Psychologia, działanie mózgu.
I jak to zrobić ? Ten temat mnie ciekawi,proszę napiszcie coś,dzieki ,pa
smieszek85 Mężczyzna
Jesteś tym co chcesz
 
Imię: Marcin
Posty: 5
Dołączył(a): 03 lis 2009, 23:16
Droga życia: 9
Tak można. Ja na przykład konsekwentnie będę twierdził że można.
Może opisz dokładniej o co ci chodzi? Bo temat sformułowany w ten sposób jest raczej tematem typu 'jaki jest sens życia?'
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
zupełny konserwatyzm to stanie w jednym punkcie ;]
Avatar użytkownikauziel Mężczyzna
 
Imię: piotr
Posty: 4
Dołączył(a): 23 mar 2010, 04:00
Droga życia: 7
Zodiak: ryba
Niby się da, ale myszki w górę, komu się udało? :) Jesteśmy tylko ludźmi i każdy ma jakieś słabości. Oczywiście możemy sobie założyć uprząż samokontroli totalnej, ale czy wtedy wszystko w życiu byłoby tak pięknie nieprzewidywalne? :)
Avatar użytkownikalapicaroda Kobieta
 
Posty: 27
Dołączył(a): 02 kwi 2010, 21:12
Droga życia: 4
Typ: 7w6
Zodiak: Rak
Większość rzeczy w życiu jest jak najbardziej przewidywalna a bycie konsekwentnym nie oznacza koniecznie więzów. Nie musi to być też formą konserwatyzmu, jak sugeruje uziel. Słabości są po to, by się ćwiczyć w ich pokonywaniu. Konsekwentne dążenie do celu nie oznacza biegu naoślep, lecz również wyciąganie wniosków z doświadczeń i świadome ponoszenie konsekwencji swych wyborów, dzięki czemu możemy się uczyć i wzrastać. Samokontrola, to jedyna prawdziwa forma kontroli.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
Moim zdaniem być zupełnie konsekwentnym a konsekwentnie dążyć do celu do duża różnica. I o lile druga opcja jest OK. i bardzo pozytywna to pierwsza jest moim zdaniem bezsensowna. Po co.
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Należałoby raczej zadać pytanie: "dlaczego?" a nie "po co?". Każde nasze działanie wpływa na wszystko co nas otacza. Powinniśmy więc brać odpowiedzialność za to, co robimy, myślimy, planujemy, prowokujemy itd. Bycie konsekwentnym jest wg mnie wyrazem takiej odpowiedzialności.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
No nie wiem, jeżeli podejmuję decyzję o założeniu firmy i opóźniam to albo zmieniam pomysł na firmę, bo albo nie mam jeszcze wystarczająco kapitału, albo uznałam, że to nie będzie dobry pomysł i nie odniesie sukcesu to brnąć w to tylko po to aby być konsekwentnym jest bez sensu. Trzeba reagować na sygnały ze świata a nie czuć powinnowactwo wobec głupiego poczucia przymusu bycia konsekwencji
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Tak, jak napisałem w jednym z powyższych postów: bycie konsekwentnym nie oznacza biegu na oślep. Można konsekwentnie dążyć do samodzielności finansowej, nie obstając przy jednej idei jak to osiągnąć. Człowiek konsekwentny planuje swoje działania gdyż zdaje sobie sprawę z ich konsekwencji. Człowiek konsekwentny nie będzie zakładał firmy w wypadku, gdy nie dysponuje odpowiednim kapitałem lub warunkami. Oczywiście, że trzeba być elastycznym ale nie można wypierać się odpowiedzialności.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
Według mnie konsekwencja jest zgubna, najlepsza jest elastyczność, w końcu to ona wpływa na to, że uczymy się i doświadczamy nowych rzeczy. A tym samym zmieniamy się. Konsekwencja w sumie może zostać poczytana jako konserwatyzm i albo nastawienie się tylko na dążenie do wyznaczonego celu (gdy inne cele są przez nas niedostrzegane lub świadomie ignorowane) albo stanie w miejscu przy skostniałych poglądach.
http://bytzbiorowypl. Jeśli tak nie można to proszę o info na priv. Ale lubię tamto forum także.
Nenessa Kobieta
Początkujący człowiek
 
Imię: Dominika
Posty: 4
Dołączył(a): 04 kwi 2010, 13:14
Droga życia: 33
Typ: 4 w 5
Zodiak: Wodnik
Bycie konsekwentnym może być poczytane jako, lub raczej pomylone z konserwatyzmem. Są to jednak 2 różne sprawy. Równie dobrze można konsekwentnie trzymać się błędnych teorii, jak i konsekwentnie posuwać się na drodze rozwoju.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron