Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Kim jesteś?

Post 22 kwi 2009, 20:02

Witajcie.
Staram się być na bieżąco z tym co dzieje się w świecie, ale jednocześnie muszę napisać licencjat. Tematem moich badań jest tożsamość religijna. Jestem bardzo ciekawy waszej. Stąd moja prośba: Proszę o kontakt na PW lub mail osoby, które zgodziłyby się wypełnić ankietę. Z góry dziękuję
Bartek
Etnolog Mężczyzna
 
Imię: Bartek
Posty: 2
Dołączył(a): 22 kwi 2009, 19:35

Post 22 kwi 2009, 20:30

Witaj!

Napisz może coś więcej odnośnie tematu swojej pracy. Co rozumiesz przez tożsamość religijną? Czy chodzi o prostą odpowiedź w stylu: ateista, katolik, muzułmanin, czy też coś innego?

Nie wiem po za tym, czy trafiłeś na właściwie forum, bo prawdopodobnie poglądy ludzi z tej strony będą sporo odbiegały od średniej statystycznej, zwłaszcza w kwestiach religijnych ;)
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Post 22 kwi 2009, 20:32

Wyslalem Ci na PM moj adres email.Dawaj te ankiete,cos Ci naskrobie :)).
Pzdr.
stancom Mężczyzna
 
Imię: Jan
Posty: 188
Dołączył(a): 19 kwi 2009, 14:37
Lokalizacja: Kraków
Droga życia: 3
Typ: 8w7
Zodiak: Lew/koń

Post 24 kwi 2009, 12:04

Mam nowy pomysł. Zamieszczam tutaj ankietę. Kto będzie chciał niech na nią odpowie (PW, post mój adres email).
Drogi Informatorze,
Jestem studentem III roku Etnologii na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Ankieta kierowana jest do ludzi, których obecne i wizja przyszłych wydarzeń doprowadziły do refleksji i zmiany religijnej i zawiera 25 pytań. Jest to ankieta dotycząca Twojej tożsamości religijnej, tak jak sam\sama ją odczuwasz. Jest ona anonimowa i dobrowolna, a informacje jakie tu uzyskam będą użyte jedynie do celów naukowych. Będę bardzo wdzięczny za szczere i przemyślane odpowiedzi gdyż tylko takie mają dla mnie wartość naukową. Wypełnione ankiety proszę odesłać na adres bayobw@gmail.com.
Dziękuję i zapraszam do wypełnienia ankiety.
Bartłomiej Wojtoń

Ankieta
1. Czy obecna forma świadomości religijnej jest tą, w której wzrastałeś\wzrastałaś od najmłodszych lat? (tak\nie - jaka była poprzednia?)

2. Kiedy oraz w jakich okolicznościach dokonałeś\dokonałaś konwersji lub odkryłeś\odkryłaś, że twoja dotychczasowa droga życiowa była błędna ?

3. Czego nie dawał Ci wcześniejszy system religijno-światopoglądowy?

4. Jak określasz swój stosunek do otaczającej Ciebie rzeczywistości: a) religijny, b) filozoficzny, c) świecki, d) mistyczny, e) New Age, f) inne...

5. Czy z twoim obecnym światopoglądem wiążą się jakieś określone praktyki rozwoju duchowego lub cielesnego?

6. Czy dzielisz się z kimś swoimi refleksjami, problemami natury religijnej?

7. Czy identyfikujesz się z jakąś zorganizowaną formą religijności?

8. Czy uważasz, że prawdy lub informacje, które poznałeś uczyniły z Ciebie kogoś nowego?

9. Czy prawdy które poznałeś zmieniły twój sposób postrzegania siebie i innych?

10. Czy wierzysz w nadrzędną w stosunku do Ciebie formę duchowości? Jak nazywasz tą moc?

11. Czy stosujesz jakieś specjalne metody lub praktyki, które mają zbliżyć Cię do prawdy lub siły duchowej?

12. Co jest twoim celem życiowym? Jaka droga umożliwia twoim zdaniem osiągnięcie pełni szczęścia duchowego?

13. Jak określiłbyś swój poziom życia duchowego?

14. Czy są Ci znane: a) Księga Uranii, b) Wingmakers, c) Dzieci Indygo (kryształowe, Tęczowe, Gwiezdne), d) Reptilioni, e) New Word Order, f) Light Workers, g) Ród Światła, f) Plejadianie?
Co sądzisz o tych sprawach?

15. Czy uważasz, że rok 2012 przyniesie w świecie jakieś zmiany? ? nie (dlaczego?) tak (jakie to będą zmiany) ?

16. Jak oceniasz kierunek, w którym zmierza świat? Kulturę zachodu i jej podejście do życia? Jej styl życia?

17. Jak wyglądają Twoje relacje rodzinne, sąsiedzkie, itp na gruncie religijno-duchowym?

18. Co najsilniej wpływa na Twoją tożsamość?

19. W życiu duchowym kierujesz się bardziej
a) zasadami, przykazaniami, prawami religijnymi (przejdź do pyt. nr. 20) czy
b) moralnością (przejdź do pyt. nr. 21)?

20. Do jakich praw się stosujesz?

21. Na czym opierasz swoją moralność?

22. Kto jest dla Ciebie autorytetem w kwestiach wiary i\lub rozwoju duchowego?

23. Co sądzisz o podziałach i konfliktach na tle religijnym?

24. Jak określiłbyś\określiłabyś swoje podejście do problemów społeczno-politycznych?

25. Jak Twoja świadomość religijna wpływa na życie codzienne i pełnione role społeczne (student, pracownik, sąsiad, obywatel, brat, siostra, mąż, żona, rodzic, itp.)?

Metryczka:
Wiek.......
Płeć ................
Wykształcenie ................................
Wykonywany zawód ..............................
miejsce zamieszkania (wieś, miasto, wielka aglomeracja miejska)............
stan cywilny ..........................................
Wyznanie religijne w jakim wzrastałeś\wzrastałaś ................
Wyznanie z jakim się utożsamiasz ......................................

Dziękuję za wypełnienie ankiety.
Etnolog Mężczyzna
 
Imię: Bartek
Posty: 2
Dołączył(a): 22 kwi 2009, 19:35

Post 24 kwi 2009, 20:32

Wyslalem na podany adres odpowiedzi na pytania.
stancom Mężczyzna
 
Imię: Jan
Posty: 188
Dołączył(a): 19 kwi 2009, 14:37
Lokalizacja: Kraków
Droga życia: 3
Typ: 8w7
Zodiak: Lew/koń

Re: Kim jesteś?

Post 29 paź 2009, 15:19

Ta ankieta jeszcze aktualna czy licencjat już obroniony?
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło. (Oscar Wilde)
Avatar użytkownikaVivien Kobieta
Szepcząca w Mroku
 
Imię: Vivien
Posty: 8
Dołączył(a): 29 paź 2009, 13:45
Droga życia: 7
Typ: Entuzjasta
Zodiak: Ryba

Re: Kim jesteś?

Post 30 paź 2009, 14:38

Obroniony :) Piąteczka siadła
Avatar użytkownikaSirhan Mężczyzna
Jestem, kim chcę być
 
Imię: Bartek
Posty: 86
Dołączył(a): 10 cze 2009, 17:38
Droga życia: 5
Typ: 7w8
Zodiak: Lew, Zając

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron