Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Witam :-)

Jestem nowy na forum. Rozwojem duchowym zajmuje sie tak od powiedzmy 2-3 miesięcy. Hmm napisałem rozwojem... Do tej pory to były tam jakieś zwykłe medytacje. Ot tak przed snem dla odprężenia i oderwania się od spraw dnia codziennego. Jednak, że coraz bardziej mnie to zaczęło ostatnio interesować, piszę uf post, na uf zacnym forum o nazwie, która mnie jakoś skłoniła do napisania właśnie tutaj :-) . Mianowicie, mam taką prośbę(jako że nowy jestem w tych sprawach, już się pewnie domyślacie, czego prośba będzie dotyczyła heh). Chciałbym przy waszej pomocy rozpocząć swój rozwój duchowy i tu pojawia się moja własnie prośba, o wskazanie drogi. Z góry zaznaczam że jestem w temacie dość zielony jeszcze, choć codziennie czytam coś nowego... jeżeli moglibyście pisać w jak najdokładniejszy sposób co powinno po czym następować, co powinienem odczuwać przede wszystkim, byłbym wielce zobowiązany :-) wszelkie ćwiczenia, książki, artykuły i inne traktaty mile widziane, choć bardziej liczyłbym na waszą pomoc, jako doświadczonych profesjonalistów :-) chętny więc jestem do nauki jak widzicie....





Pozdrowionka :-)
yaz


Ps. jako że temat jest dobrym myślę artykułem dla początkujących, którzy też pewnie nie wiedzą od czego zaczać, zostanie potraktowany jako tako poważnie :wink: i będzie rozwijany...
Ps2. a jak już rozwinę się w miarę wysoko, to każdemu kto mi pomoże stawiam piwo w astralu heheh o ile to możliwe :lol:
yaz Mężczyzna
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 sie 2007, 01:37
Lokalizacja: Gąsawy Plebańskie
Droga życia: 5
Zodiak: strzelec

Post 30 sie 2007, 11:17

drogi yaz, rozwój duchowy to spraw indywidualna, nie mogę Ci powiedzieć : dziś medytujesz jutro masz ld a pojutrze kurs reiki. Poczytaj, poprzeglądaj forum. Sam oceń co Ciebie interesuje. Nie ma jedynej słusznej drogi w rozwoju. Każdy pewnie poleci Ci to, co lubi robić najbardziej. :)
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 31 sie 2007, 02:09

tak więc właśnie niech powie co lubi najbardziej ten on ony (mówiąc po polskiemu) :-) nie bardzo wiem od czego zacząć i to jest problem, ale poprzeglądałem pare stron i chyba powinienem zacząć od czakr. Pierwszą, z tego co wyczytałem, powinna być czakra rąk, czy tak?? jeżeli tak to prosiłbym was moi mili o jakiś tutorial tudzież inny kurs, z w miarę opisanymi rzeczami co z czym powinienem utożsamiać i co powinienem odczuwać po kolei... Ciekaw jestem też od czego wy zaczynaliscie...


pozdrowionka

Ps. morphia mieszkam tak, gdzieś 20 km od Radomia :-), fajnie że jest ktoś na forum z moich okolic heh...(sorry za offtop)
Ps2. za taki tygodniowy plan, jak morphia napisała, co mam, kiedy robić tez bym się nie obraził heh..
yaz Mężczyzna
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 sie 2007, 01:37
Lokalizacja: Gąsawy Plebańskie
Droga życia: 5
Zodiak: strzelec

Post 01 wrz 2007, 10:11

ja bym radziła na początek przeczytać http://www.silva.alpha.pl/ i oczywiście jego książki.


PS: Mam dużo materiałów o RD, niestety od dziś do nie wiem kiedy nie będę miała dostępu do netu. Jak tylko się pojawię, to mogę Ci je wszystkie udostępnić.

yaz napisał(a):Ps. morphia mieszkam tak, gdzieś 20 km od Radomia Smile,

od października, już trochę dalej będę mieszkała. w Krakowie :P

pozdrowienia! trzymajcie się wszyscy :*
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 01 wrz 2007, 17:51

Wiele też zalezy od twoich wrodzonych zdolności. I nie mówię tu o telekinezie i jasnowidzeniu, ale o takich całkiem zwykłych jak systematyczność, zdolność koncentracji, wyobraźnia ... itd. Warto równoczesnie z rozwojem zmienić parę rzeczy w zyciu na lepsze (będziesz dobrze wiedział, o które chodzi), a także znaleźć sobie jakieś hobby (sport najlepiej). I nie zakładać, że od razu przeniesiesz góry (łatwo się zniechęcić) tylko cierpliwie robić to co postanowiłeś robić. Tu właśnie pomaga owo hobby, gdyż w chwilach, gdy masz wrażenie, że ten cały rozwój jest nic nie wart, ono odwraca Twoją uwagę i sprawia, że o tym nie myślisz. Pamiętaj, że rozwój nie oznacza tylko ciągłych ćwiczeń duchowych - to także rozwój intelektualny, poszerzanie wiedzy - tak, tej cąłkiem zwykłej jak np. fizyka i matematyka - gdyż większa wiedza pozwala Ci szerzej patrzeć na pewne zjawiska.

To taka garść wskazówek na początek, od kogogś kto już to przechodził i teraz widzi pewne swoje błędy. Niestety widzi tylko swoje błędy, więc bądź z tymi radami ostrożny - we wszystkim trzeba mieć umiar - jak mawiał Pitagoras.

A z typowych ćwiczeń to na początek polecam, medytacje ;)
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDrugOn Mężczyzna
 
Posty: 95
Dołączył(a): 03 kwi 2007, 19:31
Lokalizacja: z miasta (prawie)

Post 13 wrz 2007, 00:20

DrugOn napisał(a):A z typowych ćwiczeń to na początek polecam, medytacje Wink

No to ja bym Ci polecil jeszcze może:
- Joge jakaś (np. rytualy Tybetanskie - ciekawy zestaw cwiczen oparty na hatha jodze), rozwijaja czakry, podnosza humor i energie witalna :)
- Energetyzacje (fajnie podnosza humorek i oczyszczaja z neg. energii :) )
- a na koniec cos latwego, zebys sie nie denerwowal ze Ci nie wychodzi nic (tzn. ze nie widac efektow :P) ... LD :) 2 tygodnie i powinienes miec pierwsze jak sie przylozysz

a pozniej... pewnie juz nie bedziesz chcial pytac, tylko sam sobie cos znajdziesz ...
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron