za czasów Noego.
(7) Niechaj bezbożny zejdzie ze swej drogi, a przestępca niech odejdzie od swoich złych myśli. Niech wróci do Pana, który się lituje, i do Boga, który w nieskończoność przebacza. (8) Bo wasze myśli nie są myślami moimi a wasze drogi nie są moimi, mówi Pan.
Bardziej Pan Bóg woli przebaczać.
(4) Wynijdzie duch jego, i nawróci się do ziemi swojej; w onże dzień zginą wszystkie myśli jego.
Po śmierci wasze myśli nie istnieją można to porównać do kasowania waszych pamięci ale Bóg oczywiście nie zapomina o zmarłych. :)
(17) Umarli nie będą chwalili Pana, ani kto z tych, co zstępują do miejsca milczenia.
(6) Albowiem w śmierci niemasz pamiątki o tobie, a w grobie któż cie wyznawać będzie?
Najlepsze jest to że katolicy się modlą do osoby zmarłej której tak na prawdę nie ma.Nie istnieje.Tak robili poganie za czasów starożytnych.
(18) Albowiem nie grób wysławia cię, ani śmierć chwali cię, ani ci, którzy w dół wstępują, oczekują prawdy twojej.
(27) A jako postanowiono ludziom raz umrzeć, a potem będzie sąd:
Widzicie będzie sąd.Można tak powiedzieć że dla zmarłych to trwa chwilę obudzą się ze śmierci i wstaną przed sądem.Dla nas w rzeczywistości nie żyją bo nie ma sądu.Sąd będzie w przyszłość.Jak jest napisane będzie sądzić żywych i umarłych.
Bóg nie jest Bogiem umarłych, ale żywych.
Z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz" (Rdz.2:17)
Widzicie czy to nie dziwne że Bóg nie ostrzegał przed piekłem(wiecznym mękami) czy niebem po śmierci ani nie wspomniał o reinkarnacji Adama i Ewy??Nie!Bóg ostrzegał tylko przed śmiercią.
"I wyginęło wszelkie ciało poruszające się na ziemi: ptactwo, bydło i dzikie zwierzęta, i wszelkie płazy, pełzające po ziemi, i wszyscy ludzie. Wszystko, co miało w nozdrzach tchnienie życia [neszmah]" (Rdz.7:21-22).
Widzicie że kiedy wyginęli ludzie nie było powiedziane że dusza po śmierci idzie do piekła ale dusza(dech życia) wraca do Boga.A czy dobry czy zły bez różnicy.
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt: los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam...Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało z prochu i wszystko do prochu znów wraca." (Koh.3:19-20).
Tak jak człowiek nie istniał przed aktem stworzenia, tak przestaje istnieć po śmierci, dopóki Bóg go nie wskrzesi. Jezus powiedział:"To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym" (J.6:40).
"Człowiek nie jest nieśmiertelny z natury; może otrzymać nieśmiertelność przez zmartwychwstanie, jeśli je przyjmie od Boga na Jego warunkach.
Sama Biblia potwierdza że człowiek nie jest nie śmiertelny tylko sam Pan Bóg i jego syn Jezus Chrystus.Czy jest coś wspomniane o reinkarnacji??Nie!A kto wymyślił opowiadanie o nie śmiertelnej duszy??Ojciec kłamstwa czyli diabeł,gadzina,smok,wąż,jaszczur.
(4) Na to rzekł wąż do niewiasty: Na pewno nie pomrzecie.
Bóg mówił pomrzecie a gadzina mówiła odwrotnie.Piekło i niebo po śmierci kogo jest wymysłem??Lucyfera i jego pachołków.To samo reinkarnacja tak zwiódł Bodde,Kryszne,Mahometa.
"Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni. Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność" (1Kor.15:51-52).
Pan Jezus powiedział: "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie cię raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle"(7) (Mt.10:28).
Widzicie że zniszczone a nie wieczne męki.Dlaczego jest powiedziane płacz i zgrzytanie zębów??A jak byście się zachowali przed sądem gdzie bezbożni są świadom że zostaną zniszczeni na wieki w Ognistej Gehennie??Byście błagali o litość żeby Pan się zlitował.Na wieki wieków znaczy na zawsze bez powrotna śmierć dlatego jest napisane druga śmierć.
Pismo Święte nie naucza, że zmarli są w niebie lub piekle, lecz, że śpią w grobach, z których zbudzi ich powrót Chrystusa:"Tak człowiek, gdy się położy, nie wstanie; dopóki niebo nie przeminie, nie ocuci się i nie obudzi się ze swojego snu" (Hi.14:12).
W grobach usłyszą głos Zbawiciela:Nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego; i wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd" (J.5:28-29).
Pan Jezus powiedział:"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto weń wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne" (J.3:16).
Widzicie że Jezus jedyne co od was wymaga żebyście mu uwierzyli i tylko jego uznawali za Pana nie bez powodu to mówił.Dobrze wiedział że przed sądem będą wielu zwodzicieli uznawających się za proroka i za Boga Uwierzyć mu to znaczy uwierzyć jego naukom że tylko on mówi prawdę.Że Biblia jest prawdziwa i że to ona jest zbawieniem dla człowieka.Wiadomo że każdy trwa w grzechu i nie ma sprawiedliwego jak Pan Bóg dlatego jedynie co od nas wymaga żebyśmy się starali,wypełniać dobre uczynki,uwierzyli że Jezus został ukrzyżowany i zmartwychwstał.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 26 lis 2010, 21:27

Biblia i pozostałe księgi są napisane przez człowieka (bo same by się nie napisały) a każdy człowiek ma trochę racji i trochę się myli.

Biblia została napisana przez apostołów i proroków natchnieni duchem świętym.Czyli Bóg ich prowadził co mają napisać.Zbadaj historię świata że jak powstała Ewangelia to ci ludzie co się stali chrześcijanami byli cały czas prześladowani.Wydawani na wyrok śmierci czy też na Arene na pożarcie lwom.Zauważcie że gadziny bardziej atakowali ludzi chrześcijan niż takich buddystów itp.Oni właśnie nie chcieli żeby ludzie się nawracali do prawdziwej religii.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 26 lis 2010, 22:00

Ciekawa interpretacja biblii, ktokolwiek, albo cokolwiek by jej nie napisało. A może właśnie biblia jest po to, by każdy sam ją zinterpretował?

Widzę że mój temat mimo że zostałem atakowany jest bardzo ciekawy cieszy mnie to i nie cieszy


A co, myślałeś, że przeczytamy i chórem krzykniemy "Exiodus ma rację! Nawróćmy się!" ? :P

tak zwiódł Bodde,Kryszne,Mahometa.


I Ciebie. A przy okazji, powiedz to buddyście, islamiście albo wyznawcy innej religii. Nie sądzisz, że to trochę samolubne uważać, że wszystkie inne wyznania, po za Twoim własnym, są nieprawdziwe i "dziełem Lucyfera"?

Dlatego że poganie w to wierzyli


I dlatego uważasz, że to nieprawda? Mało przekonujący argument.

Po śmierci nie istniejecie nie ma was


To się zdziwisz po śmierci :P Przy okazji, polecam książkę "Życie po życiu" R. A. Moody'ego.

Słowo "duch" (hebr. ruah, neszmah, gr. pneuma) znaczy "oddech".(2) Ten oddech życia ("duch") powraca do Stwórcy, "który go dał" (Koh.12:7; Łk.23:46; Dz.7:59).


I to też każdy może zinterpretować inaczej. Np, po śmierci wracamy do swojej astralnej rzeczywistości, z której przybyliśmy. Coś jak wieczne OoBE ;)

Czy jest coś wspomniane o reinkarnacji??Nie!


Sam już sobie odpowiedziałeś ;) Bo kto powiedział, że życie po życiu to reinkarnacja?

Po za tym, za bardzo zasłaniasz się biblią. To takie... fanatyczne.
Ψ
Avatar użytkownikaScyer Mężczyzna
 
Imię: Mateusz
Posty: 17
Dołączył(a): 23 lis 2010, 17:37
Droga życia: 34

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 26 lis 2010, 22:13

To się zdziwisz po śmierci :P Przy okazji, polecam książkę "Życie po życiu" R. A. Moody'ego.

Nie dziękuje :).
Po za tym, za bardzo zasłaniasz się biblią. To takie... fanatyczne.

Łał 8) a czy to zle??
I to też każdy może zinterpretować inaczej. Np, po śmierci wracamy do swojej astralnej rzeczywistości, z której przybyliśmy. Coś jak wieczne OoBE

Raczej zwodzenie demoniczne :lol: :twisted: .
Pisze to do was bo wasze praktyki typu OBEE są okultystyczne.Medytacja jest niebezpieczna jak nie masz odpowiedniego przewodnika duchowego.Szczególnie że istoty duchowe zło wrogo nastawione mogą was zwieść i jest to łatwy dostęp do waszego ciała kiedy wasze trzecie oko jest oczyszczone.Mamy trudne czasy a upadłe anioły są świadom że mają mało czasu.Wasze praktyki nic wam nie pomogą.Niech Bóg was prowadzi.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 26 lis 2010, 22:35

co do Biblii ... juz kiedys zauwazylem ze znajduje sie w niej wiele niescislosci tak jak wiele niescislosci znajduje sie w czlowieku :wink:
od Boga ( jezeli istnieje ... 8) ) powinno sie wymagac wiecej... a nawet napisalbym ze powinno sie wymagac doskonalosci ... :wink:


warto poczytac ta stronke http://strona0biblii.republika.pl/

dla wiekszego rozjasnienia lub zaciemnienia xd jak kto woli :wink:


przy czym :wink:

'' Jeżeli jesteś katolikiem lub chrześcijaninem i chcesz nim pozostać, radzę Ci nie czytać niczego więcej, co znajduje się na tej stronie internetowej, chyba że jesteś pewien, iż masz tak silną wiarę, że nic nie jest w stanie jej zachwiać. A jeśli jesteś tzw. osobą niewierzącą tzn. niewierzącą w Słowo Biblii, myślę, że po przeczytaniu tego co napisałem, utwierdzisz się jeszcze bardziej w swoich przekonaniach. ''
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 26 lis 2010, 22:48

Exiodus napisał(a):Biblia została napisana przez apostołów i proroków natchnieni duchem świętym.Czyli Bóg ich prowadził co mają napisać..

Została napisana przez prawdziwych jak również fałszywych proroków (1Krl 22.22-23) cytuję tym ktorym się nie chce szukać w Biblii. Może ci Exiodus więcej takich kawałków podrzucić?
" Gdy zaś jeden rzekł tak, a drugi mówił inaczej, wystąpił jeden duch i stanąwszy przed Panem, powiedział "Ja go zwiodę" .Wtedy Pan rzekł do niego: Jak? On zaś odrzekł Wyjdę i stanę się duchem kłamstwa w ustach wszystkich jego proroków. Wówczas Pan rzekł: Możesz zwieść, to ci się uda. Idź i tak czyń. Dał więc Pan teraz ducha kłamstwa w usta tych wszystkich proroków"
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 26 lis 2010, 22:52

Exodius według mnie to ty atakujesz. Ja nie widzę żeby w biblii było napisane coś w stylu "nie będziesz miał snów świadomych przede mną"^^. To samo z prześladowaniami piszesz że chrześcijanie byli prześladowani i zabijani. Czemu nie napiszesz jak to później chrześcijanie zabijali i okaleczali innowierców? Dla mnie chrześcijaństwo stało się teraz religią któa bogaci się na zwykłych ludziach a nasi wielcy księża od samego początku są uczeni że wszystko im się należy i są ponad prawem.
poprostuja Mężczyzna
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 lis 2010, 15:28

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 27 lis 2010, 01:01

Zastanawiam się nad pewną rzeczą, jeśli inkarnujemy, a w każdym kolejnym wcieleniu nie pamiętamy nic z doświadczeń poprzedniego życia, czy też życia po śmierci, tzn że na dobrą sprawe nigdy nie przekonamy się na 'własnej skórze' jak jest po drugiej stronie ? Bo nawet jeśli, to nigdy nie bedziemy tego pamiętać..
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 27 lis 2010, 01:13

Łał 8) a czy to zle??


Nie, tego nie powiedziałem :) Chcę przez to powiedzieć, że lepiej spojrzeć na coś racjonalnie i zebrać racjonalne dowody, niż fanatycznie bronić się tylko w jeden sposób.

Pisze to do was bo wasze praktyki typu OBEE są okultystyczne.Medytacja jest niebezpieczna jak nie masz odpowiedniego przewodnika duchowego.Szczególnie że istoty duchowe zło wrogo nastawione mogą was zwieść i jest to łatwy dostęp do waszego ciała kiedy wasze trzecie oko jest oczyszczone.Mamy trudne czasy a upadłe anioły są świadom że mają mało czasu.Wasze praktyki nic wam nie pomogą.


Cokolwiek powiesz, kolego 8)

A właśnie, modlitwa to też medytacja, a jakoś nie spotkałem się z przypadkiem, by do modlitwy potrzebny był duchowy opiekun.
Ψ
Avatar użytkownikaScyer Mężczyzna
 
Imię: Mateusz
Posty: 17
Dołączył(a): 23 lis 2010, 17:37
Droga życia: 34

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 27 lis 2010, 02:12

Joe Black napisał(a):Zastanawiam się nad pewną rzeczą, jeśli inkarnujemy, a w każdym kolejnym wcieleniu nie pamiętamy nic z doświadczeń poprzedniego życia, czy też życia po śmierci, tzn że na dobrą sprawe nigdy nie przekonamy się na 'własnej skórze' jak jest po drugiej stronie ? Bo nawet jeśli, to nigdy nie bedziemy tego pamiętać..

Umiesz chodzić na dwóch nogach ale przecież nie pamiętasz tego jak się uczyłeś? Przeszkadza Ci to w czymś? Jeśli rozwiniesz się duchowo tak, że będziesz mógł, nie umierając doświadczać wymiarów po drugiej stronie, to będzie dla ciebie ważna pamięć o poprzednich wcieleniach? Zaręczam Ci że będziesz wiedział jak jest po drugiej stronie. To po pierwsze, po drugie z tego co wiem, to osoby które są na wysokim stopniu rozwoju duchowego często mają wiedzę o swoich poprzednich wcieleniach, nie wiem czy wszystkie. Ale nie jest to konieczne. Myślę że również nie przywiązują do tego wagi. Uczysz się żeby być magistrem, ale jak już nim jesteś, mało istotne jest dla ciebie co robiłeś w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Istotne jest to co zostało ci w głowie z wcześniejszych lat nauki, ale nie pamięć poszczególnych lekcji ze szkoły.
Poza tym, jesteś po tej stronie i też nie powiesz że znasz cały świat. Żeby nie telewizja, to byś ogółnie mało znał co na tym świecie. Dlatego też poznając świat po drugiej stronie nie poznasz całego. Czym będziesz bardziej rozwinięty to będziesz poznawał wyższe wymiary i będzie Ci się wydawać że jesteś na najwyższym. Tak jak teraz. Teraz dla ciebie jest dostępny świat fizyczny i możesz uważać że on jest najwyższy. Potem jak poznasz świat astralny, możesz sobie nie zdawać sprawy, że jest jeszcze wyższy świat. Sam astralny ma wiele poziomów które mogą być dla Ciebie niedostępne. Będąc w świecie astralnym po śmierci, twoje życie może się mało różnić od tego tu na ziemi. Dlatego świadomość duchową musimy sobie wyrabiać tutaj. Dam Ci przykład. Jeśli ktoś żyjąc tu na ziemi, nigdy nie chodził do szkoły i jest analfabetą, to go nie przyjmą na wyższą uczelnię bo nie będzie w stanie nic zrozumieć. Ten kto umrze nieświadomie, po drugiej stronie będzie pędził żywot taki jak tu na ziemi bo będzie miał duchowe zmysły niewykształcone na tyle żeby odbierać wyższe subtelniejsze światy.
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 27 lis 2010, 09:12

'' Jeżeli jesteś katolikiem lub chrześcijaninem i chcesz nim pozostać, radzę Ci nie czytać niczego więcej, co znajduje się na tej stronie internetowej, chyba że jesteś pewien, iż masz tak silną wiarę, że nic nie jest w stanie jej zachwiać. A jeśli jesteś tzw. osobą niewierzącą tzn. niewierzącą w Słowo Biblii, myślę, że po przeczytaniu tego co napisałem, utwierdzisz się jeszcze bardziej w swoich przekonaniach. ''

Nie jestem katolikiem bo to religia babilonu :).Jestem człowiekiem wierzącym która tylko Biblia dla mnie jest prawdą nic więcej.Biblia jest niestety zle tłumaczona w nie których wersetach.Po drugie nie wiadomo co było pierwsze to jest wymysł naukowców,teoria.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 27 lis 2010, 13:54

Exiodus napisał(a):
'' Jeżeli jesteś katolikiem lub chrześcijaninem i chcesz nim pozostać, radzę Ci nie czytać niczego więcej, co znajduje się na tej stronie internetowej, chyba że jesteś pewien, iż masz tak silną wiarę, że nic nie jest w stanie jej zachwiać. A jeśli jesteś tzw. osobą niewierzącą tzn. niewierzącą w Słowo Biblii, myślę, że po przeczytaniu tego co napisałem, utwierdzisz się jeszcze bardziej w swoich przekonaniach. ''

Nie jestem katolikiem bo to religia babilonu :).Jestem człowiekiem wierzącym która tylko Biblia dla mnie jest prawdą nic więcej.Biblia jest niestety zle tłumaczona w nie których wersetach.Po drugie nie wiadomo co było pierwsze to jest wymysł naukowców,teoria.


A można wiedzieć jakie to wyznanie, gdyby tak ktoś chciał studiować Biblię jak Ty? Chyba nie wykluczasz że uda ci się kogoś nawrócić? A co ze Świadkami Jechowy, oni też wierzą w Biblię? A Ty mówisz że źle, a mogłbyś napisać na czym polegają różnice? Tylko własnymi słowami bo my nie potrafimy tak interpretować Biblii jak Ty. A dlaczego nie odnosisz się do mojego posta w którym dałam cytat że prorocy kłamali, i to na polecenie samego Jahwe?

Exiodus napisał:
"Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.

No to co kłamałeś że jest śmierć? z tego cytatu wychodzi że jest życie wieczne. No bo umarli zostaną wzbudzeni? Znaczy rozumiem dusza nie umiera? A co z tymi ktorzy już są przemienieni wcześniej, zanim umrą? Tak jak ty? Oni też będą jechać na jednym wózku z innymi? czy będziesz jakoś za swoją wiarę w Biblię i Jechowę wyróżniony? Z tego cytatu wychodzi, że nie ma znaczenia w co wierzymy za życia. Każdy po śmierci będzie obudzony i przemieniony, a ci co jeszcze żyją, też będą w tym momencie przemienieni. Czyli hulaj dusza?
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości