Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Zamykanie czakr

Post 15 lis 2007, 14:46

Anonim napisał/a:
To wole zeby jakies larwy korzystaly z mojej energii niz zebym czakry zamykal

CZakry sie otwiera po to zeby je naenergetyzowac albo zeby poglebic trans itd. z otwartymi czakrami jest latwiej osiagnac projekcje... no ale sory jak je zostawisz otwarte to mozesz sie nabawic roznych chorob, organizm slabnie, bo caly czas traci energie i do tego jakas larwa - whoaa... nie wierze ze ich nie zamykales nigdy


Anonim napisał/a:
PS. a jak niby wedlug autora tych slow sie zamyka czakry Razz ?



wlasnie tak:

"Zamykanie czakr
Po jakiejkolwiek pracy z czakrami ważne jest ich zamknięcie, chyba, że zamierzasz przejść do projekcji astralnej.
Zamknięcie jest szczególnie ważne, jeśli czujesz w nich SILNE doznania. Jeżeli pozostawisz je otwaartymi i wrócisz tak do normalnych zajęć, będziesz krwawić energią, co może spowodować wycieńczenie i kłopoty zdrowotne. Może to też przyciągnąć niechciane zainteresowanie różnych żadnych energii istot astralnych. Aby zamknąć czakry, po prostu odwróć proces ich otwierania, dopóki nie będziesz czuć niczego. Czuj, jak twoje mentalne RĘCE zamykają czakry i przesuwają energię w dół. Poświęć temu tym więcej czasu, im bardziej są one aktywne; w ich zamknięciu pomagają też ćwiczenia fizyczne i jedzenie."


Ubawiles mnie :D Nigdy czakr nie zamykalem i nie zamierzam zamykac :D I czuje sie napromieniowany energia caly dzien po otwieraniu po za tym nie choruje a jedynie moj organizm slabnie po nieprzespanej nocy ;P Po za tym nie otwieram czakr dla poglebienia transu itp.

Ten sposob zamykania czakr po za tym jest smieszniejszy niz sam fakt zamykania :D Jak niby mam odwrocic proces sluchania muzyki? mantrowania? i innych hehe?

I wiesz postanowilem poszukac troche na ten temat znalazlem ten smieszny artykul co za cytowales hmm o ile sie nie myle jest to fragment ksiazki Roberta Bruce i to mnie rozbawilo bo oprocz tego znalazlem jeszcze inny fragment jego tworczosci ktory zaprzecza to co napisal wczesniej hehe :D Oto ten fragment :

Uwaga od autora: Ten dział zaprzecza, poprawia i zamienia wcześniejsze działy oryginalnego Traktatu - odnośnie zamykania podstawowych ośrodków energetycznych po ich użyciu. Powodem tej sprzeczności jest po prostu to, że moje ciągłe badania doprowadziły mnie do lepszego zrozumienia ciała energetycznego i zasad jego działania - doświadczenie nauczyło mnie w tym przypadku :)czegoś zupełnie innego

Po jakimkolwiek rodzaju pracy energetycznej tradycyjnie uważa się, że ważne jest zamknięcie wszystkich ośrodków energetycznych, które były stymulowane lub otwierane. Podczas gdy ten pomysł wydaje się mieć pewne pozorne zalety, to doszedłem do wniosku, że jest to całkowicie nielogiczne działanie. Żadne zlokalizowane działanie świadomości lub wizualizacji nie spowoduje dezaktywacji lub zamknięcia ośrodka energetycznego (czakry). Dotyczy to wszystkich rodzajów ośrodków energetycznych zarówno drugorzędnych, jak i podstawowych. Doświadczenie mówi mi, że niezależnie od tego, jak wykonuje się działanie świadomości w miejscu ośrodka energetycznego, to zawsze spowoduje ono stymulację. Błędem jest myśleć, że jakieś działanie świadomości lub wizualizacji może skutecznie zamknąć bądź dezaktywować ośrodek energetyczny. To jest trochę, jak rozdmuchiwanie ognia z iskry (nieaktywnego ośrodka energetycznego) za pomocą działania stymulującego (przekształcając iskrę w aktywny ośrodek energetyczny - płomień) i potem próbować zgasić ten sam płomień, dmuchając na niego z drugiej strony. Niezależnie od tego, jak się to wykonuje, to zawsze będzie podsycało ogień.

Biorąc to pod uwagę: Większość popularnych metod otwierania czakr polega na wizualizowaniu małych drzwi lub pary zasłon otwierających się w miejscu czakry. Kiedy już się to wykona, czakrę uważa się za 'otwartą'. Ta metoda jest po prostu odwrotnością do 'zamknięcia' tej czakry na koniec sesji. Kiedy zostały w wizualizacji zamknięte, czakrę uważa się za 'zamkniętą'.

Podstawowe czakry są skomplikowanymi, niefizycznymi wirami energii, mniej więcej o wielkości śródręcza, każda z wieloma funkcjami. Jeżeli przyjrzysz się, jak wizualizacyjna technika otwierania 'drzwiczek' wpływa na tak potężną strukturę energetyczną, to staje się całkiem oczywiste, że odwrócone działanie 'zamykania' prostych drzwi będzie miało efekt znikomy lub nie będzie miało żadnego. Nie będzie też działało w oczekiwany sposób. Jeżeli rozumiesz, jak działa świadomość ciała i wyobrażanie dotyku (TI), opisane w Traktacie (a szczegółowo opisane w NEW - Nowe Drogi Energii, przyp. tłum.), staje się jasne, że to podejście jest trochę chybione. Zarówno metoda otwierania, jak i zamykania, dotyczy działania wizualizacją bądź świadomością ciała w miejscu głównej czakry. Tak więc zarówno otwieranie, jak i zamykanie, spowodują pewien stopień stymulacji. Nie da się przyrównać podstawowych ośrodków energetycznych do zwykłych urządzeń mechanicznych, nie da się ich wyłączyć lub zamknąć przez jakiekolwiek działanie wizualizacji bądź świadomości.

Ośrodki energetyczne nie są - myślę, że to ukazałem - prostymi drzwiami, które można otworzyć i zamknąć dobrą wolą i odrobiną wizualizacji. Niektórzy ludzie mogą dyskutować na ten temat, gdyż według popularnego rodzaju teorii New Age i literatury na ten temat ośrodki energetyczne tradycyjnie powinny być zamykane po użyciu.. Moja logika oparta jest na powtarzanych eksperymentach. Ośrodki energetyczne po prostu nie mogą być dezaktywowane lub zamykane w ten sposób. Jeżeli dana osoba myśli, że jej się to udało, to odkryje, że był to jedynie wyjątkowy zbieg okoliczności i że ośrodki energetyczne dezaktywowały się same. W większości przypadków podstawowe ośrodki energetyczne zaczną dezaktywować się bardzo szybko od momentu przerwania relaksu, kiedy przywrócona jest zdolność ruchu ciała fizycznego i zwykłe poziomy mentalnej aktywności.

Jednakże odwrócenie 'wznoszenia' energii i ściąganie energii w dół poprzez nogi (nie poprzez podstawowe ośrodki), pomaga zmniejszyć aktywność w podstawowych ośrodkach energetycznych. To odwrócone działanie wznoszenia energii nie zawiera żadnej bezpośredniej stymulacji czakr i zmniejszy ilość energii wpływającej do ciała energetycznego, zwłaszcza poprzez nogi. Zmniejsza to ilość energii dostępnej dla podstawowych ośrodków energetycznych, zmniejszając przez to do pewnego stopnia ich aktywność. To jednakże nie zawiera żadnego działania świadomości skupionego w miejscach podstawowych ośrodków.

Podstawowe i drugorzędne ośrodki energetyczne naturalnie zmniejszają poziom aktywności, kiedy przerwany zostanie relaks, jak również gdy wstrzyma się ich stymulację lub używanie. Najlepszym sposobem na dezaktywowanie ośrodków energetycznych jest zaprzestanie ich stymulowania bądź używania. Wstrzymają one także swoje działanie, kiedy staną się energetycznie wyczerpane. Zdarza się to, gdy wspomagające obwody ciała energetycznego zostają zamknięte, stają się wyczerpane lub z jakiegoś innego powodu stają się niezdolne do dostarczania wymaganego przepływu energii, potrzebnego do utrzymania podstawowych ośrodków energetycznych w ich aktywnym stanie.

Uwaga: Jeżeli po sesji rozwojowej lub próbie dokonania projekcji nie czujesz żadnego zauważalnego poruszania energii lub aktywności w podstawowych ośrodkach energetycznych, to powinno się je pozostawić samym sobie. Próba redukowania aktywności powinna być podejmowana tylko wtedy, gdy trwające odczucia w czakrach są wyraźne lub stają się kłopotliwe czy niewygodne. Jeżeli pozostawi się je samym sobie, tzn. kiedy przerwie się stan relaksu i przywróci fizyczny ruch i aktywność, dezaktywują się w naturalny sposób bardzo szybko.

by Robert Bruce

Wyjatkowo mnie zniecheciles do jego tworczosci :wink:
Anonim
 

Post 15 lis 2007, 17:56

ale mnie zmusiles do czytania dlugiego tekstu :P
Ten sposob zamykania czakr po za tym jest smieszniejszy niz sam fakt zamykania Very Happy Jak niby mam odwrocic proces sluchania muzyki? mantrowania? i innych hehe?

Mu chodzilo o odwrocenie procesu jaki on opisal, a nie Twojego :)

Anonim napisał(a):Próba redukowania aktywności powinna być podejmowana tylko wtedy, gdy trwające odczucia w czakrach są wyraźne lub stają się kłopotliwe czy niewygodne. Jeżeli pozostawi się je samym sobie, tzn. kiedy przerwie się stan relaksu i przywróci fizyczny ruch i aktywność, dezaktywują się w naturalny sposób bardzo szybko.

czyli mozna czasami przymknac czakre ;-) hehehe

Anonim, bo ja to cale zycie je zamykalem :) a teraz zostawie sobie otwarte i jakby co opisze roznice :)

PS.

Wyjatkowo mnie zniecheciles do jego tworczosci Wink

nie zniechecaj sie, przeciez sie Robercik sprostowal :P
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 15 lis 2007, 18:42

pepex napisał(a):czyli mozna czasami przymknac czakre hehehe


No mozna tylko po co? Dla mnie jest to jak np. odrobienie pracy domowej a potem spalenie jej - jaki z tego pozytek?

pepex napisał(a):nie zniechecaj sie, przeciez sie Robercik sprostowal


Owszem sie sprostowal ale nadal mnie nie przekonuje to jego sprostowanie. Pewnie za rok sie sprostuje znowu :D
tzn. kiedy przerwie się stan relaksu i przywróci fizyczny ruch i aktywność, dezaktywują się w naturalny sposób bardzo szybko.


Moim zdaniem tak sie nie zamknie czakr. Jesli by tak bylo okazalo by sie ze wiele osob napisalo zbior glupot bo po co pisac ze jakas czakra jak jest otwarta to cos daje np. czakra serca wspolczucie? wedlug Roberta to wspolczucie sie skonczy po skonczonym cwiczeniu hehe On chyba nie wie co pisze albo nie umie tego przelac na kartke :P
Anonim
 

Post 15 lis 2007, 22:38

może zabrzmię nieco prymitywnie.. ale mniej czytania a więcej praktyki.. słuchając siebie..poznając swoją energię i posiadając podstawową wiedzę na temat działania czakr oraz uwalniania blokad z nich.. nauczymy się wszystkiego co trzeba.. nie powinno sie brać każdej pisanej litery za drogowskaz słusznych poczynań ... więcej wiary w siebie i własną interpretację .. więcej ufności we własną moc...:)
MayRah Kobieta
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 cze 2007, 00:41
Lokalizacja: Poznań
Droga życia: 1

Post 16 lis 2007, 00:35

Anonim napisał(a):No mozna tylko po co? Dla mnie jest to jak np. odrobienie pracy domowej a potem spalenie jej - jaki z tego pozytek?

"Próba redukowania aktywności powinna być podejmowana tylko wtedy, gdy trwające odczucia w czakrach są wyraźne lub stają się kłopotliwe czy niewygodne. "


Anonim napisał(a):Owszem sie sprostowal ale nadal mnie nie przekonuje to jego sprostowanie. Pewnie za rok sie sprostuje znowu Very Happy

taa... w koncu czlowiek uczy sie na bledach :P


MayRah, dobrze napisalas.

"mistrz teorii? nie, uczeń praktyki"
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości