Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.
Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy ci, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

W/w służby proponują, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numery służąca w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osobami poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekłe, alergie…

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.

Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency), np.: ICE Milena. Proszę o przekazanie tej informacji najbliższym i znajomym.
Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE, itd.

Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym.
massagewarsaw Mężczyzna
masaze tajski warszawa kursy
 
Imię: kursy masazu tajskie
Posty: 10
Dołączył(a): 17 maja 2007, 19:48
Lokalizacja: http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa
Witam,
słyszałam właśnie już jakiś czas temu o tej akcji. Szczerze mówiąc myślałam,ba! wręcz byłam pewna, że stanie się to bardzo popularną sprawą, a z tego co widzę, to chyba raczej ucichło już zupełnie 'promowanie' tego numeru? chyba że się mylę?... jeśli tak, to proszę o sprostowanie :)

wydaje mi się, że właśnie owa promocja była stanowczo zbyt mała jak na tego typu ważną sprawę...
Większość ludzi o tym nie słyszała (wczoraj po przeczytaniu tego posta przypomniało mi się o tym [link usunięty - Til] i w ramach małego eksperymentu i badań socjologicznych postanowiłam właśnie zapytać znajomych i rodzinki), okazało się że jedna osoba z dwudziestu kilku zaledwie wiedziała, o czym ja w ogóle mówię, niestety...
proszę o odpowiedź i może dalsze działania?
pozdrawiam
Ostatnio edytowano 01 paź 2010, 15:29 przez Til, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięcie linka - reklamy
przebbudona Kobieta
 
Posty: 8
Dołączył(a): 09 wrz 2010, 09:59
Zodiak: Waga
pewnie ministerstwo zdrowia powinno sie tym zajac, np reklama w tv, gazetach, ulotki w szpitalach, przychodniach etc
massagewarsaw Mężczyzna
masaze tajski warszawa kursy
 
Imię: kursy masazu tajskie
Posty: 10
Dołączył(a): 17 maja 2007, 19:48
Lokalizacja: http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa
Z tego co zauważyłem, w niektórych szpitalach zdarzają się ulotki, nawet gdzieś widziałem plakat, ale nadal nie jest to żadna szeroko zakrojona akcja... zawsze można liczyć że rozejdzie się pocztą pantoflową i coraz więcej ludzi będzie wiedzieć...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron