Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Wspólny sen.

Post 13 maja 2010, 21:00

Mam takie małe pytanie...może ktoś mi będzie w stanie udzielić odpowiedzi.
Ja i mój chłopak interesujemy się świadomym śnieniem. Staramy się zapamiętywać swoje sny, często długo je sobie opowiadamy, itp. Są często bardzo skomplikowane fabularnie. Ostatnio on wpadł na pomysł, że moglibyśmy razem przeżyć jakąś ''metafizyczną przygodę'', a mianowicie...chodzi o wspólne śnienie. Nie wiem, czy jasno się wyraziłam: chodzi o to, żeby jedno z nas pojawiło się w snach drugiego, żebyśmy byli w jednym śnie w tym samym czasie i żebyśmy byli tego świadomi oczywiście. Czy możliwe jest ''wkroczenie'' do czyichś marzeń sennych, przebywanie tam i przeżywanie tego wszystkiego o czym śni druga osoba razem z nią? I jak można wejść ewentualnie w taki stan?
Avatar użytkownikalapicaroda Kobieta
 
Posty: 27
Dołączył(a): 02 kwi 2010, 21:12
Droga życia: 4
Typ: 7w6
Zodiak: Rak

Re: Wspólny sen.

Post 13 maja 2010, 23:41

Hmmm... bardzo teoretycznie, możliwe... Tyle że trzeba by przejść w astral, a potem z astralu do snu drugiej osoby (przynajmniej wnioskując że skoro ze snu da się wejść w OoBE/astral to można i z powrotem)...
O wiele łatwiej już spotkać się w OoBE albo astralu po prostu... Znam osoby które to robiły... A z LD nie słyszałem...

Z drugiej strony czasem zdarza się, że osoby razem śpiące mają taki sam sen...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Wspólny sen.

Post 14 maja 2010, 02:20

O wiele łatwiej już spotkać się w OoBE albo astralu po prostu
prościej jeśli ma się opanowaną umiejętność wychodzenia z ciała. Jednak wymaga to mnóstwo pracy. Nie wiem czy lapicordia i jej chłopak mają tą umiejętność już opanowaną.

Natomiast uważam, że sny jakich doświadczamy codziennie w nocy są przepuszczonymi przez filtr podświadomości odbiciami przeżyć z świata astralnego. Podczas snu, zawsze opuszczamy ciało, obee i świadome sny służą stopniowemu uświadamianiu sobie tego procesu i nauki świadomego kierowania nim.

Zatem myślę, że jest to jak najbardziej możliwe i o wiele prostsze na początek niż wyjście z ciała by się spotkać w innej rzeczywistości.
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Wspólny sen.

Post 14 maja 2010, 12:12

Noo, tak jak sądziłam, że najpierw trzeba się przenieść w astral...ale chodziło mi o konkrety, jak mogę zrobić w synchronie z kimś.
Avatar użytkownikalapicaroda Kobieta
 
Posty: 27
Dołączył(a): 02 kwi 2010, 21:12
Droga życia: 4
Typ: 7w6
Zodiak: Rak

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron