Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.

Poczucie estetyki?

Post 08 gru 2005, 13:40

W premierowym nr przebudzenia poruszony byl temat tolerancji wzgledem homosexualistow. Stan zapraszal do dyskusji na forum wiec otworzylem taki topic. Takim finalnym stwierdzeniem byl fakt iz homosexualizm godzi jedynie w nasze poczucie estetyki, i jest brak jakichs sensownych argumentow przeciw, ale czy napewno...? Jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie na ten temat. Jakie stanowisko macie wzgledem np. legalizacji slubow homosexualistow, przprowadzania adopcji przez nich itp czy to wszystko sie im nalezy bo sa takimi samymi ludzmi jak heteroseksualisci i powinni miec takie same "prawa"... Jesli jestescie za, to gdzie jest granica i czy wogole jakas istnieje.
Ja osobiscie jestem przeciw ale nie jestem jakims homofobem a jestem tylko ciekawy waszego stanowiska.

P.S.Umiescilem topic w dziale inne bo tak mi sie wydalo "bezpiecznie", jesli powinien byc gdzie indziej to niech admin go przeniesie.
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 08 gru 2005, 15:10

Imo nic do tych ludzi nie mam ale przeciw adopcji przez takie pary dzieci to jestem przeciw ponieważ zaprawdę zaprawdę powiadam wam, osobiście nie chciałbym być na miejscu takiego dziecka gdy wszystkie inne dzieci by się z niego śmieli :!:

Wogóle myślenie o adopcji to jest myślenie samolubne bo nie bierze się pod uwagę dobra dziecka! Tak samo imo powinno się wykastrować wszystkich ludzi z wadami genetycznymi i innymi zwyrodnieniami.

Moja estetyka jest zgorszona jak słyszę, że jakaś tam para ma kilka dzieci i wsztstkie z wadą genetyczną :x Wogóle takie coś powinno być karane!
:)
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Post 08 gru 2005, 19:07

Heh :D chyba kazdy jest jakimś homofobem i boi sie innosci. Osobiście jestem przeciwna, jak i XoR. Przykład adopcji jest b.dobry - a ja mam dwie mamusie... dwóch tatusiów (?) nie wyobrażam sobie tego, ciekawe jak homosexualiści to sobie wyobrazili?? A zawieranie zw. małżeńskich? Jeźeli opieramy się na Biblii to nigdzie nie ma napisane, że tak może być. Zw. małżeński jest przeznaczony dla kobiety + mężczyzny. I popieram, ludzie tacy są chorzy, mają problemy ze sobą i powinno się ich eliminować tak samo jak inne gatunki eliminują chorych osobników. Jeżeli będziemy popierać takie anomalia to prostytuowanie się, narkomania też staną się legalne... i nie uważajmy homo za biedne osoby, to my jesteśmy biedni, że musimy na to patrzeć... i jeszcze zastanawiać się co zrobić z takimi ludźmi. Paranoja!!! Przydałaby się taka Inkwizycja dla homoseksualistów.... (znowu mam skrajne poglądy) ale tak uważam. I musiałam się wypowiedzieć :D
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 08 gru 2005, 19:29

Morphia napisał(a):I popieram, ludzie tacy są chorzy, mają problemy ze sobą i powinno się ich eliminować tak samo jak inne gatunki eliminują chorych osobników.


Aseksualni i im podobni mogą to samo myśleć o tobie - jesteś prymitywna, obleśna, zboczona i chora, bo pociąga coś takiego cię seks. Na dodatek nie panujesz nad swoimi potrzebami. Z racji tego, że jesteś podczłowiekiem - można cię równać ze zwierzętami, a na dodatek chorym, trzeba cię usunąć w jakiś niehumanitarny (jesteś zbyt prymitywna żeby docenić humanitaryzm) sposób. :D

Wg mnie z wami jest coś nie tak skoro tak to was razi, albo też chcecie po prostu na siebie zwrócić uwagę.
Heh widze, że mamy tu giertychową młodzież. :D
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 08 gru 2005, 19:39

Jak im to sprawia frajdę to niech się bawią, Boże o co wam wogole chodzi?? A jakby komuś sprawiało przyjemność robienie okrężnych ruchów oczami w kącie w swoim domu to byście mu tego zakazali bo to jest "nienaturalne i okropnie wygląda" (chociaż tego na oczy nie widzicie)??
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 08 gru 2005, 19:39

Tez jestem troche przeciw homosexualizmowi ale faktycznie to swierdzenie o eliminacji bylo za mocne... Nightwalker, tak dosyc bezpiecznie skontrowales te odpowiedzi, rozumiem ze jestes bardzo tolerancyjny ale zgodzilbys sie na legalizacje slubow czy adopcji?

P.S. No to teraz to sie boje zeby admin nie zlikwidowal topika...
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 08 gru 2005, 19:41

Admin niech lepiej nie likwiduje topica, z założenia nie powinniśmy mieć tematów tabu. Zresztą ja tam nie wiem co złego jest w takich dyskusjach, to że o problemie się nie mówi nie znaczy, że go nie ma.
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 08 gru 2005, 19:43

Na śluby bym się zgodził, na adopcję nie - z w.w. przyczyn i dlatego, że dziecko mogło by zostać wciągnięte w różne "gierki" swoich rodziców.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 08 gru 2005, 19:44

Chodzi mi o to zeby admin nie stwierdzil ze nasze wypowiedzi godza w czyjes uczucia i godnosc. No ale od tego jest forum zeby o wszstkim rozmawiac.

[ Dodano: dzisiaj o godz. 6:45 pm ]
Nightwalker napisał(a):Na śluby bym się zgodził, na adopcję nie - z w.w. przyczyn i dlatego, że dziecko mogło by zostać wciągnięte w różne "gierki" swoich rodziców.

Czyli wg Ciebie slub im sie nalezy, a to w takim wypadku niedlugo nie sadzisz ze granica bedzie sie przesowac i adopcje tez beda "normalne"? wlasnie tego sie obawiam ze to wszystko bedzie sie zaglebiac i bedzie wszystko powszedniec.
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 08 gru 2005, 19:49

Granica już się przesuwa. Trzeba zrobić tak, żeby się nie przesuwała - twardo wyznaczyć co tak a co nie.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 08 gru 2005, 19:50

Tu nie chodzi o tolerancje tylko o trzezwe wyjzenie w przyszlosc. Dzisiaj slub jutro adopcja. Niedawno sluby homosexualistow byly problemem a dzisiaj staje sie to coraz bardziej normalne... i niedlugo adopcje tez beda sie im "nalezec"...? Granice beda sie zawsze przesuwaly dlatego trzeba wczesniej reagowac.
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 08 gru 2005, 20:09

Hmm, zastanawiam się co takie braki tolerancji robią na forum o rozwoju duchowym ;]

Założę, że macie jakiekolwiek umiejętności wizualizacyjne. Wyobraźcie sobie siebie jako homoseksualistę. Patrzcie z jego perspektywy. On chce zawierać związki, gdyż całkiem mozliwe, że kogoś kocha. On chce mieć dzieci, mimo że nie pozwala mu na to orientacja, to jednak istnieje coś takiego jak adopcja. On może pomóc jakiemuś dziecku w życiu, może mu zagwarantować dom, razem ze swoim partnerem.

A problem nie istnieje tutaj w tym dziecku, bo ja uważam, że ono jest wdzięczne, jeżeli jego rodzina homoseksualna jest kochająca i oddana. Problem istnieje w społeczeństwie, które jest zbiorem takich wlasnie debili wytykających innych palcami. "O, patrz, ten pedał ma ojców pedałów!". Naprawde, współczuje takiego podejscia. Przez tego typu ludzi boimy się wyjść na ulicę o zmroku i zostawic otwarte mieszkanie.
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 08 gru 2005, 22:12

A czy nazywanie innych debilami za ich przekonania jest objawem tolerancji?

No ja faktycznie nie wiem co bym myslal gdybym sie urodzil homosexualista... Ale na dzisiejsze czasy ja sobie nie wyobrazam dziecka homosexualistow... I wg mnie tu tez chodzi o dobro tego dziecka, rozumiem ze to wina spoleczenstwa ale takie czasy, mamy "spaczona psychike"... :shock: A czy chcialbys byc dzieckiem dwoch homosexualistow? Wiesz jaki to bylby dla Ciebie problem? [tak mi sie wydaje] dlatego nie wiem czemu twierdzisz ze tu nie chodzi o dobro dziecka.
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 08 gru 2005, 23:00

A czy nazywanie innych debilami za ich przekonania jest objawem tolerancji?


Tolerancja społeczna też ma swoje granice, granice choćby wytyczone etyką. A wytykanie innych palcami jest conajmniej przekraczaniem tych granic, takie moje zdanie.

Hmm, czy chciałbym być dzieckiem dwóch homoseksualistów. Nie. Tak samo jak i nie chciałbym być dzieckiem moich rodziców, którzy swoim zachowaniem pewnie setki razy przekraczali granice dobrego smaku bardziej, niż robiliby to ci homoseksualiści. To też jest rodzina, i wolałbym ją o wiele bardziej od codziennych kłótni o błahe sprawy. No i oczywiście presja społeczeństwa, gdybym miał takich 'rodziców' w aktualnym stanie rozwoju mentalnego społeczeństwa pewnie byłby to dla mnie dość spory problem.
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 08 gru 2005, 23:07

Problemy ludzi homoseksualnych są pozorne ponieważ od pewnego momentu w RD już seks nie jest do niczego potrzebny :D

@Nightwalker
Mam nadzieję, że z tą Giertychową młodzieżą to nie było o mnie :x

Nie będę na siłę tolerancyjny tylko dlatego bo uważa się, że osoba uważająca się za rozwijającą duchowo musi być tolerancyjna! Jeśli uznam, w głębii mojego serduszka, że jestem bardziej tolerancyjny to niechaj się stanie wola nieba :P
:)
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron