Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.

Problemy z działaniem forum...

Post 14 lut 2008, 17:24

Od paru dni (heh, bo krótko tu jestem) widzę małe ale wnerwiające problemy z działaniem forum.

Typu:
- zwieszka MySQL
- "Nie można odnaleźć strony"
- białe strony.

Białe strony... właśnie. Wygląda to tak, że Forum Przebudzenia ładuje się, ładuje, ładuje... i mamy napis "Zakończono" i białą stronę. Nieraz także przy podstronach (kategorie forum, statsy...)

Aha i ogólnie czas ładowania jest 20 sekundowy, nie wiem czy to normalne przy tego typu stronach ale kiedyś wczytywało się w mig.

I jeszcze:
Na jakich serverach stoi Forum? Bo nieraz na stronach na cudzych serverach (wykupujemy konto i mamy) są lagi z powodów:
- duża firma i dużo userów
- mała firma i mała przepustowość

No chyba, że gdzieś tam, w pracowni Admina, stoi sobie parę skrzyneczek z napisem "Przebudzenie".... :D (mówię o serverach, żeby nie było :D, nie wiem, jaka jest sytuacja).

Ogólnie to wygląda właśnie tak.

Odzew od "zwykłych" userów również mile widziany, może to ja mam problemy z łaczem (dialog dsl 1mega, ostatnio chodzi 600-500 kilo sprawdzałem przy problemach z forum, więc nie podejrzewam) a ktoś inny może nie ma tych problemów wcale.
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 14 lut 2008, 20:57

O istnieniu problemów z dostępnością forum wiem. Korzystamy z nie do końca solidnego hostingu, stąd ta sytuacja. W najbliższym czasie nie planuję przeprowadzki na inny, jeśli jednak sytuacja się nie poprawi, będzie to konieczne.

Mam nadzieję, że problemy miną i życzę więcej cierpliwości, panie diagnostyk. ;)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 25 mar 2008, 21:32

Forum ostatnio strasznie laguje :?
Od tygodnia miałem problem, żeby się dostać, miałem juz do Nazcaina pisać.
A szkoda bo to moje ulubione forum :)
No to czekamy na (możliwe) zmiany.

'Słuchaj Nazcain, jak cię błaga Lud
Słuchaj, słuchaj, uczyń z forum cud ....'
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDrugOn Mężczyzna
 
Posty: 95
Dołączył(a): 03 kwi 2007, 19:31
Lokalizacja: z miasta (prawie)

Post 25 mar 2008, 23:16

Twa pieśń mnie poruszyła. ;) Tak, były ostatnio problemy z domeną przebudzenie.net, przez co również forum nie było dostępne (za co przepraszam). Teraz nie powinno być takich sytuacji (a przynajmniej będzie ich mniej ;)) - a przeprowadzka na nowy, porządny serwer i tak jest planowana w najbliższym czasie.
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 27 mar 2008, 12:48

kuźwa, jak slodko........... :wink: ............
ale poważną będąc czasem..................:...juz niemal nadzieja mię opuscila, bo na RSS widzę-nowe wątki, odpowiedzi.....a ja otworzyc nie mogłam.........i dundrzenia swego do Naz'a naczelnego juz czytac nie umiałam.......az tu nagle PUF! i wsjo dziala :)
kuźwa, jak słodko......... :baba:
i'm a fountain of blood in a shape of a girl....i ide tam, gdzie ide.....;]
Avatar użytkownikakaa Kobieta
nikt nigdy tak jak teraz
 
Imię: kaa
Posty: 58
Dołączył(a): 07 mar 2008, 02:36
Lokalizacja: neverland evergreen
Droga życia: 33
Typ: 4w5
Zodiak: szczur

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości