Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Spirytualizm

Post 01 paź 2008, 21:04

Jestem innej religii...Spirytualizm realistyczny. Uznaję reinkarnację, jestem ,,dziwakiem'' bo wierzę w LD i OOBE. Wierzę we wszystko co jest nie postrzegalne dla ludzkiego umysłu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Spirytualizm

Co wy sądzicie o tym? Ja uważam że to droga oświecenia.
mateusz812 Mężczyzna
Powrót do LD i OOBE :))
 
Imię: Mateusz
Posty: 30
Dołączył(a): 02 lip 2008, 12:33
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 1
Typ: 4w3
Zodiak: Panna

Post 02 paź 2008, 00:13

Nie wiem tylko dlaczego uważasz siebie za "dziwaka"...
Wiele osób wierzy w to i nie uważają się za dziwaków... Jednak skoro mówisz że jesteś dziwakiem, to trzeba wierzyć na słowo ;P
Btw. masz na myśli że jesteś innej religii, czy może że wierzysz w inne rzeczy? Poza tym według jakiej 'normy' definiujesz 'inność'? ;P

Hmmm... ogólnie ciekawy pogląd filozoficzny na rzeczywistość... Aczkolwiek dla mnie niezgodny z moimi obserwacjami rzeczywistości. Bo owszem, wszystko ma ducha, jednak nie zgodzę się że wszystko jest duchem... Prędzej zgodziłbym się że wszystko jest energią. Bo dowolny przedmiot pozbawiony energii przestałby istnieć... Stałby się tylko potencjalną możliwością przedmiotu, który zaistniałby tylko gdyby napełniono go znowu energią i wznowiono jej przepływ przez jego wzorzec...
Wszystko ma duszę, bo dusza to swoista manifestacja w jakiś sposób powiązana z tym przepływem energii, acz nie tożsama z nim - może istnieć w oderwaniu od materii... Nie spotkałem się jednak z materią w oderwaniu od ducha...

Ale na początek ogólnie może być to dobre... Bo uznaje istnienie rzeczy 'nadprzyrodzonych' i niewidzialnych. Na początek. Bo każdy kto rozwija się duchowo i dąży do rozwoju duchowego, dostrzega wcześniej czy później, że wszelkie religie, teorie filozoficzne itp. doktryny są tylko etykietkami i są ograniczone w swoim opisie. Że w pewnym momencie żeby dalej się rozwijać trzeba porzucić wszystkie ramki, etykietki, ograniczenia... Jednak na początek nie jest to złe...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron