Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Czasopisma NEW AGE

Post 27 sie 2009, 16:33

Witam, mam pytanie do forumowiczów, a brzmi ono następująco: Jakie czasopisma zahaczające o tematykę NE moglibyście mi polecić?

Mam przy okazji nadzieję że tym tematem może rozpocznę dyskusje na temat tego co warto z tego czytać i jakie ciekawe artykuły ostatnio przeczytaliście :wink:
sztruks Mężczyzna
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 sie 2009, 16:19

Re: Czasopisma NEW AGE

Post 27 sie 2009, 22:42

Nie wiem czy formułowanie tytułu z New Age jest dobre, bo wiele osób uważa new age za brzydko mówiąc papkę medialną - pomieszanie różnych rzeczy, nie nadające się za bardzo do niczego.
A co do samego tematu - ja nie czytam żadnych konkretnych czasopism, raczej szperam w necie. O wiele bardziej ufam relacjom ludzi którzy nie zajmują się na co dzień pisaniem i często kłamaniem (jeśli nie całkowicie, to częściowo - ubarwiając), bo jestem w stanie zazwyczaj wyczuć intencje osoby piszącej. Ponadto w gazecie przeczyta się jedną, może dwie czy trzy opinie, najczęściej naciskające w konkretnym kierunku zamierzonym przez autora tekstu, a z góry określonym przez redaktora naczelnego. W sieci można przeczytać dziesiątki i setki tekstów, relacji, więc wydaje mi się, że można o wiele łatwiej wyciągnąć ziarno prawdy z plew przechwalania się czy kłamstw... Dlatego polecam: uczyć się angielskiego i googlować ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Czasopisma NEW AGE

Post 28 sie 2009, 08:19

Witam

Przypomnijmy że New Age to nie religia ale tzw. era wodnika, a zatem pewien okres (jednostka kosmiczna) podczas trwania której, na ziemi ludzkość charakteryzować się będzie większą świadomością duchową. Dlatego tez wszystko co związane jest z tą tematyką możemy zaliczyć jako niuejdżowskie, a w tym wszystkie miesięczniki ezoteryczne itp.

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik

Re: Czasopisma NEW AGE

Post 28 sie 2009, 17:46

Wszystkie miesięczniki ezoteryczne tzn.?:)
sztruks Mężczyzna
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 sie 2009, 16:19

Re: Czasopisma NEW AGE

Post 28 sie 2009, 19:08

Może i new age może być rozumiany jako okres, jednak ja odnoszę wrażenie, że o wiele częściej new age rozumie i używa się jako nazwę pewnego ruchu quasireligijno-społecznego...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Czasopisma NEW AGE

Post 28 sie 2009, 23:43

Myślę, że obydwa podejścia są prawomocne - tak jak było z renesansem - był to okres w historii, ale także nurt filozoficzno-społeczny.
Co do tematu - nie znam czasopism New Age. Jest to ogólnie niejasny, nieostry termin - można tu znaleźć wszystko - od śmieci po perły. Czego dokładnie szukasz? Jaki temat Cię interesuje? Myślę, że przeczytanie kilku wątków na tym forum będzie dla Ciebie lepsze niż jakiekolwiek czasopismo New Age.
Kartezjusz mógł to ja też - zaczynam od zera. Deep night of my soul.
Zdanie nieprawdziwe: Świat taki jest. Zdanie prawdziwe: Ja tak widzę świat.
Jest noc, maszty i ster są połamane, a ja uciszam sztorm.
http://ostrze.blogspot.com/
Avatar użytkownikaSirhan Mężczyzna
Jestem, kim chcę być
 
Imię: Bartek
Posty: 86
Dołączył(a): 10 cze 2009, 17:38
Droga życia: 5
Typ: 7w8
Zodiak: Lew, Zając

Re: Czasopisma NEW AGE

Post 29 sie 2009, 00:00

Witam

Z czasopism polecam przede wszystkim stare numery "Nie z Tej ziemi". W momencie powstania było to typowo niuejdżowskie czasopismo. Niestety po kilku latach tytuł został wykupiony przez jakaś katolicką agencję i od tej pory tematyka magazynu została skierowana przeciwko ideom jakie do tej pory prezentowano na łamach "Nie z tej ziemi".... Sama zaś ekipa "Nie z tej Ziemi" zaczęła redagować nowy tytuł obecnie znany jako "Czwarty Wymiar"..... Jednakże według wielu osób "Czwarty wymiar" już nigdy nie powtórzył sukcesu jaki towarzyszył magazynowi "Nie z tej Ziemi".....

Ps. Chodzi dokadnie o ten magazyn https://ssl.allegro.pl/item665267100_cz ... nikat.html


Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik

Re: Czasopisma NEW AGE

Post 29 sie 2009, 15:33

Nareszcie jakieś konkrety:) dzięki i liczę na więcej (o ile więcej jest).
sztruks Mężczyzna
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 sie 2009, 16:19

Re: Czasopisma NEW AGE

Post 10 wrz 2009, 18:49

Apollo napisał(a):Niestety po kilku latach tytuł został wykupiony przez jakaś katolicką agencję i od tej pory tematyka magazynu została skierowana przeciwko ideom jakie do tej pory prezentowano na łamach "Nie z tej ziemi"....

Jest taka książka "Ezoteryka na sprzedaż", w której autorka przyjrzała się dokładniej zjawisku skomercjalizowanej ezoteryki. :)
Pieniądze są czymś tak samo neutralnym, jak ciała fizyczne czy w ogóle fizyczny świat, w którym żyjemy, i możliwe, że właściciele pisma "Nie z tej ziemii" mieli jakiś zamysł w głowie, o którym my nie wiemy.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Czasopisma NEW AGE

Post 11 wrz 2009, 19:38

"Nieznany świat" i "Czwarty wymiar"
Avatar użytkownikaŚwiatło
 
Posty: 45
Dołączył(a): 02 sty 2009, 02:44
Droga życia: 11
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Re: Czasopisma NEW AGE

Post 21 paź 2010, 17:05

"Nieznany świat" i "Czwarty wymiar"


i NEXUS
Never Say Never...
Avatar użytkownikaCrAxMaN Mężczyzna
Stop This Madness...
 
Posty: 37
Dołączył(a): 14 paź 2010, 15:00
Lokalizacja: Poznań

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron