Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

'tak' dla transplantologii?

Post 19 cze 2009, 23:16

witam,
ostatnio dość popularny temat - transplantacje.
czy wy już podpisaliście zaświadczenie ze zgodą na przekazanie po śmierci swoich organów? a może jesteście przeciwni?

Ja już podpisałam. Noszę w portfelu. Rodzina wie.
Cieszę się, że media wreszcie wzięły się za nagłośnienie sprawy.
Tyle organów ludzkich zmarnowało się w trumnach!

pozdrawiam.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Re: 'tak' dla transplantologii?

Post 20 cze 2009, 00:19

Jestem bardzo za akcją.
Ja co prawda nie mam oświadczenia, natomiast mam do telefonu wpisane jako numery ICE (międzynarodowe oznaczenie In Case of Emergency - do kogo dzwonić w razie czego) do moich rodziców, którzy wiedzą, że tego właśnie bym chciał.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: 'tak' dla transplantologii?

Post 07 lip 2009, 14:20

Kilka lat temu w kościołach rozdawali takie zielone plakietki [wielkości dowodu osobistego] "Oświadczenie Woli", które można było podpisać i nosić w portfelu [właśnie zgoda na transplantacje organów po śmierci]. Takie oświadczenie woli można też ściągnąć z internetu i po prostu wydrukować.
Niedawno na Allegro były sprzedawane w akcji "Powiedz TAK" po 5zl (wraz z przesyłką) również podobne plakietki [które podpisane można nosić w portfelu] wraz z opaską na rękę [strasznie duże ;) musiałem obciąć wszystkie dziurki do zaczepu i zrobić sobie nową :D ]. Nie wiem gdzie to można kupić, ja mam z Allegro, codziennie było kilka aukcji po 150 sztuk i rozchodziły się średnio w 1-3 minuty.

Ogólnie akcja bardzo mi się podoba, uczestniczę w niej, jak mnie już nie będzie to na nic mi się nie przyda moje ciało a innym i owszem [ przynajmniej niektóre organy, nereczki czyściutkie ;) ].
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Re: 'tak' dla transplantologii?

Post 14 lip 2009, 03:37

Może warto zauważyć, że praktyka transplantologiczna jest zależna od eutanazji. Im eutanazja dokonana będzie na pacjencie szybciej, tym będą lepsze organy do przeszczepu.
T1000
 
Imię: T1000
Posty: 108
Dołączył(a): 26 cze 2009, 01:15
Zodiak: chyba robot

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość