OBE, pionierzy świata astralnego i ich odkrycia, techniki eksploracji Astralu i nasze przeżycia.

Zagrożenia wynikające z OOBE

Post 22 lip 2005, 16:12

Prośba do bardziej doświadczonych kolegów w temacie OOBE. Prosze o podanie zagrozen wynikajacych z OOBE, bez owijania w bawelne. Cala prawda i jaka jest szansa że moge np nie wrocic do ciala . Mozecie podac przyklady z jakimi sie spotkaliscie
gam Mężczyzna
 
Posty: 47
Dołączył(a): 28 maja 2005, 13:34

Post 22 lip 2005, 17:52

OOBE jest tak somo niebezpieczne jak np. przechodzenie przez ulice. Wszystko zależy jak to się robi i w jakim celu :) Wiem, że OOBE może narobić niezłego stracha, ale sądze że warto :!: Trzeba przełamać strach ciekawością :!:
Zmiany.
Neoo Mężczyzna
=O=
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 cze 2005, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Typ: 2w1
Zodiak: Waga

Post 22 lip 2005, 21:37

Problemy mogą wystąpić i owszem. Jeżeli w pomieszczeniu w którym znajduje się nasze ciało grasuje jakaś larwa astralna to może utrudnić lub zablokować nam drogę powrotną do ciała. Radzę uważać bo spotkałem się już z kilkoma takimi przypadkami i nie wyglądało to zbyt pięknie ;)
( --> tutaj <-- [ w komentarzach ] - fajna stronka, ale chyba same plagiaty :/)

Wie ktos cos wiecej na ten temat?

Pozdr.
* “Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność.” *
Zapraszam na moj blog - Placebo ;]
Avatar użytkownikamk_cafe Mężczyzna
Bąbel :)
 
Imię: Michał
Posty: 144
Dołączył(a): 28 cze 2005, 01:03
Lokalizacja: ok. Częstochowy
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Post 22 lip 2005, 22:49

Eh no dobra wtrace sie do tematu bo widze ze cos wam nie idzie :P

Zagrozenia istnieja... tylko jezeli sobie je wymyslimy inaczej nic nam sie nie stanie, a te larwy itd. nie maja wplywu na nasze wibracje wiec nie martwcie sie ze jakas "larwa" przejmnie wasze cialo czy bedziecie mogli miec utrudniony powrot
TaO - living innovation
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Post 23 lip 2005, 00:15

Ja twierdze, że wszystko co wam sięmoże stać zależy tylko od waszej wiary. Ale zdanie to bardziej wynika z mojego światopoglądu niż z doświadczenia, więc lepiej jeszcze o tym poczytajcie ;) .
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 24 lip 2005, 12:59

Ja bym zwrócił uwagę na innego rodzaju zagrożenie - człowiek obe'ujący lub uprawiający inne tego rodzaju praktyki może się w tym tak zapamiętać, że wycofa się z życia społecznego - zapomni o przyjaciołach, o rodzinie itp. Niemozliwe? Wszak w OBE czy w LD można znaleźć piękniejszą rzeczywistość od tej naszej, szarej - w konsekwencji może się od niej na dobre oderwać, a to jest raczej niezdrowe :P
Może kiedyś o tym napiszę arta ;)
Avatar użytkownikaStan Mężczyzna
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26 maja 2005, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Droga życia: 4
Typ: Dawca
Zodiak: Bliźnięta

Post 24 lip 2005, 14:02

Stan, Faktycznie jest to mozliwe ale pod 1 warunkiem, ze opanujemy dostatecznie OoBE/LD ze bedziemy mogli wchodzic w te stany z latwoscia... a to jak przyznacie w wiekszosci nie bedzie mozliwe :P
TaO - living innovation
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Post 25 lip 2005, 00:39

TaO napisał(a):Stan, Faktycznie jest to mozliwe ale pod 1 warunkiem, ze opanujemy dostatecznie OoBE/LD ze bedziemy mogli wchodzic w te stany z latwoscia... a to jak przyznacie w wiekszosci nie bedzie mozliwe


Człowiek ze skłonnością do ucieczek od rzeczywistości już sobie wymasteruje tą umiejętność - Ty się nie martw :P
A co do opanowania, to też niekoniecznie. Sam fakt próbowania, czyli wchodzenie w alfa itp. powoduje stan medytacyjny, co samo w sobie może nas sprowadzić na manowce, jesli zapomnimy o bozym świecie :P
Poza tym, żeby mieć OBE wcale nie trzeba umieć tego robić od początku do końca, czego ja jestem żywym przykładem - odpowiedni zestaw zachowań, potem idę spać i OBE na 95% :) Komuś może to wystarczyć :P

[ Dodano: dzisiaj o godz. 12:47 am ]
Własnie martwi mnie trochę podejście niektórych do tych zagadnień, a szczególnie zbyt poważne podejście, a nie zbyt lekkie... OBE to OBE, to nie uczyni was lepszymi od innych, ani takich, którzy mają dostęp do sekretów wszechświata, w przeciwieństwie do nieświadomej reszty. Prawdę można znaleźć we wszystkim - także w nie-OBE.
Moim zdaniem najlepiej traktować to jako hobby - ale to, że ktoś jeździ na deskorolce bo lubi, nie oznacza, że nie założy ochraniaczy, także do wszystkiego podchodźcie ze zdrowym rozsądkiem :)
Avatar użytkownikaStan Mężczyzna
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26 maja 2005, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Droga życia: 4
Typ: Dawca
Zodiak: Bliźnięta

Post 22 sie 2005, 18:19

Moim zdaniem temat ten nie ma sensu istnienia. Zagrożenia wynikające z OOBE są tylko i wyłącznie stworzone w naszym umyśle. Kiedy przyjmujemy, że zagrożeń nie ma tak właśnie będzie. Wymienianie zagrożeń i ostrzeganie początkujących jest dla nich zablokowaniem drogi do tego tajemnego stanu.

Strach jest największym wrogiem OOBE, więc apeluje do wszystkich o profesionalne podejście do sprawy.

Dziękuje! :)
Avatar użytkownikaErAmon Mężczyzna
Szukam...
 
Posty: 85
Dołączył(a): 18 maja 2005, 14:57

Post 17 wrz 2005, 20:08

Myślę że w czasie OOBE nie ma możliwości nie powrócenia do ciała ,wszystkie historie o przerwaniu astralnych nici za życia to mit .A zagrożenia ?Myślę że jedyne zagrożenia stwarza nasz umysł a dokładnie zawężona świadomość .Osoba która nie praktykuje medytacji nie zajmuję się swoją świadomością ,swoim JA może zarówno w czasie OOBE jak i zwykłych snów sama stwarzać zagrożenia.(że tak powiem wirtualne)bo stworzone we własnym umyśle.
Umysł oczyszczony jest umysłem wolnym od wszelkich lęków i zagrożeń zarówno po tej jak i po tamtej stronie

Traktujmy OOBE jako przygodę i rozwój duchowy a wszystko będzie git :)
Mobius Mężczyzna
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 wrz 2005, 17:56

Post 23 wrz 2005, 13:16

Zagrożenia podczas oobe to tylko wasz strach... Który może dużo kłopotów spowodować

pOzdrawiaM
"Gdy uczeń będzie gotowy przybędzie i mistrz, ale nigdy wcześniej !!"
Avatar użytkownikaCz4p4 Mężczyzna
Im The Light!
 
Posty: 36
Dołączył(a): 08 lip 2005, 01:40
Lokalizacja: Źródło

Post 06 lis 2005, 17:49

"Podbne przyciąga podobne"
Tak więc mając złe zamiary przyciągamy złe rezultaty tak w obe jak w realu.

Co się tyczy przerywania nici, larw astralnych zajmujących ciało itp to jest to największa bzdura jaką można wymyśleć :)
Dlaczego?
Ciało eteryczne jest potrzebne ciału fizycznemu do poprawnego funkcjonowania więc samo "odłączenie się" tegoż od fizycznego oznaczałoby kopnięcie w kalendaż :D Tak więc albo tworzy się duplikat jak twierdzi R.Bruce albo nigdzie nie podróżujemy tylko wszystko to jest nasza wyobraźnia wspomagana bodźcami parapsychicznymi (jak twierdzę ja :) ) co tłumaczyłoby róznice w postrzeganiu szczegółów tego co widzieli a rzeczywistością przez badaczy tego zjawiska.

Tak więc nie widać zbytnio zagrożeń życia :D
:)
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Post 07 lis 2005, 21:14

Czyli sugerujesz ze Podrozowanie np: do innego wymiaru jest glupota ? Oraz ze przystosowanie swojej czestotliwosci "duszy" do ciala to tez bujda ?
TaO - living innovation
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Post 12 lis 2005, 21:02

Dziwnie zinterpretowałeś mojego posta. Ja nie napisałem, że głupotą jest podróżowanie tylko, że glupie jest interpretowanie doświadczeń "wyjścia z ciała" jako "wychodzenie duszy z ciała" a co za tym idzie wszelkie obawy w stylu "ktoś zajmnie moje ciało" albo "już nie wrócę ztąd <olaboga>" są głupie.

Wytłumaczę o co mi poprzednio chodziło aby nie było więcej niedomówień. Otóż uważam, że obraz jak i cały świat jaki widzimy w doświadczeniach eksterioryzacji jest tylko przetworzeniem przez mózg informacji jaki do niego dochodzą. Jeśli operujemy na np.
marzeniu dziennym :
to większość informacji mamy z pamięci i część ze świata zewnętrznego (lecz są one mniej istotne)
normalnym śnie:
tutaj jest podobnie, tylko, że tutaj już mogą pojawiać się spontanicznie jakieś informacjie parapsychiczne u niektórych osób lecz ogólnie operujemy na pamięci (nawet tej niedostępnej w C-1)
świadomym śnie:
podobnie jak w śnie tylko, że niejako jesteśmy świadomi tego co się dzieje. Mamy nadal dostęp do pamięci snów (tzn. tej bardziej ukrytej). Mogą się też pojawić tzw, "projekcje astralne" czyli "wyjścia z ciala" a polega to na tym, że umysł wie iż leżymy na łożku (przykładowo) i aby nagle nie pojawiać się niewiadomo gdzie np. stojąc wizualizyje sobie wychodzenie z ciała (szczególnie gdy czytaliśmy conieco o oobe) gdy świadomie "zasypiamy". Wyjścia te mogą być przy świadomym zasypianiu lub może ich nie być, zależy to od tego gdzie ulokujemy naszą świadomość. W innym temacie na tym forum pisałem jak jakiś czas temu miałem takie doświadczenie wyjścia tylko że nie mogłem się "odłączyć", lecz zamiast się siłować wiedziałem jak działa ten mechanizm i wyobraziłem siebie odrazu stojącego obok łóżka i się mi tako stało.
doświadczenia innych wymiarów :
Tak jak zwykle sobie wyobrażamy tylko teraz zamiast mózgu główną rolę grają informacje napływające z zewnątrz, lecz końcowy obraz tak czy siak jest tylko naszą interpretacją tych danych i jest przez mózg i naszą pamięć, światopogląd i oczekiwania reinterpretowany. Doświadczenia takie mogą być zarówno podczas snu ciałą fizycznego jak i podczas normalnego jego działania i wtedy takie doświadczenia jawią się jako wizje lub gdy bardziej świadome jako takie dziwne "marzenie dzienne".

Nie rozumiem o co Ci chodzi z 'przystosowanie swojej czestotliwosci "duszy" do ciala', powiem więcej, pierwsze o takim czymś slyszę :)
:)
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Post 26 lis 2005, 22:58

Wiec z tego co piszesz to wszystko to tylko wymysly naszego mozgu... bez komentarza
TaO - living innovation
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Powrót do działu „Eksterioryzacja”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości