Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

Co myślisz o tego typu organizacjach?

Uważam, że mają jakąś kontrolę nad władzami.
11
69%
Uważam, że nie mają na nas żadnego wpływu.
2
13%
Nic na ten temat nie wiem. Nie interesuje mnie to.
3
19%
 
Liczba głosów : 16

Post 19 sie 2008, 13:25

Kolejna ciekawa organizacja z tradycjami:

Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku) powstał w drugiej połowie XIX wieku w Londynie, jako jedno z wielu okultystyczno-ezoterycznych stowarzyszeń.

Po rozpadzie w początkach XX wieku na małe grupki w różnych krajach, stowarzyszenie ponownie uaktywniło się w latach 90.

Stowarzyszenie Golden Dawn nawiązuje do tradycji różokrzyżowców, a przedmiotem zainteresowania jest magia, alchemia, astrologia oraz inne dziedziny ezoteryki, w tym również tarot, do którego opracowano własną swoistą wersję.

Israel Regardie opublikował 1937-1940 czterotomowe dzieło The Golden Dawn, w którym opisał rytuał stowarzyszenia.


http://www.golden-dawn.com/eu/index.aspx
http://thelema.pl/
http://www.osogd.org/
Avatar użytkownikaViconia Kobieta
J'ai une ame solitaire...
 
Imię: podaję przyjaciołom
Posty: 45
Dołączył(a): 18 sie 2008, 15:47
Lokalizacja: Z góry ;)
Droga życia: 11
Typ: 4w5
Zodiak: skorpion

Post 19 sie 2008, 19:58

Te wszystkie organizacje mogą być zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem... Można zyskać wiele wiedzy, ale.. można stracić dużo cenniejszych rzeczy. Ja mimo wszystko bym się do żadnej organizacji nie pchał, bez 99% pewności, a o taką raczej trudno.

PS
Wracając jeszcze w te przekazy Kasjopejan: wiele z tego, co mówią, znajduje jakieś tam ślady i odbicia w rzeczywistości - i z pewnością, nawet jeśli jest to bzdura, to coś w tej bzdurze jest.
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Post 19 sie 2008, 22:37

Bubeusz napisał(a):Te wszystkie organizacje mogą być zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem...


Znowu potrzebny jest umiar.

Wszystko co dotyczy ezoteryki musi być widocznie wyważone...
Avatar użytkownikaViconia Kobieta
J'ai une ame solitaire...
 
Imię: podaję przyjaciołom
Posty: 45
Dołączył(a): 18 sie 2008, 15:47
Lokalizacja: Z góry ;)
Droga życia: 11
Typ: 4w5
Zodiak: skorpion

Post 20 sie 2008, 07:58

Zgadzam sie Vikonio... strasznie mi sie podobasz, nawet ten twój nick jest taki fajnie ciepły.... w temacie ezoteryki, duchowości niezbędna jest uważność, wyważenie i dyscyplina mysli, emocji i uczuć.. jak w życiu :faroah:
co z serca płynie,do serca trafia!
Olina Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 18 mar 2008, 20:46
Droga życia: 4
Zodiak: koziorożec

Post 20 sie 2008, 11:26

Dziękuję Ci pięknie, Olinko... :)
Avatar użytkownikaViconia Kobieta
J'ai une ame solitaire...
 
Imię: podaję przyjaciołom
Posty: 45
Dołączył(a): 18 sie 2008, 15:47
Lokalizacja: Z góry ;)
Droga życia: 11
Typ: 4w5
Zodiak: skorpion
Organizacja "Wielki Wschód Francji" to organizacja masońska.
W Polsce starali/ja sie zalozyć swoja agende,ale o ile mi wiadomo zwerbowali jedynie sto kilkadziesiat osób i to przeważnie takich,które nie maja wiele do stracenia.Co stoi w sprzeczności z zasadami masonów.Oni zwykle przyjmują zamozne i wplywowe osoby.
Sam znam kilka osób należących do masonerii.Inteligentni ludzie na poziomie.Staraja sie dzialac charytatywnie i dla dobra publicznego.Przeważnie maja swoje firmy.Należę do Stowarzyszenia Przemylsowców Polskich,która to organizacja nie jest masońska,ale niektóre osoby maja kontakty z masoneria.SPP jest organizacja patriotyczno-gospodarcza w najlepszym tego slowa znaczeniu i bardzo tradycyjną.Tam zasady sa na 1 miejscu.I dobre obyczaje.
SPP dąży do odbudowy polskiego rodzimego przemyslu,szczegolnie tego przemyslu,ktory zostal rozgrabiony po 1944 roku przez nowe wladze z sowieckiego nadania.Chodzi o reprywatyzacje majątku zabranego przez państwo i na tej bazie odbudowe polskich firm.
Polityka i idea przewodnia SPP jest zblizona do przedwojennej Endecji.
stancom Mężczyzna
 
Imię: Jan
Posty: 188
Dołączył(a): 19 kwi 2009, 14:37
Lokalizacja: Kraków
Droga życia: 3
Typ: 8w7
Zodiak: Lew/koń

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron