Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Potrafić powiedzieć wszystko

Post 27 lis 2009, 14:35

Może porozmawiamy o tym jak wszystko mówić ,nie mieć barier, walić prosto z mostu ,jak tu działa umysł ,jakie słowo otwiera na odwagę ,ja jeszcze nad tym myśle ,może wy macie jakieś sugestie ,myślę że to ważny temat.Od czego to zależy ze ktoś mówi odważnie a inny sie zająka
smieszek85 Mężczyzna
Jesteś tym co chcesz
 
Imię: Marcin
Posty: 5
Dołączył(a): 03 lis 2009, 23:16
Droga życia: 9
A może to co nie powiemy to się odkłada .
smieszek85 Mężczyzna
Jesteś tym co chcesz
 
Imię: Marcin
Posty: 5
Dołączył(a): 03 lis 2009, 23:16
Droga życia: 9
Dużo zależy od tego CO ma się do powiedzenia i do KOGO się zwracamy. Nie jest sztuka powiedzieć wszystko. Mówienie "z odwagą" graniczy czasem z bezczelnością.
Wydaje mi się, że trudno jest wypowiadać się, kiedy nie mamy jasnej wizji tego, co chcemy powiedzieć. Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy bądź powtarzamy jedynie zasłyszane gdzieś opinie - nie będziemy czuć się pewnie wypowiadając je. Jeśli natomiast dobrze orientujemy się w temacie i mamy precyzyjny obraz tego, co chcemy powiedzieć - na pewno będziemy mieli dużo mniej trudności, nawet jeśli jesteśmy nieśmiali ;)
Nasz umysł działa tu jak maszyna, która organizuje poszczególne myśli i koncepcje, którymi dysponujemy i ubiera je w słowa.
Tą "maszynę" możemy doskonalić poprzez regularne ćwiczenia i podejmowanie się co raz trudniejszych wyzwań. Możemy dzięki temu co raz sprawniej werbalizować nasze myśli oraz analizować wypowiedzi naszych interlokutorów.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron