OBE, pionierzy świata astralnego i ich odkrycia, techniki eksploracji Astralu i nasze przeżycia.

Re: Gorzka prawda o OOBE i LD

Post 24 lis 2010, 14:00

OoBE zależy od podejścia. Jeśli ktoś wiąże z tym doświadczeniem strach, niechęć itd, a jakimś cudem osiągnął ten stan, to nic dziwnego, że zacznie wariować i odstraszać innych.
Z resztą, gadaj se gadaj, ja swoje wiem :D
Ψ
Avatar użytkownikaScyer Mężczyzna
 
Imię: Mateusz
Posty: 17
Dołączył(a): 23 lis 2010, 17:37
Droga życia: 34

Re: Gorzka prawda o OOBE i LD

Post 24 lis 2010, 14:03

Autor faktycznie nie ma pojęcia o OOBE, poza tym przejawia kompletną tendencyjność w myśleniu, w dodatku wskazującą na wpływy katolickie. Jakie jest źródło tych informacji? Z pewnością nie pochodzi od R.Monroe ani Darka Sugiera. Czy czytałeś w ogóle ich książki? Samo powołanie się na autorytet to za mało. Twierdzenie ma charakter kategoryczny i w takim wypadku zalecałbym poparcie go jasnymi dowodami. Dodatkowo przejawiasz efekt potwierdzania, czyli ignorujesz jedne fakty na rzecz tych, które bardziej pasują do twoich poglądów. Oczywiście, zjawisko OOBE będzie wyglądało tak, jak sobie je wyobrażamy, czyli jeżeli ktoś zakłada, że przyjdą po niego diabły i zabiorą do piekła, a potem opętają i skończy w psychiatryku to tak mu się stanie. Poglądy KK oparte są na strachu (jak nie, to pójdziecie do piekła!), więc pewnie ortodoksyjni wyznawcy doświadczą tych uczuć, o których piszesz. Wydaje mi się, że próbujesz zasiać negatywny obraz OOBE albowiem prowadzi ono do uwolnienia świadomego myślenia, dogmaty zostają porzucone na rzecz wiary w prawdę ze swego wnętrza. A samodzielne myślenie jest przeciwnikiem każdej dogmatycznej wiary.
Padaj śniegu!
Avatar użytkownikaJanek Mężczyzna
Ciesz się wszystkim!
 
Imię: Janek
Posty: 23
Dołączył(a): 24 lis 2010, 07:27
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 22
Typ: 9w1
Zodiak: Waga, Koń

Re: Gorzka prawda o OOBE i LD

Post 25 lis 2010, 13:31

Dostałem właśnie informację od administratora forum psajko.fora.pl z wyjaśnieniem, że ten tekst krąży w sieci już od kilku lat i został napisany przez dobrego oneironautę w celu sprowokowania dyskusji na swoim forum. Z założenia jest kompletnie wyssany z palca. :) (szczegóły)
Autorowi gratuluję rozmachu. ;)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Re: Gorzka prawda o OOBE i LD

Post 25 lis 2010, 15:32

Ten tekst był przekopiowany z innych, przynajmniej część. Na jednym forum znalazłem część tego fragmentu, w której wszystko się zgadzało z wypowiedzią autora, tyle że był bodajże z sprzed dwóch lat. Jak dla mnie ten człowiek powchodził na różne fora i pokopiował część informacji, nie sprawdzając ich wiarygodności ani źródeł
poprostuja Mężczyzna
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 lis 2010, 15:28

Re: Gorzka prawda o OOBE i LD

Post 26 lis 2010, 12:24

ja chce tylko powiedzieć ze moja podświadomość nie była oczyszczona i był tam cały gnój jaki można sobie wyobrazić ...mnie to przeraziło, ale jak najbardziej jestem za tym by zgłębiać swe pokłady jaźni...jednak u mnie po pierwszych tego typu doznaniach wytworzył się strach i jest mi go ciężko przezwyciężyć...byłam w piekle, dopadały mnie różne myślokształty, jednym słowem koszmar....z tym chyba jest jak z jazda na rowerze, jak boisz sie jeździć lepiej tego nie robić...chyba że ktos wie jak przełamać strach...ale proszę o jakieś sensowne wypowiedzi
antewasin Kobieta
 
Imię: Aleksandra
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lis 2010, 16:11
Droga życia: 3

Re: Gorzka prawda o OOBE i LD

Post 31 mar 2013, 16:39

co za bzdury kato jezuickie LD chorobą psychiczną proszę nie rozpowszechniać takich bzdur tylko dlatego że ktoś ma dr czy prof przed nazwiskiem jeśli LD to zaburzenia to niech pan jedzie leczyć tybetańskich mistrzów z tej "przypadłości" może przy okazji się czegoś nauczy nieuk prof dr konował
takie straszenie ma cel żeby ludzie się bali wegetarianizm inna banda konowałów też już nazwała zaburzeniem za to niedawno konowały dr z kanady przekonywali że pedofilia jest normalna i te właśnie przypadki działalności tych dr niektórych nawet hab nieuków i matołów pokazują wpływ i władze jaką ma szatan i jak się nas boi że oprzytomniejemy dlatego straszy i straszy wszystkim LD OOBE NA(New Age) itd a cejrowski tuman kato faszysta jezuicki opowiada w swoich programach jaki buddyzm to szatanizm ....rzygać się chce
tylko po to żeby ludzi zastraszyć i utrzymać w niewoli
osobą rzeczywiście interesującym się świadomym snem i faktami na jego temat polecam książkę i wykłady tego mistrza http://a.bongaruda.pl/publikacje/youtube/twr/5dg/
Lakszmi Kobieta
 
Imię: Lakszmi
Posty: 8
Dołączył(a): 20 lut 2011, 23:23
Droga życia: 8
Zodiak: koza

Powrót do działu „Eksterioryzacja”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron